Rizikové těhotenství a práce na dohodu

terezka0603
21. únor 2018

Dobrý Večer, rada bych se zeptala, zda je možné když mám rizikové těhotenství dělat domácí práci na dohodu.
Prace není náročná, je to sestavování propisek. Předem děkuji za odpověď 🙂

priefi
23. únor 2018

@terezka0603 pokud se ptas, zda to je pravne spravne, tak ano. Pokud se ptas, zda neohrozis mimi, tak to uz musis posoudit sama, pripadne konzultovat s dr.

terezka0603
autor
23. únor 2018

Ptám se, právě jestli je to právně správně aby nebyl pak nějaký problem 🙂
Moc děkuji za radu 🙂 jinak miminku to nijak neublíží, při práci mohu i ležet a odpočívat takže je to v pořádku 🙂

ireniq
23. únor 2018

Jenom pozor, at nekomu nenaletis, skladani propisek byva podvod, zvlast jestli chteji, abys jim poslala nejake penize predem...

snahnah
23. únor 2018

@terezka0603 V žádném případě neposílej peníze předem na materiál a podobné výmysly. Ségra, ač poměrně inteligentní, ale nezkušená a důvěřivá takhle přišla ve finále o 2000,-.

astyna
23. únor 2018

Propisky jsou snad nejprofláknutější "byznys". Tak bacha.

terezka0603
autor
23. únor 2018

Nebojte holky 😊 propisky děláme už nějaký měsíc a vše je osobní a žádné peníze jsem neposilala 🙂 už jsem viděla hromadu takových nabídek ale nikdy bych neposlala peníze někomu jen tak 🙂 tomu jsme v životě nikdy nevěřila, jen vydělávají na lidech ...

terezka0603
autor
23. únor 2018

Ale jinak moc děkuji za starost 😊

pataja
23. únor 2018

@terezka0603 a nehledají ještě někoho na skládání propisek? 😉

terezka0603
autor
23. únor 2018

To netusim 🙂 ale mohla bych se pozeptat az si pojedem pro další 🙂 a odkud jste?

pataja
23. únor 2018

@terezka0603 jižní cechy 🙂

terezka0603
autor
24. únor 2018

Tak to by bylo docela z ruky, paní je Plzně ;)

pataja
24. únor 2018

@terezka0603 to je kousek, dvě hodiny cesta 🙂

terezka0603
autor
25. únor 2018

No jde o to, ze jezdite pomalu 3x týdne, úterý a patek si vyzvedavate práci, druhy den musite jet dat zkontrolovat už hotové kousky aby nebyly špatně a pak zase v neděli a ve středu práci odevzdávate. Myslím si, ze by jste porad jen cestovala

journals
25. únor 2018

Já si tedy ale nejsem úplně jistá, jestli je opravdu v pohodě být na rizikovém těhotenství (tzn. pobírat nemocenskou?) a k tomu dál normálně dělat. Buď jde jedno, nebo druhé, ne? Nevím, ale to se mi nějak nezdá, z toho by možná průšvih mohl být, jestli to chápu správně...

arevb
25. únor 2018

taky myslím, pokud jste na PN, nemúžete si přivydělávat

terezka0603
autor
25. únor 2018

Byla jsem se pozeptat už i na socialce, když je to tato domácí prace, kterou vykonavam doma, nejezdim nikam a není to náročné tak to není problém... Je to prý jako když jste na mateřské dovolené a děláte brigádu. Taky s tím není žádný problém. Jen se musíte vejít do toho výdělku který mate povoleny

journals
25. únor 2018

@terezka0603 Pak ale trošku rizikové těhotenství nedává smysl, nemyslíš? To se mi dost nezdá.

terezka0603
autor
25. únor 2018

Rizikové těhotenství mám z důvodu, ze taham v práci těžké bedny a pracuji s lepidly... Na skládání propisek, není nic náročného.. Nebo snad ano? Domácí práci, provádím doma a není to nic, co by ohrožovalo...
To by asi podle Vas ani nemělo cenu byt na mateřský když žena pak chodí třeba na brigádu když ma mimco už větší ;)

journals
25. únor 2018

@terezka0603 Aha, tak pak to v tom případě není rizikové těhotenství, ale riziková práce, dvě různé věci 😉

tulikiss
25. únor 2018

je to samozrejme mozne pokud se dodrzuje lecebny rezim. pri PN je clovek uznan neschopny te konkretni prace. pokud je napr. ridic autobusu co ve volnem case dela preklady do anglictiny, tak pokud si zlomi nohu tak bude v PN jako ridic, ale v tom doma delat preklady mu nic nebrani a zlomena noha ho ve vykonu druhe prace nijak nelimituje.

terezka0603
autor
25. únor 2018

@tulikiss Asi tak 🙂