Školka není a já musím nastoupit do práce. Co s tím?

stoupicka9
21. bře 2012

Ahojte maminy a všichni ostatní. Mám menší problém a ráda bych kdyby jste mi někdo poradil jestli s tím náhodou nemáte taky někdo zkušenost. Byli jsme u zápisu do MŠ a tam nám bylo řečeno, že jsme narození v prosinci 2009 tak nás nemůžou vzít jen když zbyde místo s čímš nepočítají.Poslali nás do jeslí tam nás můžou vzít jen do 3let, takže od ledna musíme do školky kde nás nechtějí vzít protože jsme prosincoví. Já se ale musím po třech letech vrátit do práce jinak mi místo už držet nebudou a dají mi výpověď. Co s tím teď mám dělat? Hlídací babičky nemáme chodí ještě do práce. Máte s tím někdo zkušenost? Prosím poraďte? ☹

stopobezite
1. kvě 2012

také mám prosincové dítě 2009. V jedné školce jí nevzali, ale v druhé zázrakem ano. Prý budou i přidělávat skříňky. Místo sedmi dětí vzali 15.

adelka21
1. kvě 2012

@pandysek 😀 😀 😀 na odvolání máš právo a pokud Ti ředitelka řekne, že odvolání máš stáhnout, tak je to naprosto irelevantní, nechápu, do toho nemá co mluvit 😅 😅 😅 ředitelka není majitelka 😀 😀 😀
Odvolání bych určitě podala 😉
Nebo bych řekla, že pokud si nepřeje, abych dávala odvolání, at mi to dá písemně 😀 😀 😀 pak bychom viděli 😀 😀 😀 a o co, že to písemně nedostaneš? 😀 😀 😀

anta
2. kvě 2012

Ahoj holčinky, náš Honzík nastupoval do školky v září a já měla nastoupit do práce 1. července, takže jsem byla doma dva měsíce na neplaceném volnu, zažádala jsem o to zaměstnavatele písemně. Peníze jsem žádné nedostávala, byly to naštěstí "jen" dva měsíce, ale i tak to bylo citelné.
Ale znám bohužel také smutný případ, kdy jedna maminka má tříletou holčičku, která má začít do školky chodit od září, vše bylo v pořádku do té doby než jí řekli, že kritérium nástupu do školky u nich jsou 4 roky (najednou, předtím to byly 3 roky),a maminka se potřebuje vrátit do práce, je tam bohužel v té školce zvykem podplácení, kdy některé maminky, aby jim vzali děti do školky, jdou za ředitelkou s obálkou s 20.000 Kč, no kdo si tohle může dovolit 😠 😕 😕 Mně vadí, že tohle vůbec stát dovolí, že když si uvedete do žádosti, že chcete být s dítětem doma do tří let, tak musíte tak být a nastoupit do práce, ať školku máte nebo nemáte, fakt sviňárna, jsem se rozohnila, tak pardon 😝 😀 😀 😀 😀
My teď zrovna řešíme, co s Honzíkem přes prázdniny, protože světe div se, jeho školka je zavřená, že? A dítě si strčte někam... Tak holt bude chodit do centra, které také nebude zadarmo, ale tak je to výjimečně a nebudu ho muset tahat po třech dalších školkách, u kterých ani nevím, kde jsou, ale když si představím, že soukromé školky stojí každý měsíc 15.000, tak to je teda síla 😖 Holky, moc vám držím palce, ať vám buď školky vyjdou vstříc anebo aspoň zaměstnavatelé 😉 . Opravdu, když si člověk pořídí dítě, tak pomalu spadne na sociální dno 😒

janule11
1. čer 2012

@marjama prosím také o poslání vzoru odvolání.
Také nám malou nevzali, protože jí budou 3 roky až příští rok v dubnu ☹ . Ale mám se kam vrátit do práce a takhle bych o ní přišla 😖. Mockrát děkuju 🙂 !!!

