Registr sester, musim už dělat nějaký zkoušky?

honzulka
19. říj 2012

Ahoj maminky,chtěla bych se zeptat,zda má někdo bližší informace k tomu,co mě čeká... 🙂 Jsem zdravotní sestra,ale už 10 let mimo zdravotnictví a teď jsem narazila na práci v domově pro seniory a tam bych potřebovala registraci... ☹ Tehdy jsem si jí neudělala,páč jsem byla na zdravotnictví naštvaná a nechtěla mít s ním nic společného... 😒 Můj názor se nezměnil,ale budu muset řešit ten registr.. ☹
Nevíte někdo,zda to jde ještě bez toho,aniž bych musela dělat nějaký ty zkoušky?Děkuji za odpovědi 😉

horakovatereza
19. říj 2012

Ahoj, dělám sice sociálku, ale taky v důchoďáku. Pokud vím, tak u nás mají všechny sestry registraci a pak sbírají "body", aby si ji udržely. Jedna holčina si registraci neudělala, takže dělá normálně pečku (tedy pracovníka v sociálních službách dle §116). Nevím, z jakého jste kraje, i když by podmínky měly platit všude stejně, ale problém by měl váš zaměstnavatel, protože vás musí nahlásit zřizovateli (pokud se jedná o státní zařízení a zřizovatelem je kraj, jako je tomu u nás), tak dokládá kromě výpisu z rejstříku a kopie vašeho vzdělání a předpokládám, že u sester i doklad o registraci.

honzulka
autor
20. říj 2012

@horakovatereza Já se právě dočetla,že je snad taky možné pracovat 1rok ve zdrav.pod dohledem a po roce si zažádat o tu registraci a pokud ne,tak se musí udělat ty zkoušky a do toho fakt nejdu... 😠 prý se taky ale počítá ta odpracovaná doba nějak zvláštně,že se do toho nějak počítá i MD..No asi zkusím napsat přímo do registru... 😉

horakovatereza
20. říj 2012

@honzulka Tak to fakt nevím, akorát by asi bylo dobrý tu registraci v dnešní době fakt mít. Jde o to, zda pod tím dohledem musí být ve zdravotnickém zařízení, jak píšete. důchoďák je zařízení sociální, tak zda by platilo totéž. Do toho sezvažuje, zda zdravoťáci v sociálních zařízením budou placeni (tedy spíš placeny) podle zdravotních tabulek nebo podle pedagogických jako my všichni ostatní, to by pak šli (šly) s penězma dolů, protože je v tom velký rozdíl. Můžu se zeptat, kam by to mělo být,tedy který důchoďák?

honzulka
autor
20. říj 2012

@horakovatereza jsem z Litoměřic....no paní mi čřekla,že bych si registraci udělala i s těma kreditama a že jde hlavně o to,že zaměstnavatel by ze mně nic neměl,nějaký peníze,že dostane když budu registrovaná? 😕 No mám ještě rok,ale na zkoušky fakt kašlu... 😉

horakovatereza
20. říj 2012

No, peníze, spíš bych to chápala tak, že kdybyste nebyla registrovaná a tu práce stejně dělala (jako se to běžně dělá), tak jim budete "k prdu" v tom, že na počet sester je rozpočítaný počet intervencí u klienta pro pojišťovnu a vás by nemohli počítat, takže by to jakoby nemohlo být proplacené. Já bych se na ně taky vykašlala, jsem sestra,ale nikdy jsem to tedy nedělala, hned jsem šla doškoly dál, ale když vidím jak to dneska funguje, jak my jsme (kdysi, kdysi) po zdrávce mohly nastoupit na jakékoliv oddělení a byly jsme vycepované a mohly jsme dělat okamžitě cokoliv a dneska? Čtyřletá zdrávka jim není na nic, nutnost studovat dál a co všema těma vysokoškolsky vzdělanýma sestřičkama, to budou všechny staniční nebo vrchní? Tak ať vám to dopadne podle vašich představ a když nastoupíte a budete něco potřebovat, nějaké informace, tak se klidně ozvěte, nějakou dobu už v tom dělám, máme jak seniory, tak seniory s Alzheimerem, takže nějaké zkušenosti už mám🙂