Skončení práce, pak ÚP. Z čeho budou počítat mateřskou?

slunicko26
11. lis 2010

Ahojda koníkovky, nemáte někdo náhodou zkušenost, měla jsem smlouvu na dobu určitou na 1 rok, tj. do 15.11. 2010 ta mi dnes skončila, respektive v pondělí, ale od 26.7. 2010 jsem na nemocenské z důvodu těhotenství, zaměstnavatel se mnou rovzázal PP což je dle právního hlediska v pořádku, v případě smlouvy na dobu určitou, zápočtový list mi dorazí a další dokumenty. Lístek na peníze a následně lístek na mateřskou mám dále posílat zaměstnavateli v tom prý není problém, ale plánovala jsem si mateřskou na 2 roky, finančně bych na to dosáhla, ale teď nevím zda se nebudu muset jít přihlásit na úřad práce a nebudou mi zase počítat mateřskou či rodičák z nějkého minima ikdyž jsem měla 17 000 hrubého. Nemáte někdo prosím zkušenost??děkuji

jana.jeje
4. pro 2010

Už to chápu.. díky moc za rady.. ale teď ještě nevím, jak to vydržím.. je to fakt teror.. ☹

vojtisek2007
4. pro 2010

@jana.jeje o těch 14dnů se zkušebka prodlouží v tom případě, že po 14ti dnech PN ukončíš a vrátíš se zpátky do práce....když na ní zůsttaneš dál, může tě prostě po těch 14ti dnech propustit a hotovo... a víš 100% že tě chce propustit ? Takže logicky, kdybys nastoupila na PN 31.12.2010 a mohl tě propustit až po 14dnech na PN, tak by tě propustil 13.12011 - tím dnem by končil prac. poměr, a ochranná lhůta by byla do 13.4.2011

eustoma
4. pro 2010

@jana.jeje musis si vzdy povedat, ze to je pre mimisa 😉. pre mimisa vydrzime vsetko 😉.

jana.jeje
4. pro 2010

@vojtisek2007
@eustoma
Taky moc nechápu tu ochranou lhůtu.. proč se to bere jen z posledního zaměstnání a ne za poslední rok - i když tam těch zaměstnání bylo více? No budu muset teda vydržet a na tu nemocenskou půjdu k 1.1.. nevím, zda by mě propustil, ale pokud by tu možnost měl, tak nevím proč by toho nevyužil. jsme malé OS a jsem tam jediný zaměstnanec na plný úvazek.. Pro mimouše vydržím hodně, ale právě nechci ať mu ten stres tak ubližuje... Teď je hlavní, aby nám dobře vyšla plodovka, a pak to nějak doklepu 🙂

vojtisek2007
4. pro 2010

@jana.jeje no bohužel se to počítá všechno jen z posledního zaměstnání (jak mateřská tak ochranná lhůta)...a on to ví, že jsi těhu ? Tak vydrž v práci do půli ledna a pak klidně bež na PN....už budeš po zkušebce, nebo klidně i 2.1., prostě až se ti přehoupna smlouva na neurčitou, do kdy přesně máš zkušebku ????

jana.jeje
4. pro 2010

Jo jo ví.. nastupovala jsem tam s tím. mám smlouvu na dobu určitou do 30.4. a zkušebka končí na konci prosince .. doufám, že v té době určité nebude další zádrhel.. 🙂

vojtisek2007
4. pro 2010

@jana.jeje nene v té době určité žádný zádrhel není...jen že ti nebude držet místo a tím pádem po skočení mateřské se nebudeš mít kam vrátit...fak jestli ti zkušební doba končí k 31.12., tak bych na neschopenku šla až třeba 2 nebo 3 ledna a máš to vyřešený...vždyť do práce nemusíš, vezmi si dovolenou a rovnou z ní jdi na neschopenku

jana.jeje
4. pro 2010

@vojtisek2007 Díky moc!! Tak to udělám 🙂

vojtisek2007
4. pro 2010

@jana.jeje no mě to přijde takový nejschůdnější, už nebudeš ve zkušebce, takže tě nebude moct propustit ani po 14ti dnech na PN, domarodíš si do mateřský a ke 30.4.2011 ti skončí prac.poměr, pak si budeš moct vybrat tříletej rodičák - předpokládám, že ti šlo hlavně o to, nemít 4letou variantu. Tak hodně štěstí

jana.jeje
4. pro 2010

@vojtisek2007 Jo, jo přesně o to mi šlo 🙂 děkuju moc za tvůj čas a rady! dobrou noc 🙂