Školka není a já musím nastoupit do práce. Co s tím?

stoupicka9
21. bře 2012

Ahojte maminy a všichni ostatní. Mám menší problém a ráda bych kdyby jste mi někdo poradil jestli s tím náhodou nemáte taky někdo zkušenost. Byli jsme u zápisu do MŠ a tam nám bylo řečeno, že jsme narození v prosinci 2009 tak nás nemůžou vzít jen když zbyde místo s čímš nepočítají.Poslali nás do jeslí tam nás můžou vzít jen do 3let, takže od ledna musíme do školky kde nás nechtějí vzít protože jsme prosincoví. Já se ale musím po třech letech vrátit do práce jinak mi místo už držet nebudou a dají mi výpověď. Co s tím teď mám dělat? Hlídací babičky nemáme chodí ještě do práce. Máte s tím někdo zkušenost? Prosím poraďte? ☹

marzim
21. bře 2012

Tak já mám hodně podobný problém. Malému budou 3 roky 30.8. takže v září by měl nastoupit do školky a já do práce, ale obávám se toho, že ho do školky nevezmou. Jsem z Plzně a je tady šílené množství dětí, a školky berou málo. Co budu dělat?
Nevíte někdo potom jak je to s pěnězi? Když mě z práce vyhodí, protože jsem nenastoupila, tak od koho a jaké peníze budu dostávat?

nae
21. bře 2012

Myslim, ze mozete ostat doma do 4. roku veku dietata, ale v podstate bez penazi, stat za vas bude ale platit odvody. Akurat je potrebne sa na tom dohodnut zo zamestnavatelom (resp. cerpat neplatene volno). Iste vam tu coskoro niekto poradi presnejsie.

marjama
21. bře 2012

Ahoj, myslím, že platí to co napsala nae. Já jsem byla před rokem ve stejné situaci a pomohlo mi podat odvolání. Dcera je také narozená v prosinci. Na odvolání mi jí vzali. Je sice nejmladší ve školce, ale je tam 😉 Většinou si totiž každá ředitelka nechává v rezervě tak 2 - 3 místa, protože počítá s tím, že se někdo odvolá. Takže radím to vyzkoušet, za pokus to stojí 😉 Člověk dneska musí využít všechny možnosti 😉

lucifereeek
21. bře 2012

@stoupicka9 s tím neuděláš nic, snad jen se podívat zda v jiné školce není místo. Jak píšou holky, můžež zůstat až do 4let věku dítěte, ale peníze nedostaneš žádné a ještě ti to zaměstnavatel ani nemusí umožnit, takže bys třeba přišla o místo a nic bys nevyřešila, protože nevíš jestli třeba za rok v té školce bude místo. Školka ti musí dítě vzít rok před nástupem do školy, jinak ne, takže já bych hledala v jiných školkách.

naty
21. bře 2012

máme stejnej problém...nejspíš to vyřešíme tím, že budem doufat, že ho vezmou na příští rok a do tý doby bude muset chodit do soukromý...jinak bysme to vůbec neutáhli... 😒

alma13277
21. bře 2012

@stoupicka9 Řešila jsem podobnou záležitost a jedinou možností byla soukromá školka 😖

stoupicka9
autor
21. bře 2012

@lucifereeek @nae Já jsem se byla v práci ptát jestli by mi těch 8měsíců počkali s místem, ale to bohužel nééééé. Takže buď musím nastoupit v lednu nebo mám výpověď. Kdyby to šlo tak to ani nějak neřeším. Máme žádosti ve 4školkách a všude řekli to samé.To je v tomhle státě už nemyslitelné. Hlavně že chtějí aby se rodili děti a lidi chodili do práce 😠

@marjama díky za radu to asi využiju. To jsem ani netušila že si totiž můžeš podat odvolání. Nemohla bys mi prosím do IP napsat jak jsi to podala a co se tam píše?.Díky moc. Jsem zas aspoň o něco chytřejší. Ještě že tu jsou tak hodní a ochotní lidičky poradit. 😉

