PSSZ Praha 8, Trojská. Máte pozitivní zkušenost?

susik77
23. črc 2009

Ahoj, od 16.7. jsem na MD, pristi mesic bych mela dostat prvni materskou. Cetla jsem na tuto socialku hodne steznosti, ze posilaji materskou az kdyz jim zacnete vyhrozovat soudem...Mate nekdo aj pozitivni zkusenost? Posilaji vam materskou nacas? 😎

achalteke
11. srp 2009

tak k tomu už není opravdu co dodat..... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 to už by opravdu bylo dobrý medializovat, to už je fakt nehoráznost 😠

susik77
autor
11. srp 2009

to je fakt strasny 😠
uz by se stim konecne melo neco delat!
nevite jak je to?tu ppm posila pro celou prahu praha 8? kamaradka mi tvrdila ze ano, a ze ji to poslali asi mesic a pul po nastupu na materskou.
lodka: a jake jsou tam hodiny pro verejnost? premyslim, ze tam taky pujdu osobne pristi tyden...

susik77
autor
11. srp 2009

Ahoj holky, zazrak! ted jsem se poprve dovolala k te pani, co mi ma pocitat materskou. Tak, ze moji zadost tam ma, ze to vypada v poradku, ale ze to bude mit hotove asi az koncem srpna, ze ted dela zadosti co nastoupili v cervnu. jaz az v cervenci. tak doufam, ze v zari to dostanu na ucet.

xkolie
11. srp 2009

Ahoj, tak já jsem na MD od 1.3. a dodneška jsem od nich nedostala ani korunu 😠 . Už jsem z toho zoufalá, protože si musím zažádat o RD, ale bez potvrzení o výši MD žádat nemůžu. Nechci se nikoho dotknout, ale přijde mi, že si tam dělají co chtějí, a protože nejsem pražská, tak s nima komunikuju pouze po telefonu a to se pořád vymlouvají a vymlouvají. Už nevím co mám dělat. Jestli máte někdo radu jak na ně, sem s ní.

bengy
12. srp 2009

lodka - a ty jsi prisla normalne na tu pobocku na Trojskou na Praze 8? ja se tam v nejblizsi dobe taky chystam, protoze na maily mi nikdo nereaguje a telefony mi samozrejme nikdo nebere, takze tam budu muset osobne. Jen cekame, az se prcek vyloupne na svet, protoze takovou streku jeste s balonem na brise bych asi uz nedala.

tak by me jen zajimalo, jestli jsi se dovolavala po nekom konkretnim nebo jsi proste prisla na informace a rekla jsi jaky je problem.

Jo a holky o tech mediich jsem uz taky premyslela. Tohle je vazne do nebe volajici :( Me s..... (pardon) 😠

petua
13. srp 2009

Ahoj holky,
tak dneska se chystam na Trojskou, tak obaluju nervy 😵

Akorát jsem se chtěla zeptat, je to tam vůbec bezbariérový, dostanu se tam s kočárkem, nevíte..? 😅 😅

deathy
13. srp 2009

Nečetla jsem to tu vše, ale taky přidám svou zkušenost.
Jako studentka jsem pod ně spadala. MD jsem měla nastoupit 30.2.09 - nikdo mi to ovšem nebyl schopen říci, takže jsem to (bohužel) začala řešit někdy v květnu, kdy dítěti byly asi 2 měsíce. Honili mě od čerta k ďáblu, přehazovali si mě s pracákem, podklady které jsem jim zaslala DOPORUČENĚ ztratili, ani mi to nebyli schopni sdělit. Po měsíci pátrání a neustálém telefonování na sociálku a na prácák se podařilo, peníze jsem nakonec dostala v podstatě 2 měsíce před tím, než mi MD skončí a budu na RD. Kvůli celé slavné sociálce jsem ale měla problém na pracáku, protože ten po mě chtěl, abych jim do 8 dnů po obdržení jejich dopisu doložila nějaký papír od soc. - ale zde je chyba lávky, sociálka dělala že o mě vůbec neví a díky tomu jsem měla s pracákem popotáhování..

