Rizikové těhotenství, jaká částka mi bude chodit na účet?

anetahozakova1
15. led 2014

Maminky, nevíte co je na tom pravdy? Kolegyně co odešla na rizikové těhotenství tvrdí že bere 60% platu od zaměstnavatele a 40% od sociálky vyrovnání platu, takže má ve finále základní plat co je uvedený ve smlouvě.... Na internetu jsem to nikde nenašla, jsem s dr. domluvená že dochodim Leden a od Února budu doma právě na rizikovém, jsem chudokrevná a několikrát jsem málem omdlela... Chci být doma, věnovat se naplno synovi dokud můžu a nenarodí se mu sestřička ale zase mě děsí částka která mi pak bude chodit na účet... 😒
moc děkuji za reakce a informace... 😉

andysek2512
3. bře 2016

@janajarosova76 jj taky jsem si dřív myslela, že je v tom nějaký rozdíl ale není, nomrálně máš neschopenku a vycházky.... (ty vycházky jsou nevyhoda, ale co se dá dělat :D)

katchenkaaaa
11. kvě 2016

Dobrý den,prosím o pomoc!Jsem od ledna na neschopence,cekame miminko,pracuji v obchodě tak jsme nechtely nic riskovat a sla jsem hned na tu neschopenku!!!Takze jsem tedy od ledna doma a koncem dubna jsem zmenila banku,tedy i cislo uctu!Papír jsem zaslala zamestnavately se zmenou uctu !A dnes mi prisel papir od OSSZ kde mi pisou ze pry jsem nahlasila zmenu uctu u zamestnavatele na zasilani mzdy,a vzhledem k tomu ze pobíram nemocenske davky,me zadají o vyplnení prohlasení jakym zpusobem zadam nadale nemocenske davky vyplacet!!!!!Hned jsem ten papir vyplnila a poslala doporucene!!Ale co me zajima?TO jako tento mesic nedostanu vyplacenou NEMOCENSKOU????Nemate stim nekdo prosim zkusenost?

micaella23
11. kvě 2016

Oni pro vsechny mozne zmeny, - u nas adresa, meli 30dnu, ale u nejakych zmen to muzou prodlouzit az na 60 dni, ale to jsou jine pripady, kdyz ti to neposlou tenhle mesic, tak dostanes dalsi mesic davku zpetne, budou 2, takze si jen musis pockat.

rezinka1985
20. kvě 2016

Prosim nevite jak se vypocitava nemocenska,kdyz mi zkonci materska v zari a do te doby doufam znova otehotnim.bude se pocitat z platu pred otehotnenim nebo z materske?na rizikovku asi pujdu.prisla jsem ted o miminko ve 25tt tak doufam,ze se nam to do par mesicu podari:(

saba96
19. črc 2016

Maminky, prosím Vás, musím nastoupit na rizikove už teď, v minulosti jsem 2x potratila a to v 12tt a v 20tt pracuji jako OSVČ mam hospudku v pronajmu, ale co ted? Manžel ma svou praci a já tam jsem sama. Je domluvene, že dochodim tento mesic a hospodu poustim, zivnost pozastavim a dal? Mam pravo na nemocenskou? Na ňáké davky? Samozrejme soc. a zdr. Pojisteni si platim. Prosim o radu co, jak a hlavne kam zajit. V tomto se vubec neorientuji. Mnohokrat Dekuji.

blecha2017
27. črc 2016

Dobry den,rada bych se zeptala na mou situaci. Jsem učitelkou na dvou školách. Na jedne mam smlouvu na neurčito,na druhe mi smlouva skončila koncem června s tim,ze ji v zari zase obnovime. S koncem prázdnin ale budu z různých duvodu nastupovat na rizikové. Chtela bych se zeptat,jak se mi bude pocitat nemocenska. Jestli opravdu z mého celkového platu za posledních dvanact mesicu (myslim plat na obou školách) nebo mi bude vypočtena pouze z platu ze skoly,kde jsem zamestnana na neurčito? Prakticky totiz v době odchodu na rizikové nebudu na jedne skole zamestnana. Předem diky za odpovědi!

j.a.n.i
27. črc 2016

@blecha2017 Jen z té, kde máš trvající pracovní poměr.

ka_cici
25. srp 2016

Ahoj holky, jsem z vypoctu te nemocenske pekne zmatena. Jediny, co vim je, ze se pocita z poslednich 12 mesicu. Jakym zpusobem se bude pocitat, jestlize jsem behem poslednich 12 mesicu byla dva mesice na pracaku a dvakrat zmenila zamestnani? A nepletu si ten vypocet z poslednich 12 mesicu s materskou?
Jde o to, ze jsem vystridala dve zamestnani, ted jsem druhym mesicem na pracaku a od 1.zari zase nastupuju (do skoly), kazdopadne mi pri minule kontrole doktor rekl, ze me bude chtit co nejdriv poslat na rizikovy (spatna srazlivost krve) a ja si vubec nedokazu predstavit, jaky budu mit penize.

xpila
25. srp 2016

@ka_cici A jsi teď teda zaměstnaná?

lenca91
5. zář 2016

@dostyna
@dostyna a jak to je? Me by to zajimalo.

