Školka není a já musím nastoupit do práce. Co s tím?

stoupicka9
21. bře 2012

Ahojte maminy a všichni ostatní. Mám menší problém a ráda bych kdyby jste mi někdo poradil jestli s tím náhodou nemáte taky někdo zkušenost. Byli jsme u zápisu do MŠ a tam nám bylo řečeno, že jsme narození v prosinci 2009 tak nás nemůžou vzít jen když zbyde místo s čímš nepočítají.Poslali nás do jeslí tam nás můžou vzít jen do 3let, takže od ledna musíme do školky kde nás nechtějí vzít protože jsme prosincoví. Já se ale musím po třech letech vrátit do práce jinak mi místo už držet nebudou a dají mi výpověď. Co s tím teď mám dělat? Hlídací babičky nemáme chodí ještě do práce. Máte s tím někdo zkušenost? Prosím poraďte? ☹

stoupicka9
autor
23. bře 2012

@veruska007 prosím tě a odkud jsi. To tě asi trošku s těma jeslema natáhli né. Vždyť státní jesle stojí skoro všude stejně a je to od 350-550kč/měsíc. To možná mysleli za celý školní rok né.U nás taky stojí 380kč/měsíc akorád že občas musíš donést plínky pokud teda ještě nosíte.Jo a taky vlastně dáváš 25kč za den na stravu což ti ale stejně neudělá 6500kč.

berenika39
23. bře 2012

@stoupicka9 mýlíš se, státní jesle, do kterých chodil můj syn, stály 7500,- na měsíc. záleží, kdo je provozuje, kolik městská část doplácí...u nás děti, které bydlely v místě, platily cca 2700,- , děti rodičů živnostníků v městské části taky tak, ostatní 7500,- . Doby, kdy všichni měli stejně a všechno bylo za stejonou cenu, jsou pryč.

jmisa
24. bře 2012

Na P4 stojí jesle 4000 a k tomu stravné 36 na den, ale to jen pro obyvatele P4 nebo živnostníky. Ostatní platí 10000.

stoupicka9
autor
24. bře 2012

@berenika39 no tak u nás i ve vedlejším měste to je prostě takhle no tak jsem myslela že je to všude jako školky. Tak sory hned se nerozčilujte a nekamenujte mě tu ☹

berenika39
24. bře 2012

@stoupicka9 nekamenujem 😉 , jen konstatujem stav věcí, aby to někoho nemátlo...v jeslích tě dost dobře nemůžou "natáhnout", cenu každý ví předem, bud s ní souhlasí a dítě tam dá, nebo nesouhlasí a hledá jinde🙂))

veruska007
26. bře 2012

@stoupicka9 Z Brna. U nás jsou jesle za 6,5 tis, všechny troje, co tu ve městě jsou 😠

betynulka
27. bře 2012

@veruska007 nevím,co je srandovniho na tom,že berou do školky ročník 2006-2007 😀 měla jsem 4 letý rodičák a malá šla do školky ve čtyřech a nepříjde mi to nespravedlivé,na druhou stranu mi příjde zvláštní když přijmou dítě jehož maminka je na mateřské s druhým dítětem a nevemou ditě pracující maminky 😒

stoupicka9
autor
28. bře 2012

@betynulka jenže tys měla 4letou mateřskou. Já jí mám na 3roky a musím v lednu do práce a nechtějí mi malýho do školky vzít tak to tu řešíme co dělat. Kdybych měla na 4roky tak to neřeším protože by mi ho vzali příští rok. Jenže mě zaměstanavatel déle místo držet nebude.

betynulka
28. bře 2012

@stoupicka9 jasně,to chápu že je to velký problém,a vůbec TI ho nezávidím 😒 ale už jsem se párkrát střetla s názorem že by nejdříve měli přijmout 3-leté a pak teprve ty starší

katchula
28. bře 2012

@stoupicka9 V říjnu 2012 máš termín porodu (alespoň dle pasu) a v lednu MUSÍŠ nastoupit do práce? Zajímavé... 😲

janii
28. bře 2012

Známá to měla podobně, malý je akorát narozený v únoru ne v prosinci. Řešila to jednoduše - nemocenskou. To tě vyhodit nemůžou a místo ti držet musí 😉

stoupicka9
autor
28. bře 2012

@katchula to jsem řešila než jsem se dozvěděla že jsem těhu. Teď je mi to celkem jedno ale neřeším to sama. Mám kamarádku s kterou jsme byli v porodnici a ta teď totiž řeší to samé tak to řeším i za ní abych jí mohla kdyžtak poradit. Jen taky hlavně poukazujem na to jaký je tu systém ohledně školek.