Toť má zkušenost. Jen zvesela.

lodka04
14. srp 2009

1)Já se obrátila na ČSSZ v místě bydliště , zašla tam sdělila problém ,oni pak volali do prahy trochu je tam seřvali,poslali mi znovu podklady s obálkou ČSSZ na Prahu 8, prý se snad k tomu budou chovat jinak…než když to pošlu já…jinak jsem ještě psala na centrálu Prahy 1, jejich nadřízený-Libuse.Muheirezova2@CSSZ.cz :tam jsem jim vykreslila jaké poměry panují na Praze,Trojské a pokud nedojde k nápravě bude inspekce a medializace
2)otvírací hodiny
Pondělí 8:00 – 17:00
Úterý 8:00 – 14:00
Středa 8:00 – 17:00
Čtvrtek 8:00 – 14:00
Pátek 8:00 – 13:00
3)Já jsem věděla dopředu kdo má na starost mojí PPM, takže jsem věděla koho hledat…jinak jsem komunikovala s paní Kovaříkovou-viz.: http://www.cssz.cz/cz/kontakty/krajska-a-okresn...
Ale pozor nahoře si přečtěte mají přečíslovaná čísla!!!
4)Jo s kočárkem se tam dá jet v pohodě!Ale jela bych tam dříve ..jedna mamča mi psala , že si pracovní dobu zkracují o hodinu..takže…aby jste nevážili cestu zbytečně
Nevím zatím jestli to k něčemu bude….asi tam bude muset ještě jednou ale s plnou mocí moje mamka jelikož termín na RD se chýlí ke konci a já nemám rozhodnutí které se podává s ním…zatím zas budu informovat.

denisa02
21. srp 2009

Dobry den. Mam prozbu muzete mi nekdo prosim poslat cislo na PSSZ Prahy 8 dekuju moc. Mam problemi s nemocenskou a nikdo neni schopini mi rict jestli byla vyplacena nebo co se tam opet deje

denisa02
21. srp 2009

Ahoj prosim vas nemate nekdo cislo na PSSZ v praze 8. mam problemi od nich s nemocenskou

hranulka
21. srp 2009

Ahoj.Měla jsem možnost vidět obě strany sociálky v Trojské.Jako člověk, který čeká na nemocenskou, pro ně nemám omluvu.Jde přeci o mé peníze na které mám nárok.Proč mám čekat na něco co mi patří./čty se sami nezaplatí a jíst se také musí.Pak jsem však měla možnost prožít s nimi jeden pracovní den.Nechtěla bych tuhle práci ani za milion.Telefony začnou bez přestání zvonit kolem osmé a ani na chvíli nepřestanou.Pokud každý hovor přijmou,nebudou dělat nic jiného a na ostatní již čas nebude.Tak vezmou každý třetí.Jsou z toho na nervy,protože všichni na ně řvou a jim práce opět stojí.Ano oprávněně volají ti co chtějí své peníze,ale také volají ti jimž nemocenská skončila před dvěma dny.Takže urgovat ano,ale jsme lidi a trocha slušnosti a vstřícnosti na obou stranách by neškodila.

sarusenka777
22. srp 2009

hranulka - čekala jsem na mateřskou tři měsíce a na formulář pro přiznání rodičáku těsně přes dva 😠 slušně jsem to urgovala,ale pokud je člověk slušný,tak na urgence nereagují 😒 a hypotélu zaplatit musím, pochybuji, že pokud v bance řeknu, že jsem vůči sociálce chtěla být vstřícná a nic neurgovala, protože toho chudinky mají hodně,tak pochybuji,že mi dají nějaký extra odklad 😔 a co se týká telefonů, nikdy není možné se tam dovolat a to né z důvodu, že to nikdo nebere,ale protože jsou telefony celý den vyvěšené - toť má zkušenost 😉 chápu,že toho mají hodně,ale moje pochopení mi účty nezaplatí 😔

marketa01
24. srp 2009

tak jsem se dnes po týdnu poprvé dovolala na spávu, no mazec nebo spíš zázrak. 😕 Alespoň se mi podařilo zjistit, že ani nejsem v evidenci a to jem na nemocenskou nastoupila 1.6., držím palce všem kteří nastoupili po mě. Bude to ještě dlouhé a hrozné, děsím se toho. 😲 Sem samoživitelka, nesplácím účty a na jídlo už taky nemám. Co budu dělat nevím. Dřív jak za 14 dní mě nezaevidují a pak to začnou teprv vyřizovat, to už budu 3 měsíce s penězma ve skluzu. Všechny rezervy došly. Bojím se bojím!!! Taky patřím pod Trojskou. Chtela bych se tam vypravit 2.9., budu mít cestu do Prahy. Ale asi na ni mít peníze nebudu. Lidičky to je horor. Zajímalo by mě co by dělali poslanci, úředníci, policisté, lékaři a vůbec všichni kdyby jim někdo nedal 3 měsíční výplatu. Asi by byli v pohodě. 😒 Držím nám všem maminám a všem palce, je to běh na dlouhou trať.

