Šéf mi řekl, potřebuji na vás ušetřit

magdalenax
6. bře 2017

...řekl šéf, a normálně z očí do očí. To člověk neví, zda se má smát, nebo brečet. Tak vy dáte najevo, - resp. si řeknete o více peněz. On po týdnu přijede s výrokem, že na vás naopak potřebuje ušetřit. Už jste se ocitla některá z vás v takové situaci? Ano, o práci navíc si říct umí, to ano, ale to je všechno.
Vymezení požadované práce - nikde není, jen neustálé výmysly, prostě udržení pozice síly, nic jiného.
Kolega mu dělal a dělá práci navíc, práci až odbornou, kterou kdyby měl zaplatit jinak, tak nevytáhne z kapsy tři stovky, ale dva tisíce.
V mém případě se jedná o podobné práce, jen v jiném oboru.
Nechci tu žádné hádky prosím.
Jen vaše názory, zkušenosti - kam až vaši šéfové jsou schopni "zajít", jakmile zjistili, že umíte něco víc.............

berenika39
6. bře 2017

Přesně tam, kam mu to dovolíš. Jsi dospělá, řekni mu, co si myslíš, vyjednej si podmínky, které si myslíš, že si zasloužíš, a pokud je nedostaneš, tak jdi pracovat jinam. Vztah má vždy dvě strany. Kdybys byla šéf, co bys dělala? Nabídla zaměstnanci víc, a víc, a víc..a méně práce....kam až bys zašla?
Jen tak námět na zamyšlení🙂

magdalenax
autor
6. bře 2017

@berenika39 No, tady je to trošku jinak, můj kolega pracoval na hpp a ostatní jako osvč, já rovnou jako osvč, protože zase dělám jiné práce, které jsou různorodé, a o tom to je

berenika39
6. bře 2017

@magdalenax To nic nemění, ne?

magdalenax
autor
6. bře 2017

@berenika39 No, jak se to vezme... . Nebudu a nechci rozebírat činnost a práci jako takovou. Jde pouze o dotaz, kdyby některé šéf řekl do očí-
potřebuji na vás ušetřit, a to notabene, když by věděl, že se bez toho člověka neobejde, kdyby udělal bůhví co...

j.a.n.i
6. bře 2017

@magdalenax Pořád platí to, co psala @berenika39 řekne jen to, co ví, že si může dovolit, tedy ví, že pokud peníze jsou, tak ho to ani nenapadne, pokud nebudou, tak to říct může, protože pak je to realita a je na mě, zda tam budu chtít zůstat za méně peněz nebo ne.

majaaa82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
j.a.n.i
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majaaa82
6. bře 2017

@j.a.n.i no jasne 😉)))

magdalenax
autor
6. bře 2017

@majaaa82
@j.a.n.i
Tak milé dámy, jasně jsem něco napsala v úvodu diskuze, pokud se neumíte podle toho chovat, nepřispívejte. Na takové názory opravdu nečekám. Děkuji

j.a.n.i
6. bře 2017

@magdalenax My se ale nehádáme 😇

majaaa82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
magdalenax
autor
6. bře 2017

@j.a.n.i Já vím, že ne, ale k ničemu jinému se zde nesměřuje. Pokud nemáš pádný příspěvek, - vlastni zkušenost, nebo z rodiny a okolí, nepřispívej. Děkuji

j.a.n.i
6. bře 2017

@magdalenax Jestli sis pro samé stěžování si na to, že nejsou reakce dle tvých představ nestihla všimnout, tak můj první příspěvek byl zcela k tématu 😀

mialagia
6. bře 2017

@magdalenax jee tak já už jsem si myslela, že ses konečně trochu hodila do klidu po tom posledním extempore se svetrem..🙂a teď zase nevim tedy mno..ach joo..ale dobře k dotazu..si říkat šéf může co chce vpodst.pokud tě potřebuje, vznes zcela asertivně své požadavky, pokud nevyhoví, tak papá😉

magdalenax
autor
6. bře 2017

@majaaa82 Já odborníka nepotřebuji, chtěla jsem jen číst názory těch, které se s někým podobným, co jim tohle dokázal říct do očí - setkali, tudíž né s Tebou

berenika39
6. bře 2017

@magdalenax to je ale super, že to řekl - a do očí. představ si, že by za zády kul pikle, jak tě dostat fuč a dát tam někoho levnějšího. ocenila bych fér hru.

majaaa82
6. bře 2017

@mialagia je to ale podivne, osvc nema sefa. Osvc prijima zakazky a pracuje na sebe (jako treba ja). Tezko tomu nejak verit. A pokud zakaznik potrebuje usetrit, tak se zakazka kona ci nekona dle toho, o jakou usporu by melo jit a jak se ti dva dohodnou.

majaaa82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
magdalenax
autor
6. bře 2017

@majaaa82 OSVČ sice nemá šéfa, to máš pravdu, ale klienta, pro kterého se práce vykonává. Ale to by bylo asi na dlouho....

j.a.n.i
6. bře 2017

@magdalenax No, tak co ti přijde divného, prostě se zeptal, zda by nedostal slevu... to klienti dělají a je na tobě zda mu ji poskytneš nebo ne, kde je problém?

mialagia
6. bře 2017

@majaaa82 to je vpodst. tzv.švarc systém ne?🙂

majaaa82
6. bře 2017

@j.a.n.i taky tomu nerozumim... bud se dohodnou, nebo nedohodnou. Uplne normalni obchodni vztah.

magdalenax
autor
6. bře 2017

@berenika39 No, tak to bych mu podala ruku a řekla, že je frajer, on je totiž totálně v kopru, tu práci mi nikdo dělat nechce a nebude, -za ty peníze. Ale jak já, tak kolega vyděláváme ještě jinde a pro nás čas = peníze. Asi tak

majaaa82
6. bře 2017

@mialagia no, pokud by mela jednu zakazku, sefa a delala v jejich firme na jejich strojich, tak ano. Ja na nem nevidim nic spatneho (byt nejsem svarc, ale standard osvc), ale musi jit o dobrovolny vztah obou. Ne ze sef rekne, bud zivnost, nebo mas padaka, a to za 15k na fakturu.

j.a.n.i
6. bře 2017

@magdalenax No, evidentně mu ji někdo dělá 😀 takže zas až tak v kopru nebude...

magdalenax
autor
6. bře 2017

@j.a.n.i Dobrou noc

j.a.n.i
6. bře 2017

@magdalenax Tak se dobře vyspi, ať máš sílu vyjednávat o ceně.

magdalenax
autor
6. bře 2017

@mialagia Švarc systém?🙂🙂🙂

magdalenax
autor
6. bře 2017

BUDU RÁDA ZA PŘÍSPĚVEK KAŽDÉ Z VÁS, KTERÉ SE PROBLEMATIKA TÝKÁ. Děkuji

majaaa82
6. bře 2017

@magdalenax mne se problematika tyka, jsem tez osvc. Ale vubec nechapu, co zas resis. Bud na jeho predstavu o cene pristoupis, nebo nepristoupis a najdes si jinou zakazku. Je to proste a nema cenu se zase babrat v tom, co kdo rekl, jak to myslel, nemyslel, citil, chtel a nechtel...