Rizikové těhu-přes 180 dní PN-dostanu normální mateřskou?

maximka33
16. kvě 2013

ahoj holky, čekám druhé dítě, po prvním jsem po rodičáku normálně nastoupila do práce, odpracovala jsem víc než rok a půl a pak otěhotněla a rovnou zůstala na rizikovce. teď přišel zaměstnavateli papír od sociálky,hlášení, že moje pracovní neschopnost překročí 180 dní. nemělo by to nic znamenat, je to hlášení kvůli možnému předdůchodovému řízení, které je až po 360 dnech pracovní neschopnosti. moje těhotenství určtiě nebude trvat víc než rok 🙂 ale někdo tady z Koníka mě vystrašil, že když jsem od začátku těhotenství na rizikovce, že nebudu mít nárok na mateřskou, jen na sociálku, je to možné? mně stačí, že moje mateřská bude nižší než u prvního dítěte - jehož věk přesáhl teď v dubnu 4 roky a já se vrátila do práce na částečný úvazek. každý měsíc tím ztratím asi 7 tisíc. nedejbože aby ta hodnota klesla na částku jen 7000, což by byl přibližně rodičák na tři roky. prosím o vaše zkušenosti, zvlášť zaměstnaných, co byly celou dobu na nemocenské, jakou jste dostaly pak mateřskou???

jimmy1
16. kvě 2013

Byla jsem v prvním těhu na PN od 6tt do 32tt a mateřská se mi počítala "normálně" 😉

laurital
16. kvě 2013

http://www.finance.cz/duchody-a-davky/socialni-...
Holky, vy nepoužíváte google?Vždyť vše je zjistitelné, popř. stačí zvednout tlf a zavolat na mzdovku, infolinku MPSV nebo UP.

anina32
17. kvě 2013

Byla jsem na neschopence od úplného začátku, zavedení embria při IVF až do 34tt, kdy jsem nastoupila mateřskou a měla jsem ji normální 😉

leikkka
17. kvě 2013

já byla celé prvni těhu na rizikovým od početí přes IVF a mateřskou jsem měla a při druhém těhu jsem byla na RD a MD mám taky 🙂