marketa01
24. srp 2009

Tak k mému překvapení se mi asi po 2 hodinách ozval pan z ČSSZ pod kterého spadám. Musím uznat, že jsem to ani nečekala. Ujistil mne, že právě zpracovává moji evidenci o nemocenskou a pokud vše dobře dopadne měla bych mít peníze za 10 dnů na účtu. Lidičky povím vám, jestli je to pravda, budu skákat jak blecha. 😀 Ne všichni jsou neochotní. Ikdyž dovolat se tam mi trvalo týden a dnes po 2 hodinovém neustálém volání jsem se dovolala. Určitě toho mají moc, ale je pravda, že účty to za nás nezaplatí a ze vzduchu asi dlouho nepřežijeme. Tak všem ostatním palečky, pevné nervy, aby se to konečně zlepšilo. 🙂

lodka04
24. srp 2009

Ahoj tak konečně po skoro už 5měsících jsem dosáhla částečně svého...dvakrát cesta do Prahy korespondence nadřízeným,spousty nervů telefonů emailů...a hle mám v ruce rozhodnutí o výše Pmm pro RP....alespoň jsem si mohla jít zažádat o doplatek do RP a délce RD...zaplať pán bůch.....
Děvčata boužel Vám ale musím sdělit, kdo se tam chystáte..že milé úřednice se na patře začaly zamykat,asi aby je nikdo neotravoval...a osobní návštěva je možná, jen po domluvě-samozřejmě telefonické🙂.No jiný kraj , jiný mrav...tady v Č.B. můžete na ČSSZ přijít kdykoli a s čímkoli..po tom co jsem viděla nemohu souhlasit s tím , že jsou vytížené chudinky...ano,ale proč?Protože více než polovina co jsem viděla, neovládá základní počítačové programy,neumí si ani předávat dokumenty ,tisknout,ba i psát deseti jim dělá problémy....kdyby každý pracoval jak má a nehulil hodinu v kroužku před úřadem ,nemohlo by se jim stát ,že mají ve všem takový bordel...ani neví kdy vzniká nárok na PPm a jak se počítá...tak to mluví za vše....jsem ráda , že rodičák mi bude vyblácet č.b. jinak by mě asi odvezli..přeji všem, ať se jim podaří dostat co jim patří a pevné nervy,nevzdávat se 🙂

veruskav
25. srp 2009

Ahojky, jsem ze severních Čech, a můj zaměstnavatel má sociálku na Trojský v Praze, na mateřské jsem od konce března a když nepočítám 14-ti denní zpoždění (za které mohla účetní od zaměstnavatele) jsem peníze dostala a dostávám včas. Ale je fakt, že dovolat se na tu sociálku je umění. 😒

susik77
autor
27. srp 2009

Ahoj holky, tak jsem dnes dostala moji 1.materskou 🙂 docela uspech, na to ze jsem nastoupila 16.7. a 27.8.uz mam penize na uctu 🙂 a dokonce o par stovek vic nez jsem myslela 🙂

