Rodičovský příspěvek-pozdní vyplácení

sue007
15. únor 2013

Ahoj ženy,
pokud Vám také vadí,co se děje a že musíte na rodičák-hlavně nově kvůli S kartě čekak o několik dnů déle,pojďme s tím něco udělat.Má teta dělá na sociálce a sama neví,odkud vítr vane,proč to dříve šlo a teď to najednou nejde,proč je termín tento měsíc nastavaven až na 13. plus dalších x dní,než to přijde z S karty na váš účet.Proč to dříve šlo posílat k 9. v měsíci....
Jediné řešení-na její radu- je jít s tím na generální ředitelství .A žačít to řádně medializovat.Lidi se nemají nijak dobře,tak proč se máme mít kvůli nějaké byrokracii ještě hůř..je tady víkend a já mám poslední 4 plínky a žádný prací prášek.Ty peníze někde leží,ale nevím proč a kdo na tom vydělává.
Argument,že oni mohou vyplácet kdykoliv během kalendářního měsíce,je nemorální,neetický,ukazuje na naprostou apatii,nedostak jakéhokoliv sociálního citětí vůči občanům tohoto státu,kteří se provinili tím,že mají malé dítě.
Udělám stránky a hodím to sem během víkendu,bude tam formulář na stažení petice za včasnou výplatu.Prosím,vemte to mezi známe a do mateř.center,mnoho času to nezabere.díky Zuzka

ratatooy
15. únor 2013

no ja sem už asi 4mesice na s kartě a pokažde mam rodičák 15tého,a je to tím že dřív chodil kolem 10 ale než to přepošle spořka na s kartu tak to trvá i 3-4dny

ratatooy
15. únor 2013

ovšem tento mesíc je musim pochválit přišli už 12tého

blahova_andrea
15. únor 2013

@ratatooy mě se tento problém teda zatím na štěstí netýká, ale stejně je to bordel, že si spořka nechá pár dní pěkně penízky u sebe, nechá si je úročit či co s nima dělá a pak je teprve pošle těm, kterým patří. podle je to nezákonné obohacování. vždyť nově přece převody mají trvat max. jeden nebo dva dny, ne? a ne 3-4! ☹

sue007
autor
15. únor 2013

Dobře,já mám ale 15. ještě pořád prázdný účet a kdokoliv z pard.kraje,s kým jsem mluvila taky..to znamená,že dřív jak 18. to tam nebude.to je dost špatné,ne.Chápu,že se to zdržuje cestou z S karty,ale proč by mě to mělo zajímat,že S karty lidem vnutí.Vždyť každý ví,že to stálo miliardy a někdo na tom nehorázně vydělal.

benjik
15. únor 2013

Já bych řekla,že to záleží na jednotlivých úřadech.S-kartu mám a chodí mi to včas a bez problémů.Je blbé,že si nastavily 30 dní na výplatu,když většina plateb(elektřina.nájem..) musí odcházet většinou do půli měsíce.

ratatooy
15. únor 2013

no je to tak...tento mesic řikali že se neco stalo ale přišti měsic vam to přijde určitě zas o to dřív a když to bude chodit pravidelne 15tého jak nam tak pak neni problém,chápu třeba svobodny matky ty to maji těžky ale mi vdany co maji řadně vydelavajiciho muže nežijeme přece z rodičáku😀

ratatooy
15. únor 2013

ale je divny že každej kraj to má jinak a čím jste dál od vyplácejícího kraje tim dýl dojdou,jinak ze zákona maji lhůtu na vyplacení dávek do konce měsíce takže by sme mohli klidne čekat taky do 30teho

ratatooy
15. únor 2013

ten převod trvá 1 den pokud to jde ze spořky do spořky na jiny banky i dýl ale třeba tady od nas maji i nekdy jiny bynky dřív než mi ve spořce ale sranda je že už se karty nemusí přebirat pokud je člověk nechce ale vrátit nejdou a pokud chce mit teda človek dřív tak je asi lepší si tu kartu aktivovat

benjik
15. únor 2013

@sue007 můžeš si to nechat poslat na složenku.Ano ty karty jsou zbytečné,na úřadě jí nikde nechtějí, i když mají sloužit k identifikaci.

