Rizikové těhotenství ve zkušební době, máte zkušenost?

kpetranova
4. lis 2014

Ahojky holky Prosím o radu .Nastoupila jsem do zaměstnání a pod agenturou .Zjistila jsem že jsem těhotná ,ale rizikovém těhotenství z důvodu že v práci jsou chemikálie. Dnes ( druhý den po tom co mi doktorka vystavila neschopenku) mi přišla sms že chce se mnou zaměstnavatel rozvázat pracovní poměr. Jsem sice ve zkušební době, ale znám lidi co ve zkušebce marodily třeba i rok a vyhodit je nemohli a nebylo to ani kvůi těhotentsví .Prosím o radu jak se mám zachovat .Zatím sem s ničím nesouhlasila a ani nic nepodepsala .Máte s tím nějaké zkušenosti ? Moc děkuji za rady a moc si jich vážím .Sem opravdu zoufalá a nevím co si mám počít.Děkuji za každou odpověd v zákoníku práce se vůbec nevyznám

ninive211
4. lis 2014

Bohužel pokud jsi ve zkušební době, tak tě vyhodit můžou, i když jsi těhotná, akorát tě nemůžou vyhodit prvních 14 dní nemocenské, kdy ti platí náhradu zaměstnavatel, ale poté už ano (tj. prac. poměr ti skončí 15.dnem neschopenky). Výpověď z PP ve zkušební době je jednostranný právní akt, i kdybys to jakoby nepodepsala, tak to stejně platí, bohužel. Není to dohoda!

kammka
4. lis 2014

určitě je tam nějaká ochranná lhůta. dobře ,žes nic nepodepsala (tedy chápu to tak, žes nepodepsala výpověď) oni to zkouší.. a navíc mám i pocit, že těhuli ani vyhodit nelze... můj gynekolog byl v těchto otázkách celkem zběhlý, zkus se zeptat toho svého, třeba ti poradí 🙂 ale i tady se najde někdo, kdo se v tom dokonale vyzná.. takže klid.

gracinka7
4. lis 2014

Pokud jsi ve zkušební době, tak zaměstnavatel může pracovní poměr kdykoli ukončit. Ochranná lhůta na těhotenství se bohužel vztahuje až po zkušební době....

jenny_
5. lis 2014

No a taky hlavně v případě, že máš pracovní poměr na dobu neurčitou. Pokud si ve zkušebce, či máš smlouvu na dobu určitou, tak máš prostě smůlu no. Smlouva ti vyprší ke dni ke kterému má platnost a zaměstnavatel tak není povinen ti místo dál držet.

potvurkanatalie
6. lis 2014

Ahoj holky mám úplně podobný problém jako Kpetranova . Chápu že mi smlouvu mohou ukončit ale spíše by mě zajímalo co dál.Co s neschopenkou tu mám ukončit? Nahlásit se klasicky na úřad práce? děkuji za radu

klarakozak
5. zář 2018

Taky by mě zajimalo....Byla jsem od Listopadu do Srpna vedena jako brigadnik a od Zari na smlouvu,ale s 3 mesicni zkusebni dobou a jsem tehotna,to znamena,ze me taky muzou vyhodit?kdyz treba pujdu na nemocenskou?