Rozlučka v práci, mám koupit kolegům dárek?

veroniquecz
1. dub 2014

Potřebuji radu. V pátek jsem naposledy v práci, končím pracovní poměr na dobu určitou. Chtěla jsem se ale zeptat, zda jim koupit něco na rozloučenou? Nebo jen kolegyni se kterou jsem seděla v kanceláři? A co šéfovi? Díky za odpovědi.

ninive211
1. dub 2014

Asi podle toho, jaký jste kolektiv. Pokud dobrý, určitě bych něco malého koupila, minimálně nejbližším kolegyním na oddělení. Co si pamatuju, tak zrovna u tebe prý extra vřelá atmosféra nepanuje, takže bych to nějak nehrotila, koupila nějaké zákusky pro každého třeba jeden kousek (anebo chlebíčky), popř. upekla nějakou jednoduchou buchtu a na obědě zahlas, že jsi donesla něco na rozloučenou "ke kafi". Šéfovi bych speciálně nic nekupovala. On ti copak něco "na odchodnou" dá?

zvalentova
1. dub 2014

Přestože v celé firmě je jen 12 lidí, nikdy jsme nic nekupovali. Láhve vína nepočítám. Holky dostávají dle uvážení a situace drobnosti od šéfa.

sedmiteckas
1. dub 2014

@veroniquecz jak píše ninive, nic velikého bych nakupovala, každému zákusek nebo chlebíček, nebo podle toho kolik vás je, tak třeba medovnik, ale nějak bych to jinak nehrotila. Spíš jsem zvedava, co oni Tobě koupí k odchodu..

mandragora10
1. dub 2014

@veroniquecz Já upekla doma dvě buchty, dala to do kuchyňky na stolek a všem pak poslala na rozloučenou mail, že jsem dnes v práci naposledy a že mají ode mě v kuchyňce něco ke kafču. Myslím, že pokud nemáš v práci až tak osobní vztahy, tak to úplně stačí a nikdo ani nic víc nečeká.

kkouzlo
1. dub 2014

u nás byly super vztahy a pokud někdo odcházel (jakýkoliv důvod), tak doma upekl sladké/slané, cokoliv a donesl a dárek jsme dávali my jemu ;) nikdy by mě nenapadlo, abych já jako odcházející kupovala dárek ostatním. Většinou jsme se loučili po obědě, aby měli kousek ke kafi 🙂

zunem
1. dub 2014

U nás jsou dobré vztahy, takže pravidlem bývá když někdo něco slaví, tak se to řeší na poradě, většinou se jedná o jídlo.Dělala jsem chlebíčky a k tomu buchtu. Dárky jsem nijak neřešila, asi bych ani neviděla co, možná tak šéfům nějakou lahvinku. Odchodné jsem na děti dostala 🙂

aknelkanovotna
14. pro 2016

Tak koupit lahvinku něčeho dobrého, tím se nikdo neurazí a taky se to neztratí. Třeba něco nenáročného, tequilu http://www.warehouse1.cz/casco-viejo-blanco-mix... nebo třeba madeiru http://www.warehouse1.cz/justinos-fine-rich-3-y.... A je to 😉

muhehehe
14. pro 2016

Řešila bych to chlebíčkama, zákuskama nebo buchtou- prostě něco k jídlu. Dárky jako takové by případně měli dávat spíš oni tobě.