RD navazuje na RD. Budu pobírat 7600 Kč do 21 m. dítěte?

jjanulka
9. čer 2009

Ahoj holky,prosím vás,mám dotaz ohledně navázání rodičáku na rodičák.Po porodu své první dcery jsem neměla nárok na mateřskou ale pouze na rodičák neb jsem před otěhotněním podnikala a pak jsem byla na nemocenské přes rok a tak mi nevznikl nárok,no ale ted budu navazovat zase na další rodičák neb v srpnu čekáme miminko a tak se ptám,budu pobírát 7600kč do 21 měsíců stáří dítěte a pak 3800kč?Ptám se neb jsem u dr zaslechla jednu slečnu,jak říká,že další dítě nechce neb by brala jen těch 3800kč po celou dobu rodičáku.Předem děkuju za odpvědi

vojtisek2007
9. čer 2009

jjanulka - až se narodí nové mimi, zkončíš pobírání rodičáku na první a začneš zase pobírat 7600 do 21měsíců druhého dítěte a potom do jeho čtyř let 3800,-kč - ne že se celou dobu pobírá jen těch 3800,-kč.... 😉

deathy
18. čer 2009

Trochu jiný dotaz, ale taky se týká rodičáku. Já sem studentka SŠ, teď budu končit, žádala sem si o rodičák, no ale ze sociálky mi bylo sděleno, že mám nárok na PPM (nějaká ochranná lhůta či co). Spočítali mi to od ledna do srpna, pak teda rodičák. Když tam už tu žádost mají, musím něco znova řešit nebo navážou na mateřskou? A já mám teď prý nárok na volbu, zda 3 nebo 4 roky, je to pravda? Když původní žádost byla na 4 r., tak bych to asi měla teď znovu zažádat a změnit, když bych chtěla ty 3 r. (vyjde to asi o 10 tis. víc než ty 4 r.).

tomasek06
20. čer 2009

Ahoj deathy! Ty to musíš mít na 4 roky, protože si neměla před nástupem na mateřskou zaměstnání. Tak do 21 měsíců věku dítěte budeš brát 7600 ale pak jen 3800.

vojtisek2007
20. čer 2009

tomasek - tak to nemáš pravdu - když matce vznikne nárok na PPM, může volit délku rodičáku - nezíleží na tom, jestli pracovala a PPM jí vznikla z prac.poměru, nebo z titulu ochranné lhůty, nebo jako studentce - jenom deathy - zrušila bych tu žádost o rodičák cos tam dala, aby potom nebraly automaticky, že chceš ty 4roky - dojdi se tam domluvit, žes nevěděla, že máš nárok na PPM, tak jestli to půjde zrušit, a zažádáš si znovu až po skončení mateřkský a můžeš opravdu volit mezi 3 nebo 4roky....

deathy
20. čer 2009

Tak sem tam v pátek volala, protože mi přišel papír, ohledně zamítnutí rodičáku, protože sem nedoložila formulář, který mi ztratila sociálka i se všema jinejma podkladama a sdělili mi to až po měsíci a půl...ale to je jiná. Ale na to konto sem se na to zeptala a prý stačí poslat papír, že si žádám na ty 3 roky a tohle musím doložit nejpozději do těch 21 měsíců. Takže to je dobrý.

selu
22. čer 2009

mela bych dotaz do plena 😀
jsem ted na rodicaku s 1,5 letou dcerou, ktery jsem si zvolila na 3 roky. S manzelem jsme se rozhodli pro druhe mimi do 3let nasi prvorozene a chtela bych se zeptat, jelikoz jsem pred tim pracovala, tak po rodicaku dostanu na 28 tydnu materskou a potom rodicak, ale nevim, s jakou rychlostni variantou? zaslechala jsme, ze pri prechodu z rodicaku na rodicak, (druhe dite narozeno jeste pred ukoncenim rodicaku s prvnim) je ten druhy nastaveny automaticky na 4 roky... 😕 ??? dekuju za odpoved

nikolic
22. čer 2009

Ahoj,nevíte některá pokud chci žádat o rodičák a manžel pracuje v německu,jak se to dál vyřizuje?jestli musi mít i nějaké potvrzeni z toho německa?děkuju

bubosek
27. čer 2009

Ahoj, mám 4 měsíčního chlapečka a před otěhotněním jsem pracovala v Angli pak půl roku doma, poslal jsem na sociálku všechny papíry ale tam mi řekli, že pokud chci PPM musím mít formulář E 104, jenže ten mi dodnes nepřišel a tak musím zažádat o rodičák na 4 roky, jenže někdo mě strašil, že se vyplácí jen 3 měsíce zpětně, je to pravda? i

vojtisek2007
28. čer 2009

bubosek - ano, rodičák se opravdu vyplácí jen 3měsíce zpětně - ale koukám, že Jakub má 3měsíce a kousek, tak si zažádej ode dne porodu, mělo by se to stihnout...

bubosek
28. čer 2009

Vojtišek díky, zítra běžím na socku, moje nervy ☹