@marzim u tebe bych problém neviděla. Tobě ho vzít musí. Přednostně tedy předškoláky ale těch zase není tolik aby zaplnili celou školku. Pak totiž berou děti zaměstnaných rodičů, kterým jsou k 1.9.2012 tři roky což vy splňujete a obzvlášť když musíš do práce. Takhle nám to tu řekli. Nám k 1.9. totiž ty tři roky nejsou ale vám jo. Tak u tebe bych se nebála to je bez problému 🙂

stoupicka9
autor
21. bře 2012

@alma13277 @naty tak to máte dobrý jenže u nás ve městě žádná soukromá školka není ☹ jedině že bych si jí zařídila já 😀

stoupicka9
autor
21. bře 2012

@alma13277 @naty holky a kolik taková soukromá školka vubec stojí? Tady je jedno mateřské centrum jenže to chce 55kč/hodˇ+ 15kč na svačinku a krom toho jsou tam jen po stř a čtv a jen 4 hod. Od 8hod do 12hod..

marjama
21. bře 2012

@stoupicka9 O možnosti odvolání máš napsáno v tom rozhodnutí z MŠ, že vás nepřijali. Teď jsem ještě jednou četla tvůj úvodní příspěvek, oni vás jako "vyhodili" od toho zápisu? Asi jsem to špatně pochopila, já jsem myslela, že už právě máš to rozhodnutí o nepřijetí do MŠ 😕 Jinak vzor toho odvolání ti klidně do IP pošlu, ale až večer ju, teď už to nestihnu najít v PC, musím jít zase něco dělat.

stoupicka9
autor
21. bře 2012

@marjama Pochopila jsi to správně. od zápisu nás nevyhodili, jen na rovinu řekli že nám do měsíce (což je teď týden) přijde rozhodnutí kde určitě bude že nás nepřijímají.Proto teď zjišťuju co se dá dělat. To klidně stačí zítra nebo pozítří až budeš mít čas to v klidu najít. Nám ještě stejně to rozhodnutí nepřišlo jen abych to pak mohla napsat, takže v klidu až budeš mít čas 😉 díky moc.

naty
21. bře 2012

@stoupicka9 tady stojí kolem 7000,- za měsíc...je to maso, ale kdybych sehnala práci aspoň za 12, aby nám těch 5 zbylo...no, uvidíme ještě...je to poslední možnost, ale nemáme na výběr...tady sme v jedný školce třeba na 120. místě a přijímají 30 dětí, což je prostě hrůza...

snehulda
22. bře 2012

@marjama Ahoj takže ti dceru vzali aniž by jí byly ještě 3 roky a šla od září? Mohla bych tě také poprosit o ten vzor odvolání, předem moc děkuju

hojda
22. bře 2012

Tak u nás letos berou ročník 2007!!! Ostatní mají smůlu, takže jsem to vyřešili pořízením sourozence, čímž jsme tento problém posunuli o 3 roky.......

mamkamarketa
22. bře 2012

@hojda z jaky casti prahy jsi? u nas taky neberou rocnik 2008 🙄

hojda
23. bře 2012

@mamkamarketa ¨Jsme z Prahy - východ od Říčan. Na podzim chci zkusit dát malého na 2 dopoledne do soukromé, ale nevím jestli to k něčemu bude, jestli nebude víc nemocný.....Jinak tu máme i lesní školku, kdy jsou děti pořád venku, ale i ta je dost plná.

mamkamarketa
23. bře 2012

@hojda tak malymu to jedine prospeje. ale ty nemoci ☹ tomas sel do soukrome skolky v breznu 2011 mel 2r3m to,co se deje od rijna se popsat da jen tezko. 9x zanet stredniho ucha,angina,zanet dutin,strevni chripka... rymy a kasle nepocitam. zezacatku chodil 2x jen na odpoledne.pak chodil casteji (ale vzdy to bylo 2-3 dny) ted ho mam doma uz 3ti tyden. ceka na operaci nosni mandle. takze do skolky nejde,aby neco nechytnu. 😖
a ta lesni..je soukroma nebo statni?