stoupicka9
autor
3. čer 2012

@janule11 ahoj. Tobě by měli ale malou vzít do jesliček. Mám kolegyní, která to má taky tak, a od ledna malá chodí do školky a 3roky jí byly až 30dubna a prej jí nechají až do léta, pak prej mají měsíční prázdniny a pak rovnou do školky. Tak zkus ještě jesličky. Nevím jestli ti v tomhle pomůže odvolání,protože jste ještě až moc malý. Tady teda takhle malý berou do jesliček, ale zkusit to můžeš. 😉 za to nic nedáš.

berenika39
3. čer 2012

@janule11 taky jsem to tak udělala - petr chodil jednou týdně do jeslí, dítě nevyloučí 😉 v půlce roku, nechají ho tam odchodit šk.rok, a pak školka. Máte někde u vás jesle?

janule11
3. čer 2012

@stoupicka9 vzhledem k tomu, že bydlíme na malém městě, tak tu jesličky opravdu nemáme 😉 . A nejbližší jesle možná budou (a kdoví jestli) v Hradci králové. Což vozit se mi holku 2x denně 50km tam a zpět nechce a ani to není reálné. A pokud tu někde v okolí budou nějaké soukromé jesle, tak na ty bych fakt neměla. A na to abych si platila hlídání fakt nemám, to bych pak pracovala jen pro to, abych poplatila paní, která by nám malou hlídala 😒 , takže to by fakt nemělo nějak smysl.
Mě jen přijde nefér, že jen kvůli tomu, že malé budou 3 roky na jaře, mi jí nevzali a já kvůli tomu mám přijít o práci. Jsem jen zvědavá, jestli mě, matku 3 dětí potom někdo zaměstná 😒 . Dost o tom pochybuju !!! A nikoho pak nebude zajímat, kde mám vzít peníze na poplatky, jídlo, oblečení,.......... na pracáku mi nedají ani "Ň", na sociálce taky ne. A to jen kvůli tomu, že tady (jako i všude možně jinde) předělali větší školku na 1 a 2 třídy ZŠ a školku udělali jen o čtyřech třídách jinde ☹ . Přitom v té původní budově školky je tříd 6, z toho dvě třídy jsou využívané jen na družinu 😠, takže jsou defakto využité jen odpoledne na cca 5 hodin.
No nic, jsem už rozhodnutá jít zítra za starostou a promluvit si s ním o tom. Družina by šla přemístit v pohodě do jiné budovy ZŠ a další 2 třídy pro školku by byly hned. Jenom se musí chtít s tím něco udělat ! A nejsem tady jediná maminka, které děcko nepřijali. Teď je tu u nás plno mladých rodin s malýma děckama, takže letošní scénář v MŠ se bude opakovat nejspíš každý následující rok. Takže si myslím, že vedení města by s tím mělo začít něco dělat a ne strkat hlavu do písku 😠 . Je to celý na pendrek !

lojzina
3. čer 2012

@janule11 u nas jako pres kopirak-reseni se teda naslo-v budove fary,bude trida,2 ucitelky...o.k.,ale 3000 mesicne,coz je nefer,pac ti co se do skolky dostali,plati 1000 😅 😠 .U nas nevzali 32 deti

janule11
3. čer 2012

@lojzina no to je síla ☹ !!! A proč vy jako musíte platit tolik a ostatní míň 😕 😨 ?

lojzina
3. čer 2012

@janule11 pac je to v objektu fary,takze neco jako pronajenm,a prispivame nebo prispivali bysme na ucitelky,obec jen cast,tak s eto i jidlem vysplhalo na 3litry.bude schuzka a kdo am zajem,muze prijit a nahlasit se 😅 .kdyz vydelam 15 tis.tak to mozna pul roku prekousnu,ale takto???u nas se jedna o pul roku,od zari 2013 uz by ho snad do statni vzali... 😕 .Jeste teda se musi resit,jestli tu castku budem platit uz od tohoto zari-tzn.-platit si misto,pac my bysme nast.az v tom pristim breznu.taky dobry ze??? 😅

