Rizikové těhotenství, jaká částka mi bude chodit na účet?

anetahozakova1
15. led 2014

Maminky, nevíte co je na tom pravdy? Kolegyně co odešla na rizikové těhotenství tvrdí že bere 60% platu od zaměstnavatele a 40% od sociálky vyrovnání platu, takže má ve finále základní plat co je uvedený ve smlouvě.... Na internetu jsem to nikde nenašla, jsem s dr. domluvená že dochodim Leden a od Února budu doma právě na rizikovém, jsem chudokrevná a několikrát jsem málem omdlela... Chci být doma, věnovat se naplno synovi dokud můžu a nenarodí se mu sestřička ale zase mě děsí částka která mi pak bude chodit na účet... 😒
moc děkuji za reakce a informace... 😉

janinka0
27. bře 2017

Dobrý večer , prosím vás co mám dělat když mi muj zaměstnavatel nemůže přeřadit na lehčí pracovní pozici ? Vše jsem řešila písemně . A pak mě ještě nařkne že jsem lína a vyčuraná ? jo mám teď dělat ? Děkuji za odpověď 🙂

vesnicanka17
28. bře 2017

@janinka0 co mas za praci

janinka0
28. bře 2017

vesnicanka17 : Dělám v prádelně :/

kulistice
28. bře 2017

@janinka0 podle zákoníku práce máš nárok zůstat doma za 100% náhradu mzdy...dost zaměstnavatelů to nedodržuje a donutí tě jít na neschopenku. Nedej se!

janinka0
28. bře 2017

Já právě vím že má práce je riziková , dost často jsem u doktora. Jenže můj pan zaměstnavatel nechce je hrozný škrt .já jsem sice byla na nemocenské ale protože jsem brala antibiotika,. on nechce abych se vrátila do práce . Nechce mi dál platit. protože jsem udělala podraz a jsem těhotná... což on nechce vadí mu to . Tak teď nevím co dál .

falcony
28. bře 2017

@janinka0
tak si vezmi co máš všechno písemně a obrať se na nejbližšího právníka ať to s tebou projde a poradí jaký krok je teď nejlepší a jakou formou podniknout. Máš na to ze zákona nárok - musí umožnit přeřazení nebo dávat plnou výši mzdy pokud přeřazení na nerizikovou práci není možné, tady není prostor pro žádné že se mu nechce.

kulistice
28. bře 2017

@janinka0 zkusila bych zajít za nějakým právníkem a poradila se, co máš dělat. Bohužel taky bych nevěděla, co mám dělat i když má na to člověk právo, těžko se to vyjednává a nikdo se s tebou nebaví. Nemocenská je 60% platu a občas si chodí, jak chce, takže je dobré mít nějakou rezervu, aby na nich nebyl člověk závislý.

janinka0
28. bře 2017

Tak dnes jsem se dozvěděla ,že mi umožní abych mohla vykonávat lehčí práci . ale budud to mít zkrácené pracovní doba . Jak to pak funguje ? to budu brát za pul úvazek ? nebo tak něco ?

kulistice
28. bře 2017

Rekla bych, ze ti daji mene penez, ale budes chodit do prace...spocitala bych si kolik ti daji za ten pul uvazek a kolik bys mela na neschopence...nevim, zda nemas pravo na dorovnani platu, kdyz ti daji min penez :/

janinka0
28. bře 2017

Já si teda myslím že bych na dorovnaní mohla mít nárok ale kdo ví :/ určitě spočítám a uvidím 🙂 Každopádně děkuji 🙂

nursinka86
3. dub 2017

Holky, mohla byste mi některá poradit? Jsem těhotná, v květnu bych se měla vracet na cca 3,5měsíce do práce, než nastoupím na PPM. Řeším, co se mi nejvíc "vyplatí". Na PN se mi moc nechce, v létě dodržovat vycházky, k tomu doma 2 malé děti..ALE zase pracuju v prostředí nemocnice, takže i kdyby mě šoupli na ambulanci, tak tam semtam někdo omdlí, tak musím ty lidi zvednout, lidé chodí nemocní atd.. Prostě řeším, jestli když nastoupím (nejpravděpodobněji na zkrácený úvazek), tak se mi případná prac.neschopnost bude počítat z toho zkráceného úvazku? Asi ano, že? Kdybych totiž rovnou šla na PN, aniž bych se vrátila do prac.poměru, tak se mi počítá výše PN stejná jako před lety, když jsem otěhotněla poprvé, tj. počítala by se z plného prac.úvazku.
Snad je můj příspěvěk pochopitelný, budu ráda za jakékoliv info.

nursinka86
4. dub 2017

@j.a.n.i omlouvám se, že takto "vyvolávám", mohla bych poprosit o názor na moji situaci viz výše? děkuji mnohokráte.

j.a.n.i
4. dub 2017

@nursinka86 Ano, pokud nastoupíš na zkrácený úvazek, tak by se nemocenská počítala z toho zkráceného (snad krom případu, že bys omarodila hned v prvním týdnu, to se taky pátrá zpět), mateřská ne, pokud na mateřskou nastupuješ do 4 let věku předchozího dítka a stále trvá ten samý pracovní poměr, tak tu budeš mít minimálně stejnou jak předchozí.

pampeliska1
4. dub 2017

@j.a.n.i jaj, tak to není moc dobrá vyhlídka 😀 Jsem si říkala, že do práce nastoupím (ať mi najdou vhodnou práci pro těhotnou) a že na PN můžu jít vždy...Ale musím hledět i na peníze, mám doma 2 malé děti, takže každá tisícovka navíc dobrá :-/ Ale samozřejmě je to pochopitelné..proč by se to mělo počítat z plného uvazku nebo tak..
Jj, o té PPM vím, to mi vychází, že nastoupím do 4let věku mladšího dítěte. Díky za info!

luciekiki
2. kvě 2017

Prosím o pomoc nikdy jsem na nemocenské nebyla a nevím jak to chodí. Mám ji psanou teď od 1.5. což hradí zaměstnavatel těch 14 dni a po teď 14 dnech musím zase k dr. Nebo se to automaticky převede na socialku? Budu na neschopence do konce května pak už mám mateřskou. Dekuji

absintka19
2. kvě 2017

@luciekiki od doktora pokud Pn bude vic nez 14 dni budes potrebovat "papir na penize o tom, ze ln trva" ten pote odevzdas zamestnavateli. Na kontrolu by te mel zvat tak neno tak. Da ti ten papir na konci kvetna.

luciekiki
2. kvě 2017

@absintka19 no já prave jdu na kontrolu až 18.5 tak se prave ptám jestli tam mám jet po těch 14 dnech jen pro ten papír nebo mužů počkat do toho 18.5

absintka19
2. kvě 2017

@luciekiki 18.5 ti ten papir neda, muze ho vystavit max 3 dny pred koncem, takze az pozdeji.

terka1324
25. zář 2017

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat jak je to s dávkama na rizikovém? Jsem po škole a mám jen brigádu.. Myslíte že bych na něco mohla mít nárok nebo utřu? 🙂