benjik
15. únor 2013

@ratatooy já jsem z Mělníka,vyplácí nás Příbram,do dvou dnů mám peníze na kartě,jakmile to Příbram pošle.

ratatooy
15. únor 2013

každopádně vymejšlej furt kraviny,a kdovi co nás ještě čeká🙂

katerinanov
15. únor 2013

@ratatooy Ano, mají na to 30 dní, i zakladatelka to zmiňuje. Ale je pravda, že to je nemorální!

ratatooy
15. únor 2013

jake je blby že nemaji nejakej jednotnej system aby to zadali a přišlo to všem že je nekolik vyplatních termínů

benjik
15. únor 2013

@ratatooy asi tak,jen od prvního těhu je to už 3.změna a ani jedna k lepšímu.

vendullka
15. únor 2013

A proč si nenecháte poslat přímo na váš účet?

sue007
autor
15. únor 2013

-no S kartu jsem si převzít musela a z ní mi to pak chodí na můj účet,to je jasné-nejdřív to jde ale na tu S kartu

vendullka
15. únor 2013

Mě to chodí přímo na účet, S kartu mám, ale neaktivní.

copa
15. únor 2013

@sue007 Skartu si nikdo převzít nemusí, ÚP má na odmítnutí i formulář, já jí odmítnula, sice je ve formuláři napsáno, že jsem odmítnutím "znemožnila úřadu práce vyplácení dávek", ale dávky mi chodí dál, mám na ně totiž ze zákona nárok a o Skartě zákon nic neříká 😉

ilonne
15. únor 2013

Holky, teď už to na vaší sociálce záleží jen hodně málo. Ve středu jsem s paní z naší sociálky a ta mi řekla, že už sami nevyplácení, jen připravují podklady k platbě a vyplácí jedno kontaktní místo v republice. Podklady poslali už v pondělí a nejdříve je mohou poslat 10tý den v měsící, přičemž když ten padne na víkend, podklady se posílají až následující pracovní den po víkendu.
Dnes jsem ještě neměla peníze na účtu, tak jsem volala na kontaktní místo vyplácení dávek a bylo mi řečeno toto. Podle nového nařízení posílá sociálka v místě bydliště podklady k vyplacení dávek nejdříve 10tý den v měsíci na jednotné kontaktní místo, odkud se rozesílají peníze koncovým uživatelům. Zde mají pracovníci až 5 pracovních dní na to, aby dávky rozeslali. Pokud již má někdo skartu a zažádal si o posílání peněz na svůj účet, dávky mu přijdou do 7 pracovních dní od odeslání podkladů jeho sociálkou...... ☹ ☹ ☹ ☹ .
Jako já na RP závislá nejsem, ale jde mi o princip. Když chtějí peníze po mě, chtějí je okamžitě, ale jak je mají poslat, tak mají dost času.
Jo a ředitelství s tím nic neudělá, je to nařízení MPSV, takže pokud se někam obrátit, tak na ministerstvo, to mi bylo řečeno od té paní dneska.

iva_kucerova
15. únor 2013

Taky nemám S kartu aktivní,ale stejně peníze ještě nemám.Sice vydělává taky manžel,ale kdyby o práci přišel,tak jsme v pr..... Je to prostě pěkná sviňárna a jestli bude někde petice nebo tak něco,hned podepisuju...je neskutečný, jak s náma ty svině ořou

sue007
autor
15. únor 2013

No tak to já ji taky nemám aktivní,mám ji doma v šuplíku a nic -nikdy jsem ji neaktivovala.Tady jde o to,že to je pro někoho obrovský byznys,ale při tom neznám nikoho,kdo tu kartu aktivní má a platí s ní.každý z mého okolí si to nechává převádět na svůj účet,ale nejdřív ty peníze jdou na tu kartu,jak bylo výše zmíněno a pak až na váš účet.Mě chodily vždy peníze kolem 10.,ještě když to vyplácel úřad práce v bydlišti,tak třeba i 9.,abych to měla na víkend,najednou to nejde.Já mám trvalé příkazy nastavené na 12.Nicméně,pokud v tom někdo problém nevidí,je to fajn,ale není pro něj tedy určeno tohle forum.Někdo víše píše,my vdané,co máme vydělávající manžely-ale to je přeci děsný alibismus,vždyť stát se může kdykoliv cokoliv,kamarádka je vdaná,ale dcerka je nemocná a pokud budete trávit měsíce třeba po nemocnicích,za pobyt a léky platit plus doma táhnout poplatky,hypotéku nebo nájem,tak můžete být v úzkých jedna dvě.Nehledě,že manžel může přijít o práci,mít úraz...atd.Můj muž víc než mě žíví jako OSVČ tento stát,to co mu odvádí na daních a soc.pojištění jsou nehorázné sumy a musí všechno platit včas,nejlépe předem,že.Ale stát,který má dát zlomek toho zpět mě,se bohužel nechová stejně.