janule11
3. čer 2012

@lojzina ☹ to je nechutný 😝 , jak se snaží vydělávat už i na malých dětech. A kde na to ty rodiče mají brát? Takže jsem dobře pochopila, že školka by vás vyšla 6 000,- Kč měsíčně ( 3 000,- školka + 3 000,- jídlo) 😕 😨 ??? Nebo by to bylo dohromady všechno za 3 000,- Kč ? I tak by to bylo dost vysoká částka 😖 .
Oni si všichni myslí, že snad krademe nebo co. Nebo že snad bereme ten "závratný celorepublikový průměrný plat" na který v reálu skoro nikdo nedosáhne 😒. Tedy alespoň já nikdy a ani nikdo koho znám. No trochu jsem se "rozohnila" 😀 a odbočila od tématu 😅. Omlouvám se 🙂

lojzina
3. čer 2012

@janule11 nene,3 tis ale se vsim vsudy...
tak resenim by byla i pristavba,ale to jaksi nehrozi 🙄 .takze kdo proste musi,decko tam da.uvidime,dopredu to lepit neminim a prinejhorsim ybch toho pul r musela platit,lepsi jak prijit o misto.je to hrozny.

stoupicka9
autor
3. čer 2012

@lojzina
to u nás stojí stojí zase prozměnu jesle 4500kč měsíčně to jsou fakt sumy že by jeden zvr...l Ale ty 3000kč bych asi na těch pár měsíců obětovala, aspoň bych nepřišla o práci. je to sice blbý že člověk jde do práce aby si přilepšil a místo toho to vrazí do školky ale zase máš výhodu, že máš prcka kam dát a půl roku není zas tak dlouho. já bych to teda brala 🙂 My tady nic takovýho nemáme a školka nás odmítla a to jsme v prosinci a stejně pešek. A to nejsem taky jediná. Tady jsou i říjnový děti, které se do školky nedostali. Měli by se nad tím zamyslet 😢

@janule11 taky ti to nezávidím, ale jak jsem psala. My jsme v prosinci a stejně nás nevzali že jsme moc malý. Je to bordel. Nechápu ten jejich systém. Nám tady nevzali do školky ani říjnový děti natož právě dubnový. Já to mám teď zatím vyřešený, ale za tři roky to pak budu řešit znovu, protože se mimísek narodí prozměnu ke konci října tak to bude asi stejnej kolotoč. Budu doufat že se to do tý doby změní. Ale jinak bych asi taky musela nějakou paní na hlídání a půl roku vydržet abych aspoň nepřišla o práci. Sice člověk na tom bude chvíli špatně ale lepší než být pak třeba 3roky bez práce né. No držím palce ať dobře pochodíš u starostky. taky jsem říkala že jí tam prcka odnesu a ať se mi o něj stará když zrušili školky 😉
Holky hodně zdaru, silné nervy a držím palce ať to dobře dopadne.

lojzina
3. čer 2012

@stoupicka9 diky,napodobne 🙂

martaska78
4. čer 2012

také se trošku zapojím 😉 . Je to v háji u nás v HK je soukromá školka kolem 7 tisíc (se stravou), to si opravdu nemůžeme dovolit. Upozorňuji, že moje malá bude mít 3 roky v září, mám 3-letý RP a čekají na mě v práci. Celou mateřskou jsem se vytěšovala, že se školkou nebude problém a ejhle, u nás na tyto okolnosti neberou ohledy. Pouze na datum narození 😒 . Tak mi paní ředitelka už volala, že školku nemáme a poslední dítě bylo narozeno v červenci. Když jsem se zeptala na odvolání, tak mi odvětila, že neví jak to budou řešit, protože dostali od města nakázáno všechna místa zaplnit, tak na odvolání místa nebudou 😖 . Upřímně z toho největšího vzteku už jsem se dostala. zařídila jsem si částečný úvazek, abych nepřišla o práci a povolala celou rodinu. Mám štěstí, že to takhle šlo, ale ty maminky, co si to takto nemůžou zařídit a zůstanou doma bez koruny a bez práce upřímně lituji, protože za rok hledat novou práci se taky nemusí podařit. Nejvíc mě sejří to, že třeba jen o 2 měsíce starší dítko než je moje cácora a třeba maminka je na MD s dalším, nebo má 4-letý RP a jen to zkusili školku mají. Ano už jsem to schytala v jiné diskuzi, že taky mají právo na školku ale když není míst dost, mohli by to alespoň u 3leťáčků zohledňovat 😖 . Tak jsem si zase ulevila a přeju ať se vám všem problém vyřeší, když na nás stát s-r-.