hojda
23. bře 2012

@mamkamarketa Já už to na něm taky vidím, že potřebuje mezi děti, že už mu jen máma s tátou nestačí 😉 , ale toho marodění se bojím, zlášť, když máme doma mimčo. Lesní školka je soukromá.

mamkamarketa
23. bře 2012

@hojda tak to bych ho dala do lesni skolky-tam budou deti treba otuzilejsi a min nemocne.
u nas je to tak,ze proste rodice davaji nemocne deti skolky 😠 reditelka uz napsala email,ze to nejde a spousta roodicu zacalo lhat,ze dite nema kasel,ze je astmatik a ze ta ryma je senna 🙄 desny 😠
jinak tomas neni zadny chcipacek,prvni ATB mel ve 3 letech. do ty doby sme doktorku znali jen z poradny. nikdy nebyl nemocny. ani jsem nemela odsavacku...ale ted ☹

hojda
23. bře 2012

@mamkamarketa No to mě nestraš☹. taky toho naštěstí moc nemamarodíme, ale to je asi právě ono, tak imunita se prostě vytrénovat musí, ale vydržet to 😒

mamkamarketa
23. bře 2012

@hojda no vydrzet to. nevim jestli to jde. jak rikam. ja ho tedko ze skolky stahla a mozna se do skolky podiva az v polovine kvetna. na tohle uz nemam. v pondeli jde do skolky a ve stredu v noci koncime na pohotovosti s usima 😖

hojda
23. bře 2012

@mamkamarketa TAk ať jste brzo fit!

mamkamarketa
23. bře 2012

@hojda to vypada dobre. ale nedovedu si predstavit mit tam dite cely rok po-pa. na zpestreni 2x do tydne je to super

hojda
23. bře 2012

@mamkamarketa No taky si to nedevedu představit, musíme to tam okouknout.

marjama
23. bře 2012

@snehulda jo, jo, přesně tak. Martí byly 3 roky v prosinci a od září mohla chodit na 5 dní v měsíci. Vzor toho odvolání ti posílám do IP.

iira
23. bře 2012

ahojky holky,ja jsem taky kousek od Rican ale mela jsem loni stesti a dostala se mi dcerka do skolky v Pruhonicich ,jsem zvedava jestli i za 2 roky budu mit stesti a dostanu nekam kluka...je to strasny se skolkama

kamila297
23. bře 2012

Já jsem se dozvěděla 3 týdny před nástupem do práce, že nám kluka nevezmou do mš. Řešili jsme to placenou školičkou, není ani tak drahá, jídlo je z domu, učitelky jsou moc prima. Je v ul. Rybalkova, Praha. Pokud chcete někdo bližší info, napíšu do schránky.

veruska007
23. bře 2012

Ahoj, neboj, ze školky vás ve 3 letech nevyhodí, až na konci školního roku. Takže zkus jesle, já je měla taky takhle domluvené, ale otěhotněla jsem a šla na nemocenskou (měla jsem velmi rizikové těhu a do práce bych šla max. na 3 měs.) Jinak jsem měla malého i v soukromé školce. Státní jesle u nás stojí 6,5 tis., soukromá školka lze najít od 5,5 tis. U nás v prvním kole vzali do MŠ jen ročníky 2006 - 2007, to jsem myslela, že si ze mne dělají srandu - to jsou budoucí prvňáci a předškoláci!

snehulda
23. bře 2012

@marjama Ahoj moc děkuju za vzor. já mám trochu jiný problém, mám 3 letou rodičovskou a synovi budou 2 v prosinci a vypadá to že bych v lednu mohla nastoupit do práce, ale to už jsem asi měla teď absovovat zápis. Máme tu jednu školku co bere už od 2 let ale taky tam bývá plno. Navíc nemám trvalé bydliště v místě kde bydlíme což se ukazuje jako další problém