aneta0707
15. únor 2013

holky ja vim, ze se vam budu zdat mimo, ale na druhou stranu muzeme byt rady, ze vubec neco dostavame. podivejte se na ostatni staty - vyspely staty. tam rodicak neni. my jsme taky dost v p*deli s penezma, manzel prisel po urazu o praci, ale ze by me zabilo, kdyz prijde rodicak o par dni dyl... vzdycky doma najdete brambory na bramboraky nebo zeleninu na leco... pliny jsou horsi, ale kdyz vsichni vedej, ze to nechodi, tak jak ma, proc si nedat pul baliku na stranu na tyhle pripady? prasek na prani taky pocka par dni - a navic prece vidim hodne predem, ze mi dochazi...

zuzik24
15. únor 2013

@aneta0707 Ono tady moc nejde asi o jídlo nebo drogerii, ale spíš o to, že třeba lidem odchází k nějakému datu různé trvalé příkazy a to je pak horší ☹ Já jdu na rodičák až v březnu, takže ještě nevím, kdy mi bude rodičák vyplácen, ale doufám, že do toho 15tého v měsíci to stihnou, protože pak mám právě ze svýho účtu trvaláky, kde nikoho nebude zajímat, že jsem dostala rodičák pozdě. Nejsme na tom tak dobře, abychom měli někde nějaké rezervy, což je chyba, vím, ale prostě není z čeho ty rezervy udělat ☹ A myslím si, že na tom takhle blbě nejsme sami 😉

aneta0707
15. únor 2013

@zuzik24 me taky chodej penize mezi 14. a 18. a prikazy mam 15. proste kdyz to neprijde, tak se to neodesle. odesle se to az to prijde. banky a uverovy spolecnosti o tomhle moc dobre vedi a neresej to pokud jsou penize na jejich ucte do konce mesice... (pokud teda nemate provident, ale tech co se od nich nechali napalit snad neni hodne ☹ )
penize mam vetsinou 16. driv je necekam...
mam pocit, ze tady to resej hlavne ty, kterym chodily penize 6., 7. v mesici. jsou ukrivdeny, ze je ted dostavaji do 15. a jestli nekdo napise, ze ne, tak je na omylu. protoze ty, co jsou zvykly to dostavat 15. a vic nereknou ani slovo...
my jsme po manzelove urazu taky spotrebovali vsechny rezervy, prodali druhy auto, nepotrebny veci... my vime co je to bejt az tam, ale nikdy neni tak blbe, aby nemohlo bejt hur 😀

j.a.n.i
15. únor 2013

@copa No, o s-kartě zákon hovoří, ale zároveň je tam přechodné ustanovení, že dokud s-kartu nepřevezmeš, tak se dávky vyplácejí postaru 🙂 a už tam není že ji převzít musíš 😀

j.a.n.i
15. únor 2013

@ilonne Tak pokud jde o princip, tak dle zákona mají na poslání 30 dní, takže jsou ještě značně v termínu, nebo ty snad platíš složenky třeba 20 dní před splatností? Já tedy ne.

