Rodičovská dovolená a bankrot zaměstnavatele

lucyje.k
27. bře 2012

Ahoj holky, mám dotaz - snad najdu někoho, kdo mi může alespoň trochu objasnit situaci. Bylo mi sděleno, že můj zaměstnavatel končí činnost v ČR (vyhlásil bankrot, ale ještě jednu pobočku má v UK). Já jsem v současné době zaměstnancem na rodičovské dovolené, která mi končí až v roce 2014. Ke kterému datu dostávám výpověď? A mám nárok na odstupné, případně jak ho vymáhat? Díky!

crca
27. bře 2012

@lucyje.k já na tom byla podobně,jen s rozdílem,že mě firma skončila,když jsem byla druhý měsíc těhotná,ale to by nemělo mít nějak vliv,byla jsem na rizikovém od začátku,dostali jsme 3měsíční výpovědní lhůtu,která končila ke 30.11 08,já byla doma od září,ale tím,že končil celý podnik jsme dostali všichni zaměstnanci bez ohledu na to,jestli je nějaká mamina na RD,nebo na MD 3 měsíční odstupné,ale taky teda pokud tvůj podnik vyhlásil bankrot,tak kdo ví,jestli bude mít na odstupné,každopádně se to pak řeší soudně,ale aniž by jsi u toho musela být(to byla situace mojí mamky 😅 )ale nárok máš na odstupné,já teda měla hlavní sídlo u nás v Čechách,takže tam mě vedli vlastně dál ohledně nemocenské a mateřské...jak je to s firmou v UK,teda neporadím 😒

sabuse1
27. bře 2012

taky jsem byla ve stejné situaci, zaměstnanavel zkrachoval v době kdy jsem byla na rodičovské s dcerou a čekala mě mateřská se synem, firma byla v tu dobu v konkurzu (rok 2010), všichni zaměstnanci dostali výpověď a odstupné jim vyplatil úřad práce. Já dostala výpověď až loni v srpnu když už bylo vlastně úplně všechno vyřízené a dostala jsem i odstupné. Nevím jak se to řeší v případě pobočky jestli třeba může odstupné vyplatit ona nebo jestli fungují jako 2 samostatné jednotky. Každopádně bych asi vyčkala co se bude dít a hlavně bych nepřistoupila na výpověď dohodou.

j.a.n.i
27. bře 2012

@lucyje.k Za této situace myslím, že můžeš dostat výpověď hned, neboť se jedná o rušení celého zaměstnavatele nebo jeho části, nárok na odstupné máš, ale jak ho případně vymáhat, to netuším.