Zaměstnání
amona
20. čer 2012

RD. Jak dlouho musí zaměstnavatel držet pracovní místo?

Proím poraďte.... Jak dlouho mi musí zamětnavatel držet stejnou pracovní pozici se stejným platem? Momentálně jsem na RD, příští měsíc mi končí. Moje místo je obsazené a tak mi nabídl jinou pozici (úplně jiná práce za podstatně méně peněz). Asi budeme řešit výpověď a odstupné, tak by mě zajímalo zda se může stát, že když nabízené místo odmítnu tak že nedostanu odstupné?
amonaautor
20. čer 2012
Mám 3-letou RD...
marecek4
20. čer 2012
nevím jak jinde,ale záleží i na pracovním sektoru-já ač na rodičáku,tak jelikož jsem ve státním,tak se mě bohužel dotklo to 10% snižování platů-i když prý by nemělo,takže mám jasný,že plat budu mít nižší,ale pracovní pozici mám (budu mít stejnou),i když s tím platem -někde jsem četla,že po nástupu z RD by se mi mělo promítnout i průběžné zvyšování co měli ostatní v novém platovém výměru-takže se víceméně přidávám k dotazu jak to teda vlastně je
a držet stejnou pracovní pozici prý mají jen po dobu mateřské,ne rodičáku,tudíž půl roku,ale třeba nás tady vyvedou z omylu
daisyr
20. čer 2012
@amona dle ZP ti to samé místo držet nemusí, to musí jen po dobu MD, ale po RD by ti měli nabídnout buď teda to samé nebo obdobné, které odpovídá popisu pozice ve tvé pracovní smlouvě nebo tvé kvalifikaci, i za obdobných podmínek, takže si myslím, že něco zcela jiného za méně peněz by nemělo asi být. Každopádně ty můžeš odmítnout a je na něm, zda ti dá výpověď a mělo by ti náležet odstupné.
j.a.n.i
20. čer 2012
@amona Po RD tě musí zaměstnat podle tvé pracovní smlouvy, takže závisí, jak máš definovanou pozici ve smlouvě a zda tam máš i plat.
amonaautor
21. čer 2012
@j.a.n.i ve smlouvě mám administrativa a plat 11.000,- +pohyblivá složka mzdy, pracovní úvazek 8 hod/denně
nyní nabízí pozici SPECIALISTA EXTERNÍ KOMUNIKACE-ZPROSTŘEDKOVATEL PRODEJE VOZŮ, plat 8.500,- úvazek 6 hodin /denně. Mohu to odmítnout aniž bych přišla o nárok na odstupné?
Děkuji moc za radu...🙂
amonaautor
21. čer 2012
@j.a.n.i jde o to, že předtím jsem měla ve smlouvě admonistrativa a přitom jsem dělala veškerý účetnictví. Nyní tu novou pozici tak kráně nazval, ale není to žádný zprotředkovatel prodeje, ale je to vyloženě prodej, co si sama nesjednám tak nemám, tak jak bych mohla něco zprostředkovávat? 😞(((
j.a.n.i
21. čer 2012
@amona Ano, odmítnout to můžeš, protože nesedí pracovní úvazek, s tou pozicí těžko říct, on pojem administrativa je strašně neurčitá, takže tam se vejde moc věcí.
milinekanetka
29. led 2013
Ahoj lidičky, prosím Vás, před nástupen na MD a následně na RD na dobu 2 roky a 2 měsíce jsem měla ve firmě pozici vedoucí pracovník expedice, musí mi na tuto dobu dvou let a dvou měsíců držet zaměstnavatel tu pozici vedoucí?
Díky
j.a.n.i
29. led 2013
@milinekanetka Záleží co máš napsané v pracovní smlouvě.
brusle
2. únor 2013
ahojky, tak jsem ten problém před rokem řešila a došli jsme nakonec s poradcem ke shodě, že zamestnavatel ti musí držet místo po dobu max. MD + event dobrání dovolené, což je asi měsíc, a pak po RD ti může nabídnou alternativu, ale za stejný peníz u stejného zaměstnavatele a stejný úvazek
