Rodičovský příspěvek vyšší než mateřská, jde to?

novynka
21. zář 2013

Ahoj, blíží se mi mateřská, bohužel mi jí zaměstnavatel bude vypočítávat jen z peněz na pásce, čímž mi vychází pod 7 tis. :( Potom bych ale chtěla na 3-letou variantu rodičáku, což je víc jak 7 tis. Jde to vůbec?? Někde jsem četla, že rodičák nesmí být vyšší než mateřská :/ A nejspíš by mi ani nepomohlo pobírat ho na otce.... Jak to tedy je?!

llluckaaa
21. zář 2013

@novynka Ahoj, já myslím, že kamarádka měla mateřskou nižší než rodičák. Vypočítavali jí to ze základu 10000 😒

mrazulkav
21. zář 2013

Podle mě je jedno kolik máš mateřskou... Vždyť někdo jí ani nemá a pobírá rovnou rodičák...

j.a.n.i
21. zář 2013

@novynka Rodičák až do výše 7600,- lze volit bez ohledu na výši mateřské, na její výši závisí až když chceš volit vyšší částky, tam pak opravdu nemůže být rodičák vyšší než mateřská (nebo než její teoretická výše v případě volby přes partnera).

novynka
autor
21. zář 2013

@j.a.n.i tak to by potom bylo fajn ;) tak snad... díky

petrajurinova
21. zář 2013

@novynka měla jsem to taky tak - mateřská počítaná z příjmu na výplatních lístcích vyšla pod 7 tis., tak jsem hned po porodu zašla na sociálku s potvrzením výše mateřské a oni mi to každý měsíc dopláceli do výše toho 3-letého rodičáku.

j.a.n.i
21. zář 2013

@petrajurinova To jo, to jde pořád, akorát už si tím člověk čerpá těch 220 000,- takže mu pak vyjdou na kratší dobu.