Rodičovská dovolená a výpověď při nástupu. Poradíte, prosím?

27. srp 2020

Dobrý den,potřebovala bych poradit. Jsem zaměstnancem Městského úřadu,od roku 2014 mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou a fyzicky místo na informacni kanceláři.od roku 2015 jsem na mateřské a rodičovské dovolené(2 děti).v srpnu 2020 mi došel dopis o tom,že bylo moje pracovní místo zrušeno k 1.8 a po nástupu z rodičovské dovolené (leden-unor 2021) bude moje pracovní zařazení se mnou řešeno.Nyni mi tajemnice ústně sdělila že buď po nástupu podepisu dohodu o rozvázání pracovního poměru dohodou nebo dostanu výpověď pro nadbytecnost.Přitom kolegyně co mě v době rodičovské dovolené zastupovala dostala výpověď a hned dostala od 1.8 smlouvu jinou, nemá fyzicky kancelář a tudíž sedí na stejném pracovišti kam jsem měla zpátky nastupovat já a tudíž dělá tu samou práci.takze místo bylo papírově zrušeno,ale fakticky existuje. Nebylo mi nabídnuto ani jiné prac.misto ani jiné řešení.
Osobně si nejsem jistá zda je postup zamestnavatele v pořádku, případně zda by se s tím dalo něco dělat.

j.a.n.i
27. srp 2020

Muzes se se zanestnavatelem soudit... Nebo mu zkusit tim vyhrozovat a dostat z nej vyssi odstupne. Na druhou stranu to, ze sedi na stejnem pracovisti jeste nutne nemusi znamenat, ze dela stejnou praci.

autor
27. srp 2020

@j.a.n.i ano, dělá stejnou práci-zveda telefony, kopíruje,prodává propagační materiál atd. Vzhledem k tomu,že je to otevřené pracoviště hned u vstupu na úřad,tak je hodně na očích,proto vím že tu stejnou práci dělá.

20190418
27. srp 2020

Dohodu urcite ne. Normálně dostaneš výpověď pro nadbytečnost, tj. výpovědní lhůta + odstupné dle počtu odpracovaných let...bych řekla. Kdo tam pracuje nebo nepracuje a kde, nehraje roli.

autor
27. srp 2020

@20190418 no,když mě chtějí vyhodit pro nadbytečnost a zruší papírově místo a přitom někdo tu práci fyzicky dělá, tak si to odporuje, ne?

20190418
27. srp 2020

A o co ti jde? Byt v práci, kde o tebe nestojí? Nebo dostat maximální odstupné? Pokud to druhé, tak jak jsem psala (nějaké soudy jsou spíš sci-fi...pochybuji, ze by to úřad nemel ošetřené a trvalo by to měsíce), pokud tam chceš hlavne zůstat, tak to asi můžeš řešit dokazování atd.

autor
27. srp 2020

@20190418 mě jde o tu práci a ano,pokud to bude možné tak klidně k tomu soudu půjdu.nebude to poprvé ani neposledy co bude soud kvůli práci.a vím,že zrovna tento úřad už soud kvůli místu prohrál,stejně jako stejné město jen její příspěvková organizace taktéž a v této kauze šlo dohromady o 3,5 milionů za ty roky co trvají soudy a musí je nakonec zaplatit.odstupne dostanu,to vím,za skoro 10 let.jo a jinak,když by to šlo k soudu,tak já jsem z obliga,dokazovat svou správnost kroků musí zamestnavatel.právě pod svicnem bývá největší tma,za roky na úřadě o tom něco vím-bohuzel...kdyby mě šlo o odstupné tak by dotaz zněl úplně jinak

20190418
27. srp 2020

Ok, tak good luck. Ja bych teda o místo, kde o mě nestojí a snaží se se mnou vyjebat, nestála.

j.a.n.i
27. srp 2020

@20190418 Já taky, ale do dohody se 7 platy bych se přesvědčit nechala 😎

autor
27. srp 2020

@20190418 upřímně? Na to jsem se neptala. Dohodu nebudu podepisovat,ta není vůbec výhodná,ani se 7 platy.protoze na výpověď dohodou je menší podpora v nezaměstnanosti a musela bych odejít brzo.kdezto když 2.ledna nastoupim do práce,dostanu výpověď,tak se platná od 1.dne následující měsíce,ci-li od února, únor-brezen budu mít výpovědní lhůtu,ale platit mě budou muset od ledna kdy jsem nastoupila a po skončení výpovědní lhůty dostanu 3 měsíční odstupné.takze 3 měsíce mi bude zaměstnavatel platit sociální, zdravotní,k tomu plat a během té doby si můžu hledat práci,lepší než almužna od úřadu práce,kdy mi nabídnou práci a já ji nesmím odmítnout,jinak bych přišla o podporu...a pozor,když přistoupim na dohodu a dostanu odstupné,tak budu doma bez podpory a bez práce

j.a.n.i
27. srp 2020

Tady to není placená poradna, takže nemusíme odpovídat čistě na to, na co ses ptala... A ty si dělej co chceš, já psala, jak bych to řešila já, osobně budu mít raději 7 platů hned a za nic, než 3 měsíce zbytečně chodit opalizovat do práce, kde mě vlastně vůbec nechtějí.

20190418
27. srp 2020

Tak dej vědět, jak jsi dopadla.

autor
27. srp 2020

@j.a.n.i mě by nechali na 100% platu doma, už mi to bylo avizované.mě nechce jen vedení,o kolegyních nemluvím.osobně budu raději chodit do práce,i když mě tam nechtějí

@20190418 dám. už se radím s pár lidma,tak uvidíme. na vyřešení mám čas do ledna,února