mppm
2. únor 2013
bývalo to tak, že dva roky ti musí držet tvoje místo a stejné podmínky, jako když jsi odcházela na RD, po třech letech už ti drží jen místo a může ti prakticky nabídnout cokoliv. Ale jestli se to letos nějak změnilo, to popravdě nevím..
j.a.n.i
2. únor 2013
@mppm Již minimálně 3 roky (možná déle, ale to nevím jistě, sleduju to až poslední 3 roky) ti stejné místo musí držet pouze po dobu MD + čerpání dovolené, po RD nemůže nabídnout cokoliv, ale cokoliv co odpovídá pracovní smlouvě, což hodně záleží jak přesně je to tam definované. PS: a MD je toho cca půl roku.
mppm
3. únor 2013
@j.a.n.i ja jsem v klidu,mam tam napsano manazer nakupu a logistiky,takze uklizecku ze me neudela 🙂 Ale kdo chce,tak si klicku jako reorganizaci,zruseni prac.mista atd najde. Zamestnanci jsou v tomhle state az na druhem miste za zamestnavateli..
j.a.n.i
3. únor 2013
@mppm S tím tak úplně nesouhlasím, já si myslím, že zaměstnanci mají naopak nesmyslnou ochranu, že spousta zaměstnavatelů raději nikoho nevezme...
tina1506
28. bře 2013
taky by tohle zajímalo... já jsem se dneska dozvěděla,že má kolegyně - nedřízená, po firmě roznáší,že se můžu po RD vrátit tak max na úklid, že mě zpátky na pozici hlavní účetní nevezme...
j.a.n.i
28. bře 2013
@tina1506 Tak záleží co máš napsáno ve smlouvě, pokud hlavní účetní, tak tě musí vzít zpět na místo hlavní účetní, pokud pouze účetní a tu hlavní ses vypracovala, tak tě může dát na místo účetní a to na libovolný "druh" pokud to máte v práci rozdělené.
tina1506
28. bře 2013
@j.a.n.i máme ve firmě jenom jednu účetní a to mě (teda teďmoji zástupkyni), jsem sama sobě hlavní účetní, hold státní organizace 😃 a kolegyni spíše lepí, není schopná si dodělat školu, vyletěla od státnic a já mám vyšší vzdělání než ona... a tudíš bych mohla na její místo... a moje zástupkyně ji zobe z ruky a asi se jí taky nechce zpátky do prádelny... ano,hlavní účetní teď dělá pradlena - vyučená šička, která si dodělává maturitu a vlastně zbytečně, když se za rok vrátím 😉 takže asi odtud vítr fouká.... akorát je teda blbé, že šéf jde letos do důchodu a netuším, kdo a co tam za rok bude...
j.a.n.i
29. bře 2013
@tina1506 To je asi jedno, pokud je to státní organizace, tak určitě máte odbory a stačí trošku vystrčit růžky s tím na co máš nárok a couvnou... ona státní instituce si moc nemůže dovolit něco okatě porušovat.
llluckaaa
29. bře 2013
@j.a.n.i Ahoj, mohla bys mi poradit? Když mám ve smlouvě (resp. v dodatku ke smlouvě) pozici Analytik procesů III, tak mi musí nabídnout úplně stejnou pozici nebo to může být i něco podobného, ale s jiným názvem? Děkuju.
j.a.n.i
29. bře 2013
@llluckaaa Pokud se nedohodnete jinak, tak to musí být Analytik procesů III.
llluckaaa
29. bře 2013
@j.a.n.i Asi nedohodneme, protože bych tam chtěla skončit. Chci ale dostat výpověď pro nadbytečnost, ne ji dávat sama :-N
j.a.n.i
29. bře 2013
@llluckaaa Tak to pak jo 😃

Začni psát odpověď...

Odešli