PSSZ Praha 8, Trojská. Máte pozitivní zkušenost?

susik77
23. črc 2009

Ahoj, od 16.7. jsem na MD, pristi mesic bych mela dostat prvni materskou. Cetla jsem na tuto socialku hodne steznosti, ze posilaji materskou az kdyz jim zacnete vyhrozovat soudem...Mate nekdo aj pozitivni zkusenost? Posilaji vam materskou nacas? 😎

chechta
15. zář 2009

Jani měla by jsi volat tam kam spadá tvůj zaměstnavatel - já Třeba bydlím v Třebíči, firma je taky tu,ale sídlo mají v praze tak to budu muset řešit s PSSZ .
Jo a já posílala ten fialovej papír poštou - takže budu čekat asi tak do konce měsíce a pak začnu taky telefonovat páč - mi na ÚP řekli, že to tam musím nejpozději do 7.10 donést, když jsem 4.9 nastoupila na MD

jana100
15. zář 2009

jakej fialovej papír? já žádný nemám. dostala jsem papír od doktora - nástup na MD, to jsem dala v práci mzdovce a víc nic. 😲 😕

zihu
15. zář 2009

jani, ten fialovy papir se tyka az rodicovske, ne materske...

jana100
15. zář 2009

uf, to jsem si vydechla. já už chytám nerva ze všeho. počkám asi ještě týden a budu volat, kdy že mi přijdou penízky. zkusím nejdřív asi prahu 4 - podle sídla zaměstnavatele a uvidím. nastoupila jsem na MD 13.8., tak myslím, že nějak kolem toho 20. by měly asi penízky chodit. teda teoreticky..... 😠 😖
a moc díky 😉

snazivka
15. zář 2009

Zihu: Mzdovka do fialového formuláře vypsala výměr v Kč na den, pak to odnesli ze mzdovky na PSSZ a tam došlo k finálnímu orazítkování a potvrzení (překontrolování)... 🙂
Kdo mi poradí??? Chodí pak peníze v nějakém pravidelném termínu? 😕 😅

chechta
16. zář 2009

snazivka podle všeho by měli k určitýmu termínu zpracovávat platby a mělo by to tak nějak +- chodit stejně, ale jak to je právě v Praze to nevím na to jsme sama zvědavá 😕 😕 😕 😕 😕 u nás to chodilo pravidelně +-3dny

susik77
autor
16. zář 2009

Ahoj, nevite nahodou, kdyz uz se nam mimco narodilo-ted 4.9. jestli mam poslat rodny list na PSSZ nebo zamestnavateli a posila to potom zamestn. na PSSZ?
Co se tyce toho fial. formulare, ja jsem nastup. z RD na materskou, s tou zadosti o materskou jsem jim dala aj ten fial. formular, aby mi ho poslali vyplneny domu a jeste porad ho nemam 😖 Pritom jim to muj zamestnavatel poslal uz 1.7 😖

ojo
16. zář 2009

ahoj, já jsem ze Šumavy a zaměstnavatel má sídlo taky v Praze, takže mi mateřskou vyplácí PSSZ...
jednou jsem tam volala taky ohledně toho, jestli tam mam poslat RL,páč v zaměstnání mi řekli, že oni to nedělají, 3x mě přepojili, nechali mě asi 5minut čekat na tel a zkoušeli, jestli jsem to nepoložila a pak to zvedla příjemná paní a říkala mi, že RL se dává zaměstvateli a ti to posílají jim, že i když PPM teď vyplácí oni, tak i přesto je to zaměstnavatelova povinnost jim to poslat 🙂 s penězma neni problém, jen chodí jak chtějí někdy 12. a někdy až 25. 😅 🙄

teď budu taky na Trojskou posílat ten fial. papír kvůli rodičáku...koukám, že jim to asi bude trvat to poslat zpátky, co?? 😒

kamila02
21. zář 2009

Po pěti měsících a mnoha telefonátech jsem se dočkala své tříměsíční nemocenské! 😀 - manžel to chce jít oslavit. Je zřejmě vskutuko co slavit, jak to tu tak čtu.

