Rodičovský příspěvek. Co a kdy zařídit?

raculka
17. říj 2006

Chtěla bych se zeptat,s jakým předstihem je potřeba se obrátit na úřad kvůli rodičovskému příspěvku a co všechno se musí k žádosti doložit?
Musí se jít nejprve k zaměstnavateli pro potrvrzení o ukončení mateřské,nebo se musí dřív vyzvednout nějaký formulář na úřadě a až s ním zajít do práce?
díky za rady
🙂

blacklucka
17. říj 2006

Ahoj Raculko,
zrovna včera jsme kvůli tomu byli na sociálce....
Na obecním úřadě (odbor soc.státní dávky)si vyzvedneš formulář, pak si necháš potvrdit konec mateřské a před tím než ti skončí mateřská, odneseš ho zas na obecní úřad.

tyna
18. říj 2006

Ahoj holky...využiju tuhle diskuzi,abych nezakládala novou..mě by zajímalo co a kde se musí zařídit po porodu až budu mít v ruce rodný list.

kristi
18. říj 2006

tyno, co myslis? mico snad nic jinyho nepotrebuje, pokud ho budes chtit mim napsany v OP, tak si to nechas predelat, pak ho musis nahlasti na MěU..jeslti jeste nekde delaji vitani obcanku atd
a pak ty rod. pridavky viz vyse..nic jinyho me nenapada...

vero
18. říj 2006

Tynko, určitě musíš zajít na zdravotní pojišťovnu přihlásit maličký k pojištění a na úřad k zaplacení odpadu (to bylo u známýho první, co mu na úřadu nakázaly - ještě než mu vydali rodný list 😠 ). Pak ho nejspíš bude chtít vidět tvůj zaměstnavatel a nezapomeň ho okopírovat manželovi, aby mohl uplatnit slevu na dani u svého zaměstnavatele. 😉

vero
18. říj 2006

Tynko, ještě se mrkni na tenhle článek ds-soft.info/mimino/view.php?cisloclanku=2006022201 - docela dobrý shrnutí. 😉

1980mat
18. říj 2006

vero: Zdravím Tě a chci se Tě na něco zeptat. Ty jsi právnička nebo pracuješ v tomto oboru? Tvoje odpovědi jsou totiž věcně správné a myslím, že zde mnoha ženám pomohly. Ptám se jen proto, že já jsem právnička a touto problematikou se zabývám i v praxi a tak bych chtěla poznat případnou kolegyni.

kristi
18. říj 2006

vero, u nas se odpad za mimi neplati do 1 roku veku

tyna
18. říj 2006

vero díky za radu... 😉

kristi..já jsem právě myslela to VZP,OSSZ a tak. Jinak vlastně o mateřskou si půjdu zažádat ještě před porodem a o porodný s rodnym listem do měsíce po narození ne?

raculka
autor
18. říj 2006

tyno - pro porodné si můžeš požádat myslím až do půl roku mimča
a s sebou rodný list + občanku
o mateřskou jsem si teda nikam žádat nešla, jen mi u DR dali nějaký formulář s termínem porodu a nástupu na MD a ten pak předáš v práci,kde vše potřebné už sami zařídí,tak to teda bylo u mně 😉

marinka
28. črc 2007

Holky a nevíte jak to je s rodičákem, když mi ještě před mateřskou skončil pracovní poměr? Kde si mám o něj potom zažádat? Normálně na sociálce?

poupe
28. srp 2007

ahoj,nevite jak dlouho trva rozhodnuti o rodicovskem perispevku(mam poslat kopii zamestnavateli)Diky

janica..
28. srp 2007

Poupe mě rozhodnutí přišlo do týdne a zaměstnavateli jsem nic neposílala 😉

poupe
28. srp 2007

oni chteji kopii kvuli zdravotnimu pojisteni,diky

janica..
28. srp 2007

Jo to nevím se budu muset poptat