janule11
4. čer 2012

@martaska78 u nás naštěstí paní ředitelka rovnou vyřadila všechny děti které nejsou místní, maminky jsou těhotné nebo na MD s druhým děckem. Ale i tak nás nepřijali, že prý jich bylo hodně☹. No nevím, ale začnu dneska zjišťovat 😉.
Já tě chápu, že jsi naštvaná. Kdyby jsem zjistila, že tu vzali nějaké děcko, které klidně může být doma s maminkou a já bych kvůli tomu přišla o práci, tak bych si stěžovala po všech čertech 😠 . Já když jsem měla staršího syna školkového věku, tak jsem byla těhotná s mladším a ani by mě nenapadlo jít do školky, bylo by mi to vůči těm ostatním maminkám fakt blbý. Ano děti potřebujou do kolektivu ostatních dětí, ale to se dá vyřešit i jinak. Jsou rodinná centra, ......... kam se dá s nima chodit a dětí tam je habaděj !!! Já to tak taky řešila. Dokonce i u nás na maloměstě jedno takové centrum máme. Jenom ty maminky nesmějí být líné a pohodlné vytáhnout pr..l a s tím děckem někam vyrazit 😠 . Nojo ono je super se zbavit potomka alespoň na pár hodin denně tím že ho strčí do školky a šoupnout si fajfky na stůl 😝 . A výmluva je, že dítě potřebuje do kolektivu 😒 . A když si mamča potřebuje třeba v klidu skočit k doktorovi, na úřady,.... tak i ta rodinná centra za nějakou cenu nabízejí možnost hlídání. No ale ono je lepší se vymlouvat, než si poradit jinak, že 🙄. Tak jsem se zase "rozčílila" 😀 , pardon 😅

berenika39
4. čer 2012

@janule11 no - vyřadila místní - představ si, že my bydlíme ve vesnici, kde školka není, a všude jinde "nejsme místní", takže vlastně děti z naší vesnice, a že jich je jak máku, jsou totálně mimo. Do školky, která je nejblíž, berou výhradně předškoláky. takže to vyřazování je pro někoho fajn, pro někoho kámen úrazu. Většina našich dětí se do školke dováží - tam, kde se komu podařilo je umístit. Já vozím petra denně 35km, ráno tam, odpo zpátky.

hhranolka
4. čer 2012

@martaska78 zkus jeste nekde kukleny, placice... Je zo nova skolka a kdo prisel k zapisu, toho vzali... Tak mozna jeste bude misto, ale kde to je, tak to bohuzel presne nevim :(

martaska78
4. čer 2012

No to je masakr.... 😒 a to nemáte nějakou školku spádovou? Já třeba úplně chápu, že i děti maminek na MD chtějí do školky, ale musí jít ve 3 letech? Holky mě ukamenovali, že školka není hlídací ale školské zařízení, a tím pádem je to v pořádku. Ale jsem zvědavá, až budou shánět školku pro druhé a budou muset do práce.Ještě jednou říkám, že díky rodině, to zvládneme, budu dělat celé dny tj. 12 hodin,abych potom měla v týdnu volno a abych si na ty dny sehnala hlídání. Hlavně mě štve, že se tady školky rušily, i když museli vědět, že budou potřeba, je tu bordel... 😢