adella
3. zář 2009

Ahoj holky, půlroční mateřskou jsem nedávno skončila, ale vidím, že na přístupu PSSZ Trojská a opožděné výplatě PPM se nic nezměnilo. Já sama jsem dostala vyplacenou PPM po 4 měsících od nástupu MD, a to na základě mých četných urgencí mailem ředitelkám PSSZ a ČSSZ. Bylo mi přitom ještě odepsáno, že mi teda mateřskou posílají "přednostně" ! 🙂 Fakt by mě zajímalo, kdy by mi ji vyplatili nepřednostně. Ještě snad více, než samotné zpoždění výplat, mě vytáčela podle mě naprosto cílená izolace PSSZ od "otravných stěžovatelů" a hraní si na mrtvého brouka. Musím potvrdit příspěvky výše, že se tam nelze vůbec dovolat kvůli vyvěšeným telefonům a pokud se mi poštěstilo, tak mě přepojili na někoho úplně nekompetentního podat mi jakékoliv informace. Takže podle mých zkušeností je jediným řešením stěžovat si, a to jednat mluvčímu ČSSZ na Kamil.Vareka@cssz.cz a vedoucí PSSZ Ing. Cimlerové na Kvetoslava.Cimlerova@cssz.cz, popř. Mgr. Kroutilovi, který to, chudák, asi nakonec dostane na starost na Pavel.Kroutil@cssz.cz. Pak se snad peněz dočkáte. Pokud jste tak naštvané (jako já), že to chcete vykřičet do světa, zabývá se tímto tématem redaktorka Vlková z MFDnes, které můžete napsat na Jitka.Vlkova@mfdnes.cz. Pevné nervy a krásné dny na MD !

zihu
11. zář 2009

holky, teda taky se tam nemuzu dovolat, odjizdime za mesic na 3 roky do zahranici a potrebuju vyresit tu rodicovskou, ale uz nejsme v Praze a tak bych to tam potrebovala poslat postou, mam ale strach, ze to nekde zapadne, da se to vubec poslat postou nebo se tam ta zadost o rodicovsky prispevek musi nosit osobne? jsem z toho trochu jelen, pokazde dostanu jinou informaci a tak nevim, jak postupovat... diky moc, hezky den

snazivka
13. zář 2009

Ahoj děvčata,
jsem mužský a vyřizuju PPM za manželku (jsem takový normální aktivní chlap). Tak mohu s troškou do mlejna taky přispět 😎 Manželka čeká druhé dítě.

Prvně jsem musel pochopit, jak to vlastně "po novu" jako s PPM chodí. Takže jsem šel na pracák a řekli mi, že nevědí, kdo se tím teď zabývá, ale že peníze vyplácí ČSSZ. Každopádně chtěli ale potvrdit fialový formulář a přinést (poslat) nazpět. Důležité bylo sdělit na pracáku termín nástupu manželky na MD, což jsem udělal. To proto, že zastavili zasílání dosavadního "příspěvku v mateřství", aby nechodily dvoje peníze (musely by se vrátit) 😖 .
Tak jsem s tím fialovým papírem a žádostí o PPM odjel na mzdovku manželky.
Tam taky nevěděli, jaké jsou přesné pochody ve vyřizování PPM, ale že to 1x týdně nosí na Trojskou a dál se o to nestarají. Tam to také mzdovka osobně doručila.
Dále jsem sledoval, co se s tím děje na PSSZ. Volal jsem tam za cca 4dny a ptal se, co se bude dít dál, že fialový formulář potřebuji odevzdat potvrzený na pracáku. Neměli to za 4dny zavedené v systému 😕 , tak jsem tam volal cca za 2dny. (Nevěděl jsem, že to tam podle vašich příspěvků je na dlouho). No a v systému to pak bylo. To jsem se tehdy ptal taky na to, kdy mě ten fialový formulář vyplní a oni, že brzo, že se mi někdo ozve, ať nechám na sebe kontakt. Za 2dny mi volali, že to mají vyplněné (formulář) a že to teď musí počkat na nějaké schválení (přepočítání, jestli je to OK). To prej bude do dvou dnů. Další den mi volali, že je to schválené 🙂 , a že kam mi ten formulář maj poslat (že manželce příjdou do 10dnů peníze). Domluvil jsem si osobní převzetí hned na další den, abych nepromarnil ani chvilku 😉 !!! V domluvený den jsem si ten fialový formulář vyzvedl a dovezl rovnou na pracák. A bylo to!!!
Teď je to 3den, a peníze zatím nikde, takže ještě nejásám. Teď jen doufám, že to klapne. Žijeme od výplaty k výplatě a máme oproti termínu "příspěvku v mateřství" cca 6dní skluz (teď je to všechno vyřizování kvůli nastávajícímu druhému dítěti).
Jen lituju, že jsem to vyřizování nechal asi 3týdny po nástupu manželky na rodičovskou dovolenou. Nevěděl jsem, že to bude taková mašinérie 😖
Zatím proplouvám bez problémů, nevím, třeba to vyjde a peníze pošlou v těch desíti dnech 😉

