Školka není a já musím nastoupit do práce. Co s tím?

stoupicka9
21. bře 2012

Ahojte maminy a všichni ostatní. Mám menší problém a ráda bych kdyby jste mi někdo poradil jestli s tím náhodou nemáte taky někdo zkušenost. Byli jsme u zápisu do MŠ a tam nám bylo řečeno, že jsme narození v prosinci 2009 tak nás nemůžou vzít jen když zbyde místo s čímš nepočítají.Poslali nás do jeslí tam nás můžou vzít jen do 3let, takže od ledna musíme do školky kde nás nechtějí vzít protože jsme prosincoví. Já se ale musím po třech letech vrátit do práce jinak mi místo už držet nebudou a dají mi výpověď. Co s tím teď mám dělat? Hlídací babičky nemáme chodí ještě do práce. Máte s tím někdo zkušenost? Prosím poraďte? ☹

mitote
4. čer 2012

@anta ja uz to neresim, proste jsme si rekli, ze nenechame dedu na pokoji s clovekem co neustale pise na papir ze chce umrit, tak jsme proste jeli pro prachy... hold to tak je...

stoupicka9
autor
12. čer 2012

@anta tak to se ti nedivím. Mě to taky dokáže pěkně nas..t. Zrovna dneska jsem byla v šoku, když jsem se dozvěděla, že mojí kamarádce nevemou dítě do MŠ protože je narozen 7,12,2009, ale že tam přijmuli dítě těhotné matce, která ještě k tomu bydlí mimo naše město na vesnici, kde mají svojí školku a nemají tam moc dětí a berou každého. Jenže ta mamina má ve školce tchýni jako účetní a tak to má jistý. Hlavně nemusí do práce a kámoška musí do práce a vypadá že nikde nesežene školku tak bude muset jít na ÚP. A kdo jí bude živit? No je to děsný kam jsme to dopracovali. Ai bude muset šetřit a dát nějaký ten sponzorský dar 🙂

robin154
16. čer 2012

Ahoj, když to tady tak čtu, napadá mě, že se to s dětma bude táhnout pěkně dlouho - střední škola, případně vysoká...všude bude nával :-/

nejdelsitkanicka
3. črc 2012

Ahojky, mám stejný problém , malá je narozená v říjnu 2009 a do školky ji nevzali. Podala sem odvolání a odpověď mi přišla od ředitelky MŠ, že bohužel a že to ještě postupuje Magistrátu. Do dnes ni od Magistrátu nic nepřišlo, nevíte někdo, zda i magistrát se k těmto odvolání vyjadřuje písemně a nebo už to od té ředitelky bylo konečné? ale to co mi přišlo byl jen takový dopis , nic oficiálního, spíš mi to připadalo jako její vyjádření k situaci a že o odvolání rozhodne magistrát, ale nevím. Nemáte s tím někdo zkušenost?

kvetinkaivanka
3. črc 2012

@nejdelsitkanicka kdy jsi podávala odvolání?Magistrát má na to myslím 30 dní,ale nejsem si na 100% jistá,al určo ti to přijde písemně.Taky mi nevzali kluka do školky,je v září 2009,ale odvolání jsem nedávala,jsem z toho všeho pěkně znechucena.

nejdelsitkanicka
3. črc 2012

no podávala sem to 7.5., tak to už je skoro dva měsíce a přišel mi zatím jen ten dopis od té ředitelky, tak právě nevím no. Je to s těma školkama strašný :( přijdu o zaměstnání a přitom vím, že vzali holčičku, sic narozenou v září, ale matka je těhotná a v září porodí druhé dítě. přijde mi to fakt nesparavedlivé :(

afectosueve
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kvetinkaivanka
3. črc 2012

@nejdelsitkanicka co se zkusit teda zeptat paní ředitelky ze školky,víc neporadím,omlouvám se!
Jj,tady taky vzali chlapečka,kterého maminka je doma s druhým dítkem.Když si představím,že mi kluka nemusí přijmout ani příští rok,tak je mi z toho špatně ☹

jmisa
4. črc 2012

@nejdelsitkanicka tak na magistrát to šlo nejspíš až v době, kdy Ti odpovídala ředitelka, nebo spíš dávala na vědomí, že odvolání postupuje.
Ale moc bych si neslibovala, magistrát prověří, zda byla splněna kritéria, která byla ke dni zápisu daná a tím to bude ukončeno.
Můžeš zkusit počkat, někdy se místo ve školce uvolní, někdo se odstěhuje, někdo nástup nezvládne apod.

No a pak se rozhodnout, jestli je pro Tebe přednější udržet si místo, tak se to dá jistě pořešit soukromou školkou na ten jeden rok, ikdyž většina platu asi půjde na ní, ale zase místo si udržíš a příští rok ti děcko nejspíš vezmou a nebo zůstaneš doma a místo mít nebudeš.
Já bych volila variantu udržení místa, sama jsem hledala teď práci po rodičovské (zaměstnavatel ukončil činnost) a nic povznášejícího a platy nabízené dost bída, často poloviční tomu, co jsem měla před mateřskou.

nejdelsitkanicka
4. črc 2012

@jmisa jojo, to s tou soukromou jsem taky zvažovala, ale tady v okolí jsou všechny plné a jediné které jsou volné jsou ty bez jídla, což se mi teda vůbec nelíbí. Já přeci nedám 14 000 za školku a ještě bude dcera rok na ohřívané stravě, kterou ji budu připravovat minimálně den předem?! to prostě nechci. a nebo někde třeba volno mají, ale jen na tři dny v týdnu , no a aby chodila do dvou školek a tedy do dvou kolektivů , to taky nechci. Jako je mi jasné, že dnes to s prácí je naprd, sem za své místo ráda, nechci o něj přijít, ale co mi zbude? nemám na výběr ☹ ještě můžu oslovit nějakou jinou maminku nebo důchodkyni, ale zas z toho mám strach, člověk ty lidi nezná a neví co v nich je, možná to řeším až moc, ale nechce se mi svěřit dítě cizímu člověku, kterého najdu někde na netu.

nejdelsitkanicka
4. črc 2012

@jmisa v tuto chvíli vyčkávám zda někdo nevypadne, přesně jak si psala, je to naše asi poslední naděje. Ze začátku sem probrečela nocí, štvala mě ta situace a bezmoc, ale teď už sem se na to povznesla, stejně to neovlivním. Nějak bylo , nějak bude. I když štve mě to, o tom žádná ... 😒

jmisa
4. črc 2012

@nejdelsitkanicka a kde bydlíš v Praze?

Jinak mně chodil teď půl roku kluk do soukromé a jídlo jsemmu připravovala doma, ale teda cena nebyla 14 tisíc za měsíc, to už tady na P4 stojí školky s bio stravou.

nejdelsitkanicka
4. črc 2012

já bydlím na okraji Prahy 9, je to až za Černým Mostem. tady je to fakt mazec ☹ Kámoška na Praze 4 taky sehnela soukromou v pohodě. No a dovážet ji někam jinam taky nezvládnu, já nemám řidičák a manžel je živnostník a v práci je skoro furt

jmisa
4. črc 2012

no a co někde na cestě do práce nebo v místě práce?

kvetinkaivanka
5. črc 2012