Lze pobírat rodičovský příspěvek na jedno dítě a mateřskou na druhé dítě najednou?

nicol22
29. bře 2018

Lze pobírat rodičovský příspěvek na jedno dítě a mateřskou na druhé dítě najednou? Vím, že rodičák lze pobírat pouze na nejmladší dítě ale jak je to v kombinaci rodičák + mateřská?
Mám rodičák na syna do ledna příštího roku, pokud se mi podaří otěhotnět, na mateřskou bych nastoupila na podzim. Díky za vaše zkušenosti.

rebe
29. bře 2018

Ne, nelze. Jakmile znovu nastoupíš na mateřskou, rodičovský příspěvek ti bude odebrán.

nat
29. bře 2018

Nelze brat obe davky najednou,ale muzete si zmenit castku na RP aby jste vycerpala co nejvice penez 😉

absintka19
29. bře 2018

Catku RP muzete zvolit do vyse PPM.

leniczka23
29. bře 2018

Ne, ale zvys si ted rodicak jak pisou holky..

lenoulinkaa
29. bře 2018

@absintka19 není to náhodou 30 násobek 70 % DVZ. Teď uz bez ohledu na hranici 11.500,-.

j.a.n.i
29. bře 2018

@lenoulinkaa Je a to je přesně výše mateřské za 30 denní měsíc 😉

lenoulinkaa
29. bře 2018

@j.a.n.i tak asi jo... protože já jsem na tyhle věci hrozná, sice je mám načtený, ale za celou dobu co mi chodila PPM a RP, tak to nenapadlo přepočítávat 🙂

kac_kac
29. bře 2018

PPM se počítá z příjmu matky, ale RP se může vypočítávat i z příjmu otce, záleží kdo bere víc. 😉 Mě to teď vychází že mám RP výrazně vyšší než PPM, protože manžel má vyšší příjmy.

j.a.n.i
29. bře 2018

@kac_kac Jasně, ale i tak ten rodiáčák odpovídá PPM toho otce (kdyby ji bral).

absintka19
29. bře 2018

@lenoulinkaa a to je presne ppm 🙂 70%dvz 🙂

lenicka2323
29. bře 2018

Dobry večer, nemohl by mi nekdo poradit jak je to s rodičakem? 19.5 nastupuji na materskou a jak mi skonci na rodicak výše rodicaku se nejak liší nebo ma kazdy narok na 220.000kc a mesicne podle toho na jak dlouho si rodicak urci? =) moc dekuji za radu

nat
30. bře 2018

@lenicka2323 kazdy ma castku stejniu tech 220 tis a muzes si ji rozlozit max do 3 let a nebo treba jen na rok 😉 proste az pujdes na UP zadat o rodicak tak musis vedet na jak dlouho a jakou castku chcrs pobirat

verik87
30. bře 2018

Holky,dala jsem vypoved,behem vypovedni lhuty jsem otehotnela. Byla jsem na neschopence,pak nasledovala materska a mam ted rodicak. Snazime se ale o dalsi. Pokud se zadari,budu pak prechazet z rodicaku na rodicak nebo mam narok i u dalsiho na materskou?

lenoulinkaa
30. bře 2018

@verik87 na mateřskou není nárok, protože nejsi zaměstnaná.