Smlouva na dobu neurčitou a návrat po RD do práce

elu
22. kvě 2013

Holky, prosím radu, potřebuji se ujistit, že mám pravda 🙂 Jsem ucitelka a mam smlouvu na dobu neurcitou....v cervenci mi končí RD a měla bych se tedy vrátit...ale od kolegyn vím, že už mají někoho jiného místo mě a mě ještě se neuráčili nic říct....pochopila bych, že by se snažili o to, abych podepsala dohodu o ukončení pracovního poměru, ale oni dělají mrtvého brouka...tak jsem se rozhodla, že dohodu bych nepodepsala...mam snad ze zákona pravo se tam vrátit...vím, že mi můžou dát hned výpoved a stím také počítám...ale bude mi snad bežet dvouměsíční lhůta..a v té mi budou muset dat plat...i když jsou prázdniny(takže bych do práce nemusela)..a potom pujdu na pracak a budu mit aspon vyšší podporu,....říkám to správně???? nebo se pletu?

j.a.n.i
23. kvě 2013

@akdar1 Výpověď dohodou je nesmysl, je možné ukončení pracovního poměru dohodou, v dohodě může být libovolné datum konce pracovního poměru, klidně 25.8. ale trvala bych na jejím podepsání do konce května, protože pokud by se z nějakého důvodu cukali (i když to není pravděpodobné, pokud někoho mají), tak abys mohla posledního května podat klasickou výpověď.

elu
autor
24. kvě 2013

Holky tak za me prijali na dobu neurčitou...toho vyhodili, protože mel pruser, a ted vzali někoho jiného a na me úplně serou...ani jeden není stejně plně kvalifikovaný..takže jdu do boje, držíte mi palce

akdar1
24. kvě 2013

@j.a.n.i už se to zobrazilo 🙂 Moc děkuji!!! Ano, dohodli jsme se na ukončení dohodou k datumu 25.8. a podepsali to již dnes - pak mi jen pošlou zápočtový list... A jak to vypadá s dobráním té rodičovské?!? Budu ji mít ještě do listopadu?

j.a.n.i
24. kvě 2013

@akdar1 Jojo, budeš, na rodičák to nemá vliv 🙂