Šli byste do podnikání? Máte rady, postřehy?

vedouci
19. bře 2013

Obracím se s touto diskuzí na nestranné publikum (třeba mi sundá růžové brýle, a nejen mi...) aby jsem uvedla do situace. Pracovala jsem několik let jako vedoucí v podniku, který má (shodou okolností) pronajaté mé prostory (jedná se o obchod - potraviny) . Nastoupila jsem na MD a místo mě přišla jiná slečna. Tento týden mi ale z podniku přišel dopis o výpovědi z nebytových prostor, prostě ruší prodejnu
A teď k věci, pan šef se mě ptal jestli bych neuvažovala vzít si to sama na sebe. S tím, že mám 11let praxi v prodejně a prostory pro podnikání (určitě by zůstalo u obchodu). Jinak jde vše mimo.
Co si o tom myslíte? nějaké rady, postřehy atd. Protože vidina je to moooc lákavá, ALE......

aktaka
19. bře 2013

V takovém případě by mě první zajímalo z jakého důvodu tam končí původní nájemník.

vedouci
autor
19. bře 2013

@aktaka tohle je větší podnik, který těch prodejen má více po okrese, ale jen tento jeden je v nájmu. Dle všemožných propočtů prý chtějí mít už jen své prodejny a ne platit nájemné.

evitaa
19. bře 2013

@vedouci Máš obrovskou výhodu - víš, jestli tam obchod prosperoval. A také bys měla nižší náklady na provoz, protože bys neplatila nic za pronájem. Asi bych to zkusila.

aktaka
19. bře 2013

@vedouci pokud víš, že to je v té lokalitě prosperující, proč ne. Jak psala evitaa, ušetřila bys za pronájem. Ale počítej, že to bude úvazek na 24 hod denně, 7 dní v týdnu bez ohledu na prodejní dobu.

vedouci
autor
19. bře 2013

@evitaa
@aktaka jediná výhoda by byla, že opravdu nemusím platit nájem. Vždy jsem říkala, že pokud ten obchod šel s takovými cenami jaké měli (nebyli jsme z nejlevnějších) a já si prodávala zboží které vím, že by šlo a ne co musím protože to někdo zhora přikázal, měsíční obrat vždy byl. Na druhou stranu jsem nikdy neviděla ty vedlejší náklady jako za elektriku, plyn to si vše obstarávali oni.

berenika39
19. bře 2013

@vedouci nájem a mzdové náklady jsou zásadní, ostatní se utřese 😉 . pokud budeš zbavená placení nájmu a víš, že i s ním to tam šlo - i když ne třeba dokonale - tak máš 50% jistotu, že by to mohlo jít. At tak nebo tak, jediná možnost je si sednout s kalkulačkou...máš ohromnou výhodu, že víš, jaký tam byl cca obrat ročně a s jakou marží přesně se pracuje. můžeš si udělat rozpočet témeř přesně...ideální stav.