@betynulka nejdřív jsou určitě důležití předškoláci, ale pak nechápu jak píšeš že vezmou dítě maminy na MD nebo nezaměstnaný. To je tu totiž to samé. Vzali 4leté dítě mamině, které si hledá práci ale ještě jí nemá a kámoška která taky musí do práce má pešek protože jim budou 3roky až v prosinci. Tak to teda nechápu proč to tak je. 😒 😒

stoupicka9
autor
28. bře 2012

@janii ale to mě asi tak dlouho nikdo nenechá marodit. Jedině se střídat s manželem co. To je taky řešení. Díky za radu. 😉

berenika39
28. bře 2012

@stoupicka9 jsi těhu, proč teda školku?

stoupicka9
autor
28. bře 2012

@berenika39 Už jsem to psala řešila jsem to než jsem věděla že jsem těhu.

berenika39
28. bře 2012

@stoupicka9 aha, tak je po problému, nastanou jiný, hezčí🙂)). na pár let vyřešíno🙂

stoupicka9
autor
28. bře 2012

@berenika39 Sice bych byla radši kdby tam malej byl aby byl víc mezi dětmi než jen se mnou doma ale jiný to potřebujou víc. Ale kámoška to řeší taky byly jsme spolu i u zápisu a taky má smůlu ale ta těhu není a ani nechce. Tak se jí snažim pomoci a poradit co kdo poradí tady.

veruska007
28. bře 2012

@betynulka mně to přijde "vtipný" - znáš někoho, kdo má šestiletou rodičovskou? 😀
Každopádně já když šla do práce, tak jsem měla zkrácený úvazek, malýho na dva dny v týdnu v soukromé školce (ale zřízené městem a dotované EU, tak to šlo), jinak jsem pracovala trochu z domova, zbytek po odpoledních, večerech a víkendech.
U nás je teď zapisování do školky centrální, podle bodových kritérií a to mi už přijde vcelku spracedlivé... akorát sourozenci v MŠ dostanou hodně bodů, ale co už 😉.

betynulka
28. bře 2012

@stoupicka9 to máš určitě pravdu,nejdříve předškoláci,potom pracujicí maminky,pak maminky na pracáku no a pak ten zbytek 🙂 mám známou a ta byla u zápisu a byla nezaměstnaná ale měsíc před tím než malej nastoupil do školky si sehnala práci a kdyby neměla školku tak je docela v háji ☹ takže tady bych asi pracujicí maminky a maminky na pracáku dala do stejné roviny.Myslím že u tebe je spíš ten problém,že tvé dítě by nemělo při nástupu do školky 3 roky,no a státní berou až od třech ☹ a v lednu bere málokterá školka,to by musel někdo odejít a na to se nedá spoléhat

betynulka
28. bře 2012

@veruska007 já teda nevím ale dcera je v červenci 2007 a loni jsme byli na zápisu a vzali nás a kdyby ne tak jdu letos zas

veruska007
28. bře 2012

@betynulka No, ale to by pak mohla do školy až v 7 letech ne... kdyby ji letos nevzali... Ono je každé dítě jiné, ale je ideální, aby šlo do školky a školy v době, kdy je akorát zralé... když jde dříve či později, tak mu to škodí.