Jinak při telefonování na Trojskou je třeba získat číslo "své" referentky - mají totiž rozdělené osoby podle data narození - jedna má všechny narozené 1.1., 1.2., 1.3.... druhá má 2.1, 2.2., ... atd. Jakmile máte číslo své referentky, máte šance vyšší, neboť ta zvedá telefon častěji než na těch centrálních číslech (tj. zhruba jednou z deseti telefonátů místo jednou ze třiceti, že). Mohu poskytnout číslo referentky na 10. den v měsíci (jsem narozena 10.1.).

Přeju hodně úspěchů.
Když jsem se tam totiž dovolala, tak ani po těch pěti měsících neměli mou PN zpracovanou! Asi bych mohla čekat roky... 😒

susik77
autor
22. zář 2009

kamila: jj, spravne cislo vam ochotne sdeli na recepci podle data narozeni...staci tam zavolat 😉
ja uz se uspesne 2x dovolala na tu moji referentku 😉

zihu
22. zář 2009

aha, ok, tak asi nemam spravne cislo ani na recepci, muzete ho prosim nekdo, kdo jste se dovolali, napsat? dekuju MOC!

jmisa
22. zář 2009

Já čekám na výplatu PPM za červenec a srpen, dneska už jsem to urgovala po třetí. Telefon na referentku mám, dokonce na dvě, co dělají 10. den v měsíci, ale moc mi to nepomáhá.

Teď jsem se vyděsila, že budu muset ještě něco dalšího s nima absolvovat kvůli rodičáku 😠

Jinak Trojská má na starosti všechn velké organizace. 😒 ty obvody dělají jen malé.

whoknows
23. zář 2009

Jmisa, já když jsem volala na ústředí PSSZ, tak mi řekli, že mám volat podle sídla zaměstnavatele. Tam jsem se po několika dnech dovolala a řekli mi, že co volám k nim, že to dělá trojská. A to můj zaměstnavatel je malá organizace. Oni sami nevědí nic a nemají chuť to řešit, radši pošlou problém o dům dál.
Jo a když mi dva měsíce nepřišla nemocenská, volala jsem tam co se děje, bylo mi řečeno, že to zbrzdil zaměstnavatel, že jim poslal podklady až za více než měsíc. a v práci mě přitom ujišťovali, že to posílali okamžitě. Tak jak se člověk dozví, kde je vlastně pravda?!

kacka123
23. zář 2009

No ja cakam na nemocenskou za tri mesiace. neviem ci ma vobec zmysel nieco urgovat ked citam vase skusenosti. ☹ len neviem co budem z tymi peniazmi robit ked pridu vsetky naraz 😎 Patrim pod Prahu 3

whoknows
23. zář 2009

kacko, já taky patřím pod prahu 3 🙂 až ti to pošlou všechno najednou, to se ale rozšoupneš 😀 uděláš mejdan a ještě ti zbydou peníze na vánoční dárečky, hehe...
no jendou mě tam přepojili na nějakou vedoucí (údajně) a ta mi řekla, že do týdne budu mít peníze na účtě. a taky to tak bylo. možná jsem měla nakonec štěstí. každopádně od té doby zase nic 🙄 kacko, určitě to smysl má, člověk se přece musí hlásit o svoje práva.

kacka123
23. zář 2009

whoknows tak ja tam idem zacat intenzivne vyvolavat 😕 aj ked je to hrozne, ze clovek sa musi svojich prav takto domahat. No poviem vam nebyt manzela tak uz asi umriem od hladu 😠

jmisa
23. zář 2009

No já vím, kdy tam dostali podklady pro oji mateřskou, protože mi moje mzdovka ukázala razítko na kopii od nich, nocí tam všechno osobně, aby se nevymlouvali.
Jinak dneska mi skutečně po třech urgencích došla PPM za červenec a srpen, jsem zvědavá, jak to bude dál.

