Rodičovská do 4.11. a mateřská od 6.11.2012. Poradíte?

amandab
22. kvě 2012

Milé maminky, potřebovala bych poradit. Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou u soukromé firmy. Při prvním dítěti jsem v únoru roku 2OO9 šla na neschopenku, teď mi 4.11. 2012 končí rodičák a jsem znova těhotná a na mateřskou mohu nastoupit až 6.11.2012, takže bych měla na jeden den nastoupit do práce,ale já vím,že mě chce zaměstnavatel propustit,nemáme zrovna nejlepší vztahy. Myslela jsem, že požádám gynekoložku, ať mi na ten jeden den napíše neschopenku a budu to mít vyřešené,ale ona mi na to řekla, že by se jednalo o účelovou neschopenku a že mi jí nedá. Já jsem teď úplně bezradná, protože nevím co mám dělat, aby se mi mateřská počítala z předchozích příjmů, ale to když mě ten jeden den propustí se mi už počítat nebude, že? Nemáte s tím prosím některá zkušenost, budu ráda za každou radu, sama se v tom vůbec nevyznám. Děkuji 🙂

kviido
24. kvě 2012

@j.a.n.i Nezlob se na mě, ale tak je tvoje doktorka KRÁVAAA... když se jedná o jeden den... Ale neboj se toho, nemůžeš dostat výpověď...opravdu... kdybys ho dala k soudu tak na 1000% to vyhraješ...vím to, mám s tím zkušenost...sestřenku takhle vyhodili...my ho dali k soudu a hned bylo jinak, ještě jí platil odškodné...
nebo ti mohu poradit jestli máš opravdu strach. Objednej se na kontrolu k nějakýmu jinýmu doktorovi, nějak dál od bydliště,...to máš nárok na propustku na celý den :o))

amandab
autor
24. kvě 2012

Holky všem Vám moc děkuju, když to vše pročítám, je mi už jasné, že mé obavy jsou opravdu zbytečné 🙂 To s tím přehlášením termínu poslední menses by bylo super a nejlepší, jenže já jdu k doktorce 5.6. jen na odběry k sestře a ta už pro mě bude mít nachystanou průkazku, takže bych tam jedině musela zavolat a to mi přijde hloupé, vysvětlovat jim to po telefonu 😒 Jinak jsem z malého města a doktorek tady je málo a tahle jediná má moderní ordinaci i s ultrazvukem, takže se mi nechce odcházet, ale taky mě naštvala,že je takhle neochotná!!
Ještě jednou všem mooooc díky 🙂 hned je člověku lépe, když se má s kým poradit 🙂

j.a.n.i
24. kvě 2012

@kviido Není to moje doktorka ale @amandab 🙂 nicméně s tebou souhlasím 😉

j.a.n.i
24. kvě 2012

@amandab Na druhou stranu, moderní ordinace a UTZ je na prd, pokud je neochotná doktorka...

sova33
24. kvě 2012

@amandab Ahoj, tak to zkus přes tu sestru. Řekni jí, že jsi to datum spletla a třeba ti to tam přepíše ona. U nás stejně s průkazkou pracuje jen sestřička. A několikrát už mi tam něco opravovala, takže to taková tragédie nebude (není to občanský průkaz nebo něco takového 😉 )

luvie
27. kvě 2012

Jak je to s nárokem na mateřskou, když jsem teď na RD, která skončí a poté bych za 3-4 měsíce nastupovala na další? Na co mám poddle nového zákona právo? Můžu si případně prodloužit a vůbec do práce nejít? Díky za rady

j.a.n.i
27. kvě 2012

@luvie Můžeš si v práci zkusit dohodnout neplacené volno, ale záleží na zaměstnavateli, zda ti ho povolí, jinak musíš nastoupit do práce nebo dát včas výpověď. Případně pokud bys měla zdravotní problémy tak ti ještě doktor může napsat neschopenku.

stoupicka9
31. kvě 2012

@luvie mám sestřenici, která to měla taky tak. Nestihla to o dva měsíce tak jí mudr. vystavil nechopenku na ty dva měsíce než šla na mateřskou a bylo všechno v pohodě. Tak jestli ti nedají neplacené volno a nechceš dávat výpověď tak jedině tu neschopenku. jak píše i j.a.n.i.

luvie
1. čer 2012