vilibalda
15. únor 2013

Souhlasím s @aneta0707 , pokud má stát na výplatu 30 dní, pak prostě musím počítat s tím, že to fakt může být až 30 dní, co peníze dostanu a pokud je to dřív, je to fajn 😉
@sue007 Myslím, že jsi právě vystihla, že se stát může cokoli (ztráta práce, hospitalizace dítěte či rodiče v nemocnici, léky) a právě proto by měl mít člověk našetřenou pro takové krizové použití finanční rezervu ve výši 3-4 měsíčních přijmů rodiny... Je to hodně peněz, proto tvrdím, že je vhodné mít aspoň 1-2 měsíční platy. Pak mě nemůže překvapit, že se nějaká dávka (nebo i výplata) zpozdí o pár dnů! 😉 jde jen o to donutit stát, aby řekl:"peníze dostanete všichni až 30. a dřív nebudou"? Že bude zaveden jeden přesný termín pro v´yplatu? To by nám nikomu nepomohlo. 😉 Prostě člověk musí počítat s tím, že pokud mi odchází splátka hypotéky 15. A rodičák chodí někdy 12. a někdy až 18., tak že splátku za únor zaplatím z peněz, co mi přišly v lednu. Vždyť tím, že tam bude ta měsíční rezerva si ušetřím spoustu nervů a telefonátů (i peněz za telefonování) jestli už to teda poslali a kde se to zdrželo a jaktože to přijde kvǔli víkendu/státnímu svátku nebo jiné kalamitě o pár dní později.
Jinak pokud se budeme bavit o tom, že je nemorální, že někdo vydělává na převodu skrz Českou spořitelnu, tak to souhlasím! Ale nemůžu přece argumentovat tím, že mi dochází peníze a nemám za co nakoupit...

zuzik24
15. únor 2013

@aneta0707 Vidíš, to jsem ani nevěděla, že když splátka odejde do konce měsíce, že to těm společnostem nevadí. 😉 Tak to pak jo, no, uvidím, kdy budu mít rodičák já, pak se podle toho zařídím. Možná by u nějakých položek šel přesunout termín. Děkuju za info, fakt jsem to nevěděla 🙂 Provident nemám, ještě toho kus 😀

aneta0707
15. únor 2013

@vilibalda ale ono to tak dopane - nekdo tam nahore se nastve a necha penize vyplatit posledni den v mesici, aby si lidi prestali stezovat kvuli par dnum... ale to si ostatni neuvedomuji a pojedou do medii a nakonec budou snad stavkovat nekde pred vladou...
dokud klaus nevyhlasil amnestii, tak si tohohle nikdo nevsimal, nikdo to neresil a byl klid i kdyz to chodilo pokazdy jinak... nejdriv si stezovali na vezne, ale ti vezni maji stejny pravo na penize jako ostatni na rodicaky... jak by bylo nekomu, kdyby ho vykopli pred veznici a nemel ani korunu, nemel co jist ani kam jit? tihle lidi taky chodili do prace a odvadeli dane... to ze se jim potom neco prihodilo a museli si pomoct kradezema a malyma podvodama, to se stat muze. vzdyt propustili lidi co maj trest do dvou let - tedy ty co kradli nebo neplatili alimenty... a to vetsinou tihle protestujici lidi nepochopi a nedej boze kdyz jim ted prozradim, ze propusteni vezni maj narok na penize kazdy mesic dokud si nenajdou praci...
kdyz tady kolovala fotka z up, na ktery byly vyfoceny dvere se vzkazem, ze stat bude vyplacet 10. (?) v mesici, tak se to taky nesetkalo s kladnym prijetim... nejlepsi aby vylacel 1. ...
jeste se zeptatm, zkusily jste nekdy dat pocitaci vic prace najednou? chcete aby dostali penize vsichni v jeden den? zadejte v jeden den 600.000 prikazu a ptejte se samy sebe, co se stane ...

copa
15. únor 2013

@j.a.n.i no já se v zákonech tolik neoreientuju, mě tvrdila sama úřednice, že na dávky je nárok za zákona a Skarta v zákoně není, nevím, jestli tím myslela, že není v zákoně uvedená jako povinnost, každopádně jsem jí odmítla, protože nechápu smysl Skarty, když mi má doma ležet v šuplíku, tak k čemu mi to sakra je

mně nejde na rozum proč ji všichni "poslušně" vyzvedávají, nikdy na ní víc nesáhnou, ale Spořka se šíleně ohání ohromnejma číslama, kolik lidí už upokojili Skartou... ale já byla vždycky rebel 😀 😉