Rodičovsky příspěvek. Kdy mi přijde?

verunka10
1. bře 2010

😉 ahoj holky muze mi nekdo poradit??Chtela bych se zeptat kdy mi prijde rodicovsky prispevek,dcera se narodila v lednu a jeste nam nic neprislo,jaka je tam lhuta? 😒

moudivlacek
1. bře 2010

v lednu 2010??? ale po dobu 28 tydnu chodí mateřská 😉 rodičák je až pak a to se volí mezi 2,3 a 4 letou variantou, jinak já šla na mateřskou 10.7.2009 a první mateřská mi přišla až v říjnu, ale to mluvím o sociálce v Praze 😠

moudivlacek
1. bře 2010

podle mě žádná lhůta není a i kdyby byla,tak s úřadama je to podle mě všude stejný 😒

verunka10
autor
1. bře 2010

Ja na materskou nemam narok jenom na rodicak!!

moudivlacek
1. bře 2010

jak to? tak v tom případě je to to samý, bohužel záleží na úřadu, odkud jsi? asi bych si tam zavolala,ale lhůta dvou měsíců je v některých městech běžná bohužel, o penízky nepřijdeš, vyplatí ti zpětně,no mají v tom bordel no

verunka10
autor
1. bře 2010

byla jsem na UP tak na materskou nemam narok,jen na ten rodicak.aj to nevim jak mam žit kdyz nam je neposlou.jeste ze mam pritele ale slava to neni když nam zustane na mesic 1500kč.

verunka10
autor
1. bře 2010

a musim dostat nejake potvrzení??

atlaselka
1. bře 2010

verunko prosím tě sice nejsem úplně v tvé situaci,zatím nejsem ani těhotná,ale jsem též na UP a asi v dubnu nebo květnu nás čeká 2IVF.Žádala jsi třeba na nějaké sociální dávky když jsi neměla nárok na mateřskou nebo jsi byla úplně bez peněz?

verunka10
autor
1. bře 2010

Když jsem byla na UP tak jsem dostavala 5 mesicu podporu,no a v lednu se mi narodila dcera.Pak jsem si zažadala o příspevek na živobytí,ale nepřiznali mi to.Tak ted jsem od ledna bez penez.

moudivlacek
1. bře 2010

no na sociálce v místě bydliště jsme podala žádost o rodičovský příspvek,oni ti ho sami nepošlou,zkus si tam zavolat, potvrzení třevba není jen ten formulář a rodný list

j.a.n.i
2. bře 2010

verunko a kdy si o RP žádala? dodala si jim rodný list?

verunka10
autor
2. bře 2010

O RP jsem žadala v pulce unora a rodny list jsem jim uz dala.

j.a.n.i
2. bře 2010

tak to by mělo každou chvilku dorazit, oficiálně na to mají myslím 30 dní, ale rodičák jim jde celkem rychle...

verunka10
autor
3. bře 2010

a musim dostat nejake rozhodnutí??

j.a.n.i
3. bře 2010

to nevím jistě, myslím, že něco posílají, ale není podmínkou, že to musí přijít jako první

venuss
4. bře 2010

ahoj holky, chtela bych se zeptat: syn se narodil 19.2. 2010, 26.2.2010 jsem zažádala o porodné a o rodičovský příspěvěk (na mateřskou nemám nárok), teď v březnu by mi měli přijít peníze,jen nevím,jestli mi příjde celých 7600,-Kč rodičák nebo jen poměrná část od toho 19.2.2010, nevíte někdo? děkuji

jajik25
4. bře 2010

Ahojky podle mě by ti měly vyplatit rodičák jen od toho 19.února

petrunka01
5. bře 2010

venuss,když jsem minulý rok končila já RD,tak jsem za poslední měsíc (malej měl narozeniny 20.)dostala celou částku...kamarádka taky

petrunka01
5. bře 2010

Aha..jsem si to špatně přečetla..tak to vypadá,že by ti měli vyplatit jen poměrnou část,řekla bych 😔

j.a.n.i
5. bře 2010

venuss - rodičák by ti měl přijít celý, krácení se dělá, jen když se navazuje na mateřskou

verunka10
autor
6. bře 2010

jeste bych se chtela zeptat na ten rodičák.daly mi nejake formulare E401,E411 a ted nevím jestli si mam podat aj žadost na RP. 😖

matra
8. bře 2010

Ahojky tak ten rodičák by jsi měla dostat celý, těch 7600,- 😉
Mi se malý narodil loni 28.1. a dostala jsem i za leden celou částku, ale už nevím přesně, kdy mi přišla, ale bylo to tuším dohromady i s porodným... 🙂 taky jsem si myslela že to bude poměrná část, to bych měla pár korun... 😀 A pěkně mě překvapili...