chechta
14. zář 2009

Ahojky sice nespadám pod Prahu 8,a le Prahu 9, ale taky jsem slyšela, že mají zkluz s vyplácením - naštěstí jsem měla dva zaměstnavatele takže mi část PPM bude chodit tu od nás a druhá z Prahy páč druhý zaměstnavatel má sídlo v Praze - bohužel to je ta větší Část PPM ☹
Ted jsem posílala fialový formulář na potvrzení nástupu mateřské a výšši PPM, aby mi mohli pozastavit rodičovský příspěvek. Na rodičáku mi paní říkala něco v tom smyslu, že pokud mi nepošlou tenhle měsíc peníze, že mi to do výše rodičáku doplatí - nejsme z toho moc moudrá za jakých podmínek a jeslti bych to pak nemusela vracet,a le na druhou stranu by to bylo jedno - hlavně, že by byli ty prachy.

whoknows
14. zář 2009

ahoj, nevíte jestli mi přijde ze soc. nějaký papír o tom, že berou navědomí že jsem nastoupila na mateřskou? jen jsem odeslala papír od lékaře zaměstnavateli, ale jinak se k tomu zatím nikdo nevyjádřil. je to cca měsíc.

chechta
14. zář 2009

whoknows mě tu u nás paní na sociálce říkala, že pošlou vyrozumění kolik bud brát a tak, ale kdy? To nevím tvářila se, že na to mají času. mě to štve páč potřebuju potvrdit ten fialovej papír,ale prostě tam neměli kolik vlastně budu pobírat a ani podklady od zaměstnavatele 😠 .No snad to tam zaměstnavatel brzo pošle

snazivka
14. zář 2009

Ahoj děvčata!!!
Tak dneska přišly peníze na manželčin účet.
Závěr? Neměl jsem problém! 🙂

Musíte si ty papíry na té strastiplné cestě hlídat, aby je někdo neodložil někam na neurčito. 😉
Teď jsem zvědavý na nějaké pravidelné měsíční příchody peněz.

Mám na vás všechny dotaz: Chodí to z PSSZ pravidelně v nějaký den??? Nebo jak si mám vypočítat výplatní den??? 😨

zihu
14. zář 2009

snazivka.. to si teda klikar.. takze ten fialovy papir ti nakonec pro manzelku ten zamestnavatel potvrdil nebo ne??? ja kdyz byla u zamestnavatele, tak mi rekl, ze to ma poslat rovnou na socialku, ale to nejak nedava smysl... asi budu muset jeste zkusit kontaktovat tu mzdovku.. snad to do mesice vsechno stihnu vyridit, amte nekdo zkusenost s posilanim postou??? diky

jana100
15. zář 2009

Ahoj všem. Chtěla bych se vás zeptat. 13.8. jsem nastoupila na MD. Ze sociálky mi zatím nic nepřišlo, takže nevím kolik budu brát ani kdy. Myslíte, že je ještě brzy tam volat a ptát se?

petua
15. zář 2009

Jani, taky jsem volala 😅 😅 - přečti si muj příspěvek na předchozí stránce a rozhodni se sama, jestli na sebe necháš řvát nějakou zamindrákovanou starou krávu 😅 😅 😀 😀

jana100
15. zář 2009

Petua: Tak to je teda fakt síla. Já totiž taky nevím, kam volat - jestli někam na Prahu 4 (kde je zaměstnavatel) nebo na 8 (kde bydlím).
A ten papír ti pak poslali???? Vůbec nevím, kdy bych jako měla "teoreticky" čekat peníze. Jestli je ještě brzy nebo ne......Mám z toho všeho docela hrůzu.

petua
15. zář 2009

Já taky nevěděla, kam mam volat, zkoušela jsem několik čísel, posílali mě pak od čerta k ďáblu a skončila jsem na tý Praze 8. Žádnej papír jsem nedostala samozřejmě, ale zas musim říct, že narozdíl od spousty jiných jsem neměla žádnej problém s penězma - sice jednou přijdou 10., jindy 20., ale vždycky přišly 😉