Rizikové těhotenství ve zkušební době. Na co mám nárok?

petranaty
30. črc 2019

Ahojky ...jsem tady nová a nevím si rady ,jak se správně zachovat . Stěhovala jsem se ke svému příteli ,do jiného města . V bývalé práci jsem ke konci 2 měsíce narodila a pak jsme se dohodli na vypovedi ,která byla ke dni 10.7. narození jsem ukončila 9.7. hned 11. Jsem se přihlásila na UP a našla si práci . Momentálně jsem ve zkušební době a zjistila jsem že mám rizikové těhotenstvi . Předchozí práce trvala dva roky . Na co mám v této situaci nárok ? Děkuji

konidana
30. črc 2019

@petranaty překlepat zkušebku... jinak nic moc

petranaty
autor
30. črc 2019

@konidana děkuji za reakci ,ale mám rizikové , tudíž budu na nemocenské .

petranaty
autor
30. črc 2019

@konidana jen nevím ,jak to funguje ,když dostanu výpověď .

leniczka23
30. črc 2019

@petranaty dostanes vypoved, na neschopence budes az do porodu a pak nastoupis na rodicak..na materskou nebudes mit narok..

konidana
30. črc 2019

@petranaty myslim ze materska se počítá z posledniho zaměstnání, ale musis se vejit do ochranné lhuty ktera je dlouha max.jako délka posledniho zaměstnání nebo xxx dní.

leniczka23
30. črc 2019

@konidana no to ji nevyjde ani nahodou jestli je na zacatku tehu.

petranaty
autor
30. črc 2019

@leniczka23 děkuji za odpověď ... I když jsem do 10. 7 byla dva roky zaměstnaná ?

tulikiss
30. črc 2019

a jak daleko jsi? jako jak dlouho jsi tehotne, jestli nedoslo k otehotneni uz v predchozi praci.

petranaty
autor
30. črc 2019

@tulikiss v 6tt

konidana
30. črc 2019

@petranaty jj. Bohužel.

tulikiss
30. črc 2019

@petranaty v tom pripade si ale otehotnela v predchozi praci tedy ti pobezi 180 denni ochrana lhuta od 11.7. a jeji beh se prerusi na dobu kdy si ted zamestnana a pobezi zase dal az te vyhodi z nove prace.

leniczka23
30. črc 2019

@petranaty ano, bohuzel ti to nevyjde..fakt jedine dal pracovat nez ti skonci zkusebka..

tulikiss
30. črc 2019

@leniczka23 ale ji bezi ochranna lhuta z predchoziho zamestnani protoze v nem otehotnela, ne z nove prace

petranaty
autor
30. črc 2019

@tulikiss takže se ochrana lhůta jakoby sečte ?

tulikiss
30. črc 2019

@petranaty nesecte. jen se po dobu kdy si zamestnana zastavi ten beh. dam priklad od 11.7. ti uteklo treba 7 dni. pak ses zamestnala, takze ti zbyva 173dni a ty zacnou zase bezet az ti skonci tohle zamestnani. takze pokud ti daji vypoved po 14dnech na PN(driv nemuzou) tak az pak zase se zacne odecitat od tech 173.

petranaty
autor
30. črc 2019

@tulikiss je tak to jsem ráda ....děkuji moc za odpověď

leniczka23
30. črc 2019

@tulikiss to ji ale nevyjde do nastupu na PPM..jestli je ted 7tt tak nastup na PPM ji bufe vychazet na 21.1. zhruba a ochranna lhuta ji konci 7.1.

tulikiss
30. črc 2019

@leniczka23 no od dnesniho dne do 21.1. je to 174 dnu. pise ze zjistila ze musi na neschopenku tedy minimalne dlasich 14 dnu nez ji vyhodi ve zkusebce, to je 160dnu. Takze ma jeste rezervu 20 dnu a to ji pokryje dobu od 11.7. do dnes, ale pise ze je uz zamestnana takze uz ma i nejaky ten den rezervu.

konidana
30. črc 2019

@petranaty
@tulikiss no ale stejne nevim zda vyjde nastup na materskou pred uplynutim teto lhuty. Chtelo by to v praci vydrzet nejaky mesic...

leniczka23
30. črc 2019

@tulikiss mas prosim nejakej odkaz kde je napsane ze se ochranna lhuta prodluzuje? Protoze za me je to nesmysl.. ale rada budu zas o beco moudrejsi.

leniczka23
30. črc 2019

nebo @j.a.n.i by mohla pomoct ta vi ohledne tohodle vse..

tulikiss
30. črc 2019

@leniczka23 ja ale nerikam ze se prodluzuje, jasne pisu ze se pozastavuje beh v dobe kdy je zamestnana a odvadi socialni.

tulikiss
30. črc 2019

@leniczka23 je to v zakone 187/2006 Sb. presne §15

merope
30. črc 2019

Co se se zaměstnavatelem domluvit, že ti dá výpověď až ke konci zkušebky? Ale nevím, zda by se to nějak změnilo stran té legislativy. Jinak mě teda čeká teď doma papír ze sociálky, kdy se řešil šílený případ a pro PPM se mi sčítaly různé lhůty z různých zaměstnání.

Ideál pokud oba zaměstnavatelé mají sídlo na stejné sociálce - pak se jít ptát tam, jinak tě budou posílat od čerta k ďáblu.

petranaty
autor
30. črc 2019

@merope no ...problém je v tom ,že mám zdravotní problémy a není to jen můj vycurany tah ,že jdu na rizikové . To znamená že opravdu pracovat nemohu . :(

petranaty
autor
30. črc 2019

@merope kdybych věděla ,že jsem těhotná ,nedám v bývalé práci výpověď ..... Prostě se to tak blbě sešlo :(

merope
30. črc 2019

@petranaty Však jasně - ale oni ti můžou dát výpověď až na konci zkušebky a ty můžeš být celou dobu v pracovní neschopnosti. Oni platí jen 14 dní.