Snažíme se o druhé dítko, jak je to s nemocenskou atd.?

amandab
13. bře 2012

Ahoj holky, potřebovala bych poradit....sama tomu vůbec nerozumím 🙂
Rozhodli jsme se s přítelem, pořídit si druhé miminko, s malou budu na rodičáku do listopadu a co pak? Jsem normálně zaměststnaná na dobu neurčitou, jak by se mi vypočítávala nemocenská, kdybych po rodičáku nastoupila hned na rizikové těhotenství a jak by to bylo pak s případnou mateřskou a rodičákem. Děkuji moc za radu 😉

ilonne
13. bře 2012

@amandab Nemocenská a mateřská by se ti vypočítávala podle posledních platů, v podstatě budeš brát stejně jako při prvním, variantu rodičáku si pak vybereš.

amandab
autor
13. bře 2012

@ilonne Vážně? Já myslela, že když jsem doma déle jak tři roky (už s Laurou jsem byla na rizikovce) tak už se ta nemocenská a mateřská nepočítá podle posledního zaměstnání. Takže když bych například v srpnu otěhotněla,do listopadu bych brala normálně rodičák, pak šla hned na neschopenku, tak budu brát stejně jak při první těhotenství a na mateřské to samí, je to tak? To se mi ulevilo, děkuji moc za info, myslela jsem, že by mi třeba nemocenskou vůbec nedali a nebo jen úplné minimum. 🙂

ilonne
13. bře 2012

@amandab Pokud jsi zaměstnanec, tak by to tak mělo být, aspoň mi tohle říkali na naší mzdovce. Taky to nějak podobně plánujeme.