mitote
4. čer 2012

@anta k tomu podplaceni..tebe to jeste v dnesnim state prekvapuje? 😀 my mame ted dedu v domove pro seniory a take nam rekli,, chcete aby mel dedecek jednoluzkovy pokoj? Dejte nam sponzorsky dar 20 tacu a jak se uvolni, tak ho dostane...no co jsme mohli delat, jeli jsme vybrat prachy...takze me to absolutne neprekvapuje

martaska78
4. čer 2012

@hhranolka Jsi moc hodná, zkusíme odvolání a jestli mi něco nabídnou. Horší je, že nemám každý den k dispozici auto a bydlíme na Plachtě a pracuji na Hvězdě, tak třeba Kukleny jsou 2 přestupy a zrovna na sebe moc nenavazují a potom zpátky. No uvidíme, řekl slepej 😀 . Všude ve školkách navýšili třídy, tak teď mají 27 dětí ve třídě a stejně to nestačí. A musím říct, že pro ty učitelky to musí být pěkný masakr, 1 učitelka na dopoledne a 1 na odpoledne na 27 tříleťáků. Já mám jen v okolí 5 celkem velkých školek a všechny jsou narvaný a odmítají

stoupicka9
autor
4. čer 2012

@martaska78 taky tu navýšili možný počet a stejně je to prd platný. Já ještě nevěděla že čekáme mimi když jsem byla u zápisu, tak jsem se taky rozčilovala. Taky jsem za to byla přímo na této diskuzi na str.2 a víš osočena že i ženy na MD, nebo co jsou nezaměstnaný mají nárok na školku atd. Já se na to vykašlala, když budu stejně doma, ale kámoška to řeší furt (jsou taky prosincový) dala odvolání ale ještě nedostala odpověď tak čekám až se ozve jak jí to dopadlo. zkus si přečíst začátek diskuze a uvidíš. 😉 Ale plně s tebou souhlasím. Když je dost volných míst ať si do školky dají děti všichni. Nám bylo třeba řečeno, že před dvěma lety brali úplně každýho i ženám na MD nebo těhulkám nebo i na pracáku i těm co bylo třeba až v lednu 3roky,ale teď je krize a hodně dětí tak bohužel. A to vyřadili takový děti jako žena na MD nebo na pracáku atd.

janule11
4. čer 2012

@berenika39 já vím je to strašný ☹ , že vyřazujou "přespolní". Ale např. naše ředitelka je posílala rovnou do školky ve vedlejší vesnici, kde s nima počítali. Sama říkala, že by bylo nelogický, aby přijímala přespolní a místní posílala jinam 😒 . Já bych do té vedlejší vesnice malou taky klidně vozila, ale paní ředitelka brala pouze celodenně chodící děti, tzn. od 3 let, takže jsme opět "okrouhali" ☹ .

berenika39
4. čer 2012

@janule11 no je to peklo, kamarádky kluka, kterému budou ted v srpnu 4, taky do té nejbližší nevzali, že vzali jen místní....nemůže do práce, hlídání nemá, prostě budeještě rok doma a tatínek at se snaží, dděs. je mi jí líto, prcek už doma neví coby, bude mu pět, až půjde poprvé do školky☹

janule11
4. čer 2012

@berenika39 no tak to se ale divím, že jí nevzali skoro 4-leťáka ☹ . To se neodvolala?

janule11
4. čer 2012

Prosím prosím mohla by jste mi některá z vás poslat do IP ten vzor jak napsat odvolání proti nepřijetí do školky ?????? Moooooc předem děkuju 🙂

berenika39
4. čer 2012

@janule11 nebylo proti čemu, berou jen tolik dětí, kolik odejde do školy, letos bylo hodně odkladů, takže nabrali jen předškoláky, ani kus navíc.

janule11
4. čer 2012
berenika39
4. čer 2012

@janule11 řekli, že to je starost obce, at jdeme za vedením☹((, tak chtěla zabalit malému batůžek a dovést ho ke starostovi, at hlídá☹

anta
4. čer 2012

@mitote - v tomto bordelstátě mě raději nic nepřekvapuje, ale vždy se dokážu zdravě naprdnout 😀 😀 😀 😉