Může být dítě zároveň ve školce a já ještě na rodičovské dovolené?

martisek11
20. kvě 2019

zdravím, mám dotaz ohledně prodloužení rod.dovolené, .
Je možné aby dítě začlo chodit do školky v září 2a půl let staré, mě končí rod. dovolená v srpnu,ale uvažuji o prodloužení do listopadu (z důvodu že hledám práci u jiného zaměstnavatele), abych měla čas na pohovory atd.. mám tedy nárok na prodloužení rod. dovolené ikdyž dítě již bude celodenně ve školce nebo ne??děkuji

lv
20. kvě 2019

Rodič.dovolenou máš do 3let, nemyslis spíš rodič.příspěvek?

martisek11
autor
20. kvě 2019

@lv vím, že je rozdíl v rod. příspěvku a rod.dovolené, na to se ale neptám,, ptám se tak jak to píšu, zda je možné si prodloužit rod.dovolenou nyní mám na 2a půl roku, chci ji o 2 měs protáhnout, a syn zároveň už bude ve školce jde to??

veroniquecz
20. kvě 2019

@martisek11 jde pokud ti to schválí zaměstnavatel. Pokud neschválí mas smůlu a musíš nastoupit. Požádej písemně co nejdříve. Maximálně jde RD do 3 let věku dítěte.

julielim
20. kvě 2019

dítě může být ve školce i pokud jsi s ním doma na RD. Prodloužit si pobírání rodičovského příspěvku můžeš. Já mam dceru ve školce od 2,5 a rodičák mi bude končit teď v červenci až jí budou 4 roky. Do školky šla, protože jsem chodila na brigády na dopoledne.

puhelin
20. kvě 2019

Ona se ale pta na rodicovskou dovolenou ;)

martisek11
autor
20. kvě 2019

@julielim jj ale já se na rodič,příspěvek NEPTÁM VŮBEC,,, zajímá mě prodlouž rod.dovolené ano!!!! zda můžu být na rod.dovolené i v případě,že dítě chodí do školky???a to celodenní školka😉

julielim
20. kvě 2019

pardon, blbě čtu. Každopádně ano, dítě může být celodenně ve školce i když jsi na rodičovské dovolené.

martisek11
autor
20. kvě 2019

@puhelin no aspo někdo chápe,,díky😉

tulikiss
20. kvě 2019

boze to jsou tu zas perly........ zamestnavatel nemusi nic schvalovat jen se mu da vedet, ze prodluzujete rodicovskou dovolenou, protoze do 3 let veku ditete mu to jen oznamuje a on nema co schvalovat. a ano dite muze chodit klidne do skolky na cely den.

marketa11112
20. kvě 2019

nekde jsm cetla, ze do trech let ti zamestnavatel musi vyhovet. snad to rikam dobre. mrkni do skupinky zde na mk o materske a rodicovskem prispevku. vim, ze se tam na to uz nekdo ptal.

martisek11
autor
20. kvě 2019

@tulikiss no super, konečně adekvátní odpověd👏děkuji,, vím, že do 3 let zaměstnavatel musí mi prodloužit rod.dovolenou,,to vím,, právě mě zajímalo jen, zda to jde, ikdyž dítě bude už ve školce,,jakože tedy já budu např. 2 měs sama bez dítěte doma, a mezitím budu chodit po pohovorech atd..děkuji

lucie_j
20. kvě 2019

@martisek11 A ty chceš dát dítě do školky toto září? Jste přijati?

julielim
20. kvě 2019

@martisek11 že tam dítě můžeš mít i když jsi na RD jsem ti už ale psala i já předtím ;)

martisek11
autor
20. kvě 2019

@lucie_j ano přijatý je, měla jsem rod.dovču nahlášenou jen do srpna, ale jelikož chci hledat novou práci, proto zvažuji prodloužení, syn mám 3 roky až v lednu....

martisek11
autor
20. kvě 2019

@julielim ano,,děkuji

lucie_j
20. kvě 2019

@martisek11 tak to jo, u nás ještě výsledky zápisů nejsou. Jinak prodloužit si to můžeš do 4 let věku dítěte.To, že zaměstnavatel nemusí po třetím roce dítěte držet místo, u tebe roli nehraje, když hledáš nové místo.

marketa11112
21. kvě 2019

Pokud to chces prodlouzit,udelej to. Ted asi doporucuji az do ledna. Pokud navysi rodicak,mohla by jsi pak vybrat dalsi korunky. Prodlouzis to pak znova treba az do 4 let.

terry1512
21. kvě 2019

@marketa11112 korunky dostane leda v případě že bude aktivně pobírat rodičovský příspěvek i k 1.1.2020 jinak ne.

@martisek11 jinak rodičovský dovolenou u zaměstnavatele můžeš prodloužit až do 3tich narozenin, a zaměstnavately to jen písemně oznámíš.

malanoha
21. kvě 2019

@martisek11 ty se taky ptas jako tatar, tak se nediv, ze to nekdo tezko chape..

tulikiss
21. kvě 2019

@malanoha pta se uplne normalne, nemuze za to, ze tady je tradici odpovidat na cokoliv i kdyz o tom kulovy vim

saaralota
21. kvě 2019

Prodloužit RD je možné do 3 let - zaměstnavatel musí vyhovět. Pokud by bylo třeba déle, třeba do 4 let, tak už by se jednalo o neplacené volno a zaměstnavatel vyhovět nemusí. Když vyhoví, z titulu péče o dítě platí za matku pojištění stát. V takovém případě lze ale dítě dávat do školky jen na 4 hodiny denně a nelze si přivydělávat (nebo jen velmi omezeně). Píšu jen pro případ, že by se to hodilo. Zrovna jsem se tím dost intenzivně zabývala kvůli sobě...

marketa11112
21. kvě 2019

@terry1512 no vzdyt ano. radim ji, at si rp prodlouzi. muze to mit klidne do ledna 2020 . pak prodlouzi do 4 let. nebo do 4 let rovnou. a bude mit v pripade schvaleni navyseni take narok.

martisek11
autor
21. kvě 2019

@malanoha myslím, že inteligentní lidi pochopí,,a přesně, nevím proč tady každý odpovídá na vše a přitom ani neví rozdíl mezi RP A RD..

marketa11112
Autor odpověď smazal
Zobraz