Rodičovské přídavky. Kam poslat formulář?

ocicka
11. pro 2007

Ahoj holky, rada bych se zeptala.Uz me dosly formulare kde si mam vybrat jak dlouho chi byt doma. V novinach jsem cetla, ze neni nutne chodit na urad, ale ze je mozne jim to tam poslat postou. A ted muj dotaz- kam to mam poslat? Obalka s formularema je odeslana z uradu prace, ale pritom prece rodicovskou vyrizuje socialka..

paolin
11. pro 2007

rodicak vyrizuje urad prace. socialka vyrizuje materskou. koukni do paragrafu, tak je spousta diskuzi na toto tema.

tiki
11. pro 2007

U nás ve městě je sociálka pod úřadem práce, takže jsem normálně napsala UP oddělení SSP. A došlo to.

med
11. pro 2007

V Praze rodičák vyplácí Městská část - odbor státní sociální podpory. Ségře ve Vlašimi to teda taky vyplácí Městský úřad - odbor státní sociální podpory. Takže s tím ÚP fakt nevím, nevyplácí to jen matkám vedeným na ÚP?
Mateřskou sice taky vyplácí sociálka, ale to je jiná - to je OSSZ, která vyplácí i nemocenské dávky, důchody atd...

tiki
11. pro 2007

Já na pracáku nikdy nebyla, takže to v Budejicích vyplácí pracák asi vsem 😲

paolin
11. pro 2007

materskou - tedy neco jako nemocenskou - vyplaci odbor statni socialni podpory OSSZ. jakmile prechazite na rodicak, musite zajit s papirem o ukonceni materske (pokud na ni mate narok) na urad prace a tam vam na zaklade toho prideli rodicak. proto ty formulare dorazily z UP.

med
11. pro 2007

Tak to jsem z toho fakt jelen. Začátkem roku mi končí mateřská a zrovna včera jsem si zařizovala ten rodičák a opravdu ohledně něj jednám jen a pouze s Úřadem městské části Praha 10 - odbor státní sociální podpory. Prý mám přinést potvrzení od zaměstnavatele, že jsem pobírala mateřskou a do kdy a na základě toho mi začnou vyplácet rodičovský přípěvek... Že by to mělo každý město jinak??? Možná to chce informovat se v místě bydliště...
Na OSSZ pracuju, takže vím, že vyplácí mateřskou... 😉

med
11. pro 2007

Ahááá, už jsem to našla na stránkách MPSV - "Žádosti o poskytování dávek SSP vyřizují kontaktní místa příslušných úřadů práce (v Praze úřady městských částí) podle místa trvalého pobytu osoby, která má na dávku nárok, tj. oprávněné osoby."
Ale je mi divný, že ségra si v tý Vlašimi taky žádala na MěÚ... nevím, neřeším 😀

niega
11. pro 2007

Zdarec, dneska jsem to byla vyřídit v Kolíně na MěÚ, odboru sociálních věcí (nebo tak nějak) - nicméně je pravda, že dopisy od nich chodí jakoby z pracáku. Je to asi nějak propojený, nicméně se chodí tam, co jsem napsala. Ten ministrův dopis je poněkud dlouhej a chybí v něm spousta info. Např. všechny podmínky pobírání toho "zrychleného" příspěvku. Taky jsem v něm nenašla, do kdy žádost podat - bylo to ale na stránkách www.mpsv.cz - v průběhu 12/2007 nebo do konce 01/2008.

tribulus35697
Odpověď byla odstraněná
Zobraz