lenicka2323
7. únor 2017

Zdravím holky,nevíte prosím někdo kolik může být ted přibližně nemocenská?Jsem těhotná a doktor mě už nechce nechat déle v práci a s nemocenskou nemam žádné zkušenosti.

prisil
7. únor 2017

@lenicka2323 nemocenska je u kazdeho jina,dle vydelku...da se rict,ze je to cca 60% z tveho hrubeho platu...

lenicka2323
7. únor 2017

@prisil děkuji moc ! 🙂

absintka19
7. únor 2017
janinka0
2. bře 2017

Ahojte, mám ten sami problem, jsem na rizikovem tehotrnstvi. Tudis nemocenska zadny zazrak. Ale vim že pokavad máte rizikovou praci jako ja v (pradelne) tak máte narok na dorovnani mzdy v cistem. Jen to chce mít dolozene od ginekologa. Stim pak musite na zdravotnictvi. A tim padem vam budou vyplacet to co máte od zamestnavatele 🙂

vesnicanka17
2. bře 2017

@janinka0 takze me jako servirky se to taky tyka pri zakladu na smlouve 10 tisic ?

xpila
2. bře 2017

@janinka0 Tak to není. Pokud máš rizikovou práci (ne těhotenství), tak máš zaměstnavatele požádat o přeřazení na jinou práci. Pokud takovou nemá, tak budeš doma na tzv. překážkách na straně zaměstnavatele a budeš pobírat plnou mzdu.
Jakmile ale nastoupíš na neschopenku, tak na žádné dorovnání nárok nemáš.

janinka0
2. bře 2017

@vesnicanka17 ahoj, no to ja nevím ale dle meho si myslim že prace servirky je rizikova. To bych se poradila z ginekologem. No jestly je to ta casto co ti dava a už má odectene vzp socialni a nevím co vše plati tak ano mela bys dostattuto castku. ale zalezi co ti napise doktor.

janinka0
2. bře 2017

@xpila ahoj, no mě pravě nemuze dat nekam na lechci praci, vpradelne moc lehka neni. a jde to i s neschpenkou. Má sestrickat to tak má je na neschopence má rizikac a rizikovou praci a bere to co brala predtim.

xpila
2. bře 2017

@janinka0 Ne, nejde to. Pokud je na neschopence, tak má rizikové těhotenství - tím pádem i kdyby dělala jakoukoliv práci, tak bude stejně doma. A k nemocenské prostě žádný doplatek neexistuje.
A plný plat bys brala jen tehdy, kdybys byla na překážkách a ne na neschopence.

janinka0
2. bře 2017

@xpila tak to nevím ja pobiram to co sem brala normalně pac jimou praci lechci mi dat nemužou. Ale nevím sestra to tak nějak má. Ale stejne je ten náš stat na palici s nemocenskou tak malou ☹

xpila
2. bře 2017

@janinka0 Mít to tak nemůže, protože to prostě zákony neznají 😉 A nemocenská není rozhodně malá, v některých státech není téměř žádná. On je ve většině případů problém v tom, že se těhotná donutí jít na neschopenku, i když jí nic není...

janinka0
2. bře 2017

@xpila to ja bych radci chodila do prace 🙂 ale nesmim tahat tezke veci ☹ a kvuly tomu ani v me praci neni pro mě prace :-/ tak ted nevím jak to teda vlastne budu mít s tema penizkama :-/

xpila
2. bře 2017

@janinka0 Tak, jak jsem psala - pokud tě zaměstnavatel nemá kam přeřadit, tak budeš na překážkách na straně zaměstnavatele a budeš doma, ale brát plný plat. Nicméně musíš nejdříve zaměstnavatele písemně požádat o přeřazení.

vesnicanka17
2. bře 2017

@xpila takze ja jako servirka budu do porodu brat treba kolem 5 tisic. Je to ciste tedy nemocenska ? Nevim z ceho to pocitaj

xpila
2. bře 2017

@vesnicanka17 Pokud máš zdravotní problémy, tak půjdeš na nemocenskou - ta se počítá z průměrného výdělku.
Pokud zdravotní problémy nemáš, ale máš rizikovou práci, tak zaměstnavatele musíš požádat o přeřazení.

janinka0
2. bře 2017

@xpila tak to děkuji za info 😉

alcaham
2. bře 2017

@rezinka1985 V září ti končí 3letý rodičovský příspěvek? Já to měla tak,že mi končil rodičák v květnu 2016. A termín porodu leden 2016. V září jsem si došla na pracák a navýšila si rodičák na těch 11tis. ( Čekali jsme jestli bude všechno v pořádku) to jsem brala do listopadu a od prosince jsem nastupovala na mateřskou,peníze se vypočítávají z platu ze zaměstnání,na tech 6měs. A pak zase rodičák.. kdyby si v tom zaří byla těhotná ,tak do práce pro neschopenku a pak taky tech 6tydnu pred porodem mateřska. Snad ti to pomůže😃a držím palce...

xpila
2. bře 2017

@alcaham Odpovídáš na téměř rok starý příspěvek 😉

alcaham
2. bře 2017

Já si toho teď všimla😂😂😂😂