verisek
9. bře 2010

ahoj holky, chtela jsem se zeptat kdo uz s tim ma zkusenost, ja nemam narok na materskou, nejak mi ucetni nerekla, ze si mam platit nemocenske pojisteni az budu chtit mit mimcko 😅 a pak se to nestihlo..
takze od narozeni budu brat hned RP, muzu se zëptat co vsechno je potreba donest a kam? diky moc

matra
9. bře 2010

verisek ahojky, a byla si zamestnana nebo ne? Když ti učetni řekla...?
Ja pobiram RP od porodu páč mi to blbě vyšlo, v práci jsem dala výpověd, s tím že si najdu jinou a do měsíce jsem otěhotněla, mimi jsme chtěl, ale nečekali že bude tak rychlei... 🙂 Tudíž jsem neměla nárok na mateřskou, celou dobu cca 4 roky po škole jsem pracovala a pak byla těhotná na pracáku a jakmile mi pracák přestal vyplácet tak jsem byla 3 měsíce bez koruny a nároku na jakýkoliv sociální příspěvěk. Prostě takto se stát stará... 😠

verisek
9. bře 2010

nene, nebyla od skoly jsem pracovala jen jako OSVC, vsechno jsem platila jak mourovata jen to podelany nemoc. pojisteni ne, kdo by taky marodil kdyz podnika,pa jsme meli svatbu a rikali se, ze tak do roka se snad zadari, zadarilo se hned dalsi mesic 🙂takze uz jsem nic nestihla doplatit atd.. nastesti nijak extra penize resit nemusime, spis me zajima co potrebuju a kdy jit zadat o ten rodicak a porodne

j.a.n.i
10. bře 2010

verisek - hned po porodu požádej o RP a o porodné, sociální odbor při UP, možná budou chtít od OSSZ potvrzení o tom, že nemáš nárok na mateřskou, to je možné (a v Praze i velmi vhodné) vyřídit už před porodem, abys pak na ten rodičák zbytečně nečekala.

sambucca
20. bře 2010

Ahoj holky, ja jsem priznam se taky trosku ztracena 😅 Jsem tehotna v prvnim trimestru, nezamestnana ale bez evidence na UP (zijeme v zahranici) - takze narok na PPM nemam. Mam vubec narok na RP kdyz si neplatim nemocenske (socialni) pojisteni? Platim si zdravotni pojisteni. Diky za pomoc

j.a.n.i
21. bře 2010

sambucca - Ahojky, pokud máš stále trvalé bydliště v ČR, tak nárok máš. Nepíšeš, jestli budeš rodit tady nebo v zahraničí, pokud tady, tak je to úplně bez problémů, pokud v zahraničí, tak je myslím potřeba pro žádost od RP mít vybavený český rodný list.

sambucca
21. bře 2010

Ahoj, diky moc za info! Trvale bydliste mam stale v CR a rodit budu taky tady - dojizdim jsem na velke ultrazvuky, jen na odbery a prohlidky chodim v zahranici. Zajimalo by me, kdyz se cca 4 mesice po porodu opet odstehuju pryc (tentokrat uz se zdravotnim pojistenim v zahranici kvuli diteti), jak budou zjistovat narok na RP? Jestli male chodi/nechodi do jesli atd.? Nic takoveho delat nehodlam, jen se bojim abysme kvuli tomu vubec mohli vycestovat.... Diky

j.a.n.i
22. bře 2010

Upřímně řečeno, neřešila bych to, pokud chodit nebude... I tady musíš dokládat pouze papír když chodí, že nechodí déle než smí, když nechodí vůbec, tak se nic nedokládá.