marcelapetrikova
23. zář 2009

holky prosím o radu, zaměstnavatel má taky sídlo v praze ppm mi přišla za duben a květen až po porodu malé 14 června ale došla ale nedošel mi ten výměr kolik že to vlasně beru a potřebuju ho když si pujdu volit délku mateřské ,jenže nikäm se nemůžu dovolat a bez toho nic neudělám co ted?půjde to potvrzení vyřídit i v místě bydliště?ossz tady máme

jmisa
24. zář 2009

Marcelo, mně taky žádnej výměr nepřišel. Mám to naspaný jen na výpisu z účtu, jaký mám vyměřovací základ.

marcelapetrikova
24. zář 2009

hm tak mě výpis z učtu nechodi mám ho elektronicky 😠

susik77
autor
24. zář 2009

ja mam taky elektronicky, kdyz se podivam na ucet, mam tanm napsane, od koho mi prisli penize, za jaky mesic a je tam aj ten denny vymerovaci zaklad.

whoknows
24. zář 2009

tak mě včera první mateřská...jen mi ještě nepřišla ta předchozí nemocenská 😀

jmisa
25. zář 2009

Taky se koukám na účet na netu na výpis z účtu.

snazivka
25. zář 2009

Děvčata,
hlídejte si cestu vašich papírů po úřadech, včetně vašeho zaměstnavatele. Mě se to vyplatilo. Volat a ptát se, dělat blbého a nechat si to všude vysvětlit. Ty paní na PSSZ po telefonu politujte, že toho mají moc po té změně zákona, že jim přidali práci, pokecejte s něma na tohle téma.....to se mi taky osvědčilo. 😉

snazivka
25. zář 2009

Prosím za radu: Chodí PPM v nějakém pravidelném termínu??? Manželka zatím dostala PPM za první měsíc, po telefonické dohodě (zaslání peněz), ale co další termín, je to k nějakému datu??? 😨

sarusenka777
26. zář 2009

marcel,jmisa - formulář s denním vyměřovacím základem pro výběr délky rodičáku jsem dostala na úřadě,když jsem byla žádat o porodné a ten papír jsem musela poslat na právě řešenou adresu pražské sociálky 😠 s tím, že jsem to tam poslala měsíc před koncem mateřský, samozřejmě včas nedošel, musela jsem to urgovat, dočkala jsem se skoro po dvou měsících a šla jsem žádat o rodičák cca tři týdny po skončení mateřské - nevadí to, prý jí mohou vyplácet až 3 měsíce zpětně 😉 takže si ten formulář rychle vyzvedněte a honem posílejte na Trojskou 😉

jmisa
26. zář 2009

Sarusenka, aha, no tak já už ho mám, protože mi to dala na úřadě, když jsem si byla vyřídit porodný. Tak to tam pošlu, moju úřednice moc akční nejni. 😝

chechta
27. zář 2009

Ahojky tak já posílal fialovejpapír na ukončení rodičáku a stále mi nedorazil v úterý jdu volat - páč už to nutně potřebuju - na ten pracák donést 😝 😝 😝 , aby mi pozastavili rodičák a mohla jsem najet na PPM

susik77
autor
27. zář 2009

chechta: ja jsem mela to same, staci jit na pracak, podepsat prohlaseni, kdy presne nastupujes na MD a ze porad jsi nedostala ten vypln. formular a ze kdyz ho dostanes, tak jim ho predas 😉

chechta
27. zář 2009

susi ono mi asi nic jinýho nezbyde - nechápu proč, ale tyhle věci nemají propojený v nějakým online systému. Fakt mám strašnou radost 14dní před porodem obíhat všechny úřady - kor, když nemůžu pořádně chodit kvůli bolesti zad ☹ snažila jsem si to vyřídit vše ještě před nástupem na MD,a le to prostě bylo moc brzo na všechny ☹ ☹ ☹ ne jen na Prahu, ale i u nás na socíálku 😝