Rodičák + mateřská v jednom měsíci

paolin84
30. lis 2017

Ahojky,
Mam dotaz.. 20.11.2017 jsem nastoupila na materskou a 19.11.2017 mi pozastavili rodicak na druhe dite.
V prosinci dostanu jeste rodicak? A co materska tech 10dni? Taky dostanu nebo to se pak pripocita k lednu? Nebo jak to je? Jeste nevim kolik budu mit PPM za kalendarni den - neprisel mi jeste dopis. Diky Pavlina

verunka_korunka
30. lis 2017

@paolin84 zalezi kolik budes mit materskou, jestli ta listopadova castka prekroci tvuj rodicak tak rodicak za listopad uz nebude, pokud bude mensi, tak ti z rodicaku dorovnaji do maximalni vyse rodicaku. Snad je to srozumitelne. Zbytek rodicaku na starsi dite propadne. I kdyz ted jsem cetla ze od ledna pujde cerpat rychleji a dvojcata budou mit vice penez z rodicaku a budou to vyplacet i zpetne, tak nevim, jestli se to tyka i tohoto. Musim se na to na urade zeptat.

shine2015
30. lis 2017

@paolin84 nevím zda tomu rozumím spravne ale teď jsi brala rodicak a jdeš na MD s dalším dítětem, které se narodí v lednu... tak rodicak podle mě pokud jsi ho nevycerpals, tak propadne...

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
verunka_korunka
30. lis 2017

Tak jsem se divala na to zpetne proplaceni a bude to jen u dvojcat a vicercat. Takze co z rodicaku na starsi dite propadne je navzdy fuč ☹

paolin84
autor
30. lis 2017

Ano pobirala jsem rodicak a konci mi v unoru 2018. Takze mi propadne. Ja nevedela ze jsem mohla driv si nastavit na vyssi castku. Ale to uz je jedno. Jen jsem chtela vedet jestli jeste dostanu v prosinci nebo uz ne. Uz jste mi vysvetlili a ted uz rozumim 🙂 dekuji