betynulka
28. bře 2012

@veruska007 letos by ji vzít museli,protože bude předškolák a ty berou přednostně

stoupicka9
autor
28. bře 2012

@betynulka no já myslím že maminky které mají práci bych dala do druhé skupiny a ty co hledají pak do třetí s tím jakmile najde aby to ihned nahlásila a pak jí mít na prvním místě kdyby někdo vypadl. Protože maminy které jsou na pracáku tak můžou hledat celý rok ale dítě budou mít ve školce tak jim to pak bude celkem jedno jestli najdou nebo ne (myslím ty co moc pracovat nechtějí aby si to někdo nevzal moc osobně) Kdysi to tu taky bylo na MěÚ a pak se to rozdělovalo dle bydliště ale teď si ho můžete dát kam je libo a hlavně přihlásit klidně do 7školek a pak ty maminy ani nedají vědět že nastupují jinam, což si myslím že je taky nefér, když mezi tím ostatní školky odmítnou jiné maminy.

betynulka
28. bře 2012

@stoupicka9 já něiak nevím,ale v tom s tebou souhlasit nemůžu,já si prostě pořád myslím,že by pracujicí maminky a ty které jsou na pracáku měly být ve stejné skupině.,protože jinak by to taky klidně mohlo být tak,že když běhěm roku příjdeš o práci tak by ti klidně mohli říct že ti vyřazujou dítě,protože momentálně nepracuješ 😒 a šance že ti vemou ditě během roku je asi dost mizivá,takových maminek by tam měli spoustu a možná tak dvě tři místa za rok

stoupicka9
autor
28. bře 2012

@betynulka jak ti jednou dítě vezmou do školky tak už ti ho nevyřadí když příjde o práci.Ale vem to z druhé stránky když ty budeš mít práci a já budu na pracáku a mě vemou dítě do školky (když budem teda ve stejné skupině) a tobě né tak kdo bude první ve školce ječet na ředitelku ty nebo já.

stoupicka9
autor
28. bře 2012

@betynulka To ty radší přijde o práci kvůli tomu že vzali nějaké mamině která teprve práci hledá?

betynulka
28. bře 2012

@stoupicka9 jasně,že by mě to štvalo 🙂 ale viš o kolika případech jsem slyšela že si maminka v době zápisu našla práci a nebo nějaké rádoby potvrzení,že bude do práce nastupovat a pak skutek utek 😀 ,a taky znám dost maminek které jsou na mateřské a druhé dítě mají ve školce?Tohle by se mělo řešit a ne to jestli pracuješ nebo si práci hledáš,a pokud vím tak když jsi na pracáku tak máš stejné povinnosti jako když pracuješ,tak proč by jsi neměla mít i stejná práva?

stoupicka9
autor
28. bře 2012

@betynulka proto u nás musíš uvádět tel a adresu a tam si to ověřujou zda nastupuješ nebo né.Na MD bych vůbec nebrala to se tam aspoň u nás uvádí jestli jsi na MD nebo ne a když jsi tak pokud mají takový nával tak tě nevemou. Jenže jestli jsi na pracáku tak jsi doma tím pádem si můžeš nechat dítě doma ale když mamina musí chodit do práce tak nemůže zůstat doma s dítětem. Když jsi na pracáku tak asi nemáš stejné povinosti jako když pracuješ. Nemusíš ráno co ráno vstávat, oddělat min 8hod atd atd. Zřejmě jsi sociální případ. Vymlouvat ti nic nebudu ale myslím si že jsi úplně mimo realitu.

betynulka
28. bře 2012

@stoupicka9 tak to promin,ale socialní případ fakt nejsem 😎 na pracáku jsem nikdy nebyla 😕 ale o proti tobě se asi dokážu vžít do situace těch nezaměstnaných.a hlavně to není jejich problém ale tohoto státu,a zfalšovat je dneska možné cokoli stačí mít jen známé a vědět jak na to

stoupicka9
autor
28. bře 2012

@betynulka to já taky jim situaci nezávidím ale v tomhle si myslím že to nejde se zaměstnanými matkami srovnávat.Ale máš pravdu že na tom má vinu hlavně stát. Kdyby měli všichni práci nemuselo by se řešit jestli toho nebo toho do školky jestli falšují nebo né školek by bylo možná víc atd atd. Ale to je jen kdyby.Hlavně že páni nahoře to řešit nemusí a mají se dobře né 😠