Samoživitelka, dieťa v škôlke. Zamestná ma niekto?

silvia84
2. únor 2013

Zdravim Vas, mamicky. Chcem sa opytat, ako mamicky samozivitelky a bez rodiny, babky, ci inej pomoci organizujete pracu a skolku.
Chcem zacat novy zivot, no uvazujem kto mi dapracu, ked o 16:00 musim vyzdvihnut dieta v skolke? Mamku aj surodencovmam za hranicami
a bola by som teda na vsetko sama, nikoho ineho tam nemam. Zamestna ma niekto, ked sa budem pravidelne pytat skor z prace, lebo
mam dieta v skolke?:( Dakujem.

adelkav
2. únor 2013

@silvia84 Určitě to zálezí na tom, co umíš a jestli budeš pro zaměstnavatele přínosem, ikdyž budeš vyzvedávat brzo ze školky. Myslím, že se dá domluvit. Já jsem se zaměstnavatelem domluvená, že dělám z domova a prcka dávám do školky jednou týdně, kdy dojíždím do kanceláře na nezbytně nutné schůze. Zaměstnavatel s tím nemá žádný problém.

lv
2. únor 2013

@silvia84 radu nemám, budu držet pěsti, ať najdeš nějaké řešení - sestra byla v podobné situaci, děti-dvojčata vyzvedávali babi, děda, já, starší sousedka, které platila pár korun, bylo to dost náročné to zorganizovat...no prakticky stále je, protože holkám je 8 a doma být sami nemohou.. 😒

silvia84
autor
2. únor 2013

Adelka, ja som este nikde nerobila, oficialne, ale viemsa napohovore predat, mam dar reci. No toide, ked robis niekde na firme, aleked na zamestnavatela s mojim biednymzivotopisom vybalim toto, asidojemneurobim:(. Iv, ved to, zda sami, ze nemam na vyber a musim ostat zit s muzom len preto, aby som si neohrozila dieta nezodpovednym pristupom. Nechcem nasilu odchadzat ak viem, ze je tu to riziko.Situacia jemomentalne hrozna, maly nema ani skolku, ani ZP, mameproblemys nahlasenim v zahranici, viacmenejnie vlastnou vinou ale najomcovov:/

adelkav
2. únor 2013

@silvia84 Tak budu držet palce, vybírej práci mimo obchody a továrny, kde by tvoje nepřítomnost mohla ohrozit provoz. a Asi to bude chtít sehnat někoho na hlídání v případě nemoci☹ Nám prcek od té doby co chodí do školky víc stoná. Držím palce

silvia84
autor
2. únor 2013

No, aj na to som dnes myslela, ked som si to vsetko dala dokopy, tak to by som potom len prezivala zo dna den, krpec so mnou a robila som len nato aby som platila ludi kade-tade a ludi, ktorych ani nepoznam...ked vezmem do uvahy, co vsetko samoze stat, jemi az spatne 😖 To bysom bola asi nezodpovednamatka, kebyze sa teraz zdekujem a ohrozim tym potreby maleho, nehovoriac, ze mu "vezmem" otca...och, zivot..

mataharyy
2. únor 2013

@silvia84 Určitě tě někdo zaměstná, ale musíš mít co nabídnout, taky není na škodu zvážit pro začátek částečný úvazek, nebo nějakou práci formou brigády, sice finančně to není zrovna nejlepší, ale i pár korun lepší jak drátem do oka 😉 Taky hodně záleží v jakém oboru se chceš uplatnit, případně zda ti jde primárně o výdělek a je ti vesměs jedno co budeš dělat, zda v kanceláři, nebo na pokladně... 😉 Hlavně neztrácet naději, vždy je někde slunce na obzoru a kdo opravdu chce, ten se neztratí, i když ne vždy je cesta růžová 😉

buldok
2. únor 2013

Tak já ti nebudu mazat med kolem huby, jak se u nás říká. Tvé šance na najití práce jsou minimální. Zaměstnavatelé přesně o takovéto lidi vůbec nestojí. To vůbec neznamená, že nejsi kvalitní člověk, nebo tak něco. To ne, můžeš být skvělá ženská a úžasná máma. Ale pro zaměstnavatele jsi neperspektivní... PS: Hledám taky práci a na všech pohovorech se mne prvně ptají, zda mám dítě. Odpověď: Ne. Plánujete dítě? Odpověď: Minimálně čtyři roky ne (nepokrytě lžu, protože se začneme snažit v létě).

silvia84
autor
2. únor 2013

Matahary, suhlasim, ale vslovenskych podmienkach je to dost brutalne, ked si spocitam len naklady na skolku, strava, fon, plus pozicka v banke co cini 55 eur mesacne, jeto uz mazec 😒 . Ano, ide o vydelek, budem robit hocico, lenze ako mamicky viete, ze ked je zena sama a musi pozerat na casovu narocnost a dieta, nie je si z coho moc vyberat, toboz kedmam byvat v meste, kde je obrovska nezamestnanost, je to malemesto.Nebojim sa, ze by som si nenasla job alebo sa neuplatnila, ale nemam ziadnu pomoc v podobe babicky alebo tak, chcem co chcem, ale dieta je prvorade, zda sami spravne, ze by nemalo doplacat na moje rozhodnutia. Buldok, jamam rada pravdu do oci, ajked je kruta, viemo tom, preto si uvedomujem, docoho chcem ist, aleked sipredstavim, do akeho rizika mampostavit dieta, dela sami spatne. Asi bude naozaj najrozunejsie ostat zit s muzom napriek vsetkymokolnostiam a postavit sana nohy tu, pracu uz mam, ako takto riskovat. Ja v poslednejdobeprispievam sem kade-tade, lebozvazujem veci z kazdej strany, lebo uz neviemkamz konopy:/ . No ked sipredstavim zivot v manzelstve, kde uz z mojej strany nie je dovera ani city, navyse mamus nechutne ego a chvasta sa, okrem toho ze nemakusok taktu, z toho sami opravdu dela spatne:/ . Laska je strasne slepa 😠 Dakujem vam za prispevky, moc mi pomohli urovnat veci v hlave.

mamkamalcher
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
silvia84
autor
4. únor 2013

Mamkamalcher, budu ti moc vdacna, si zlata!Mozemto robit aj z Sk?

slunicko26
4. únor 2013

@mamkamalcher dobrý den mohu poprosit do IP bližší informace k práci děkuji, krásný den

silvia84
autor
6. únor 2013

No prave som si dnesprecitala taky inzerat, ale ziadaju tam 15 eur administrativny poplatok, tak to zasmoze byt podvod ktorym si ludia zarabaju a ktorymposielaju naivci peniaze na ucet, no pekne 😠