Spor se zaměstnavatelem řešený občanskoprávní cestou

boruvka123456
28. led 2013

Maminky, musela jste některá řešit neshody se zaměstnavatelem občanskoprávní cestou? Zřejmě mě to nemine a mám docela strach. Dle státního úřadu inspekce práce, ÚP a právníka závažně zaměstnavatel porušil povinnosti zaměstnavatele. Máte s tím některá osobní zkušenost a prošla jste si tím až do konce?

lavazza
6. led 2014

@boruvka123456 Můžu se zeptat o co jde? Mě totiž končí mateřská nebo teda teď už rodičovská 18.ledna a personální mi řekl,že když mám malé dítě,že může být nemocné a pořád se vymlouval a nevěděl co říct.Nakonec mi řekl o místě,které by bylo volné až od dubna a za míň peněz...Nakonec jsem zjistila,že je volné jiné místo,ale to taky zapírají a jedna moje kolegyně,která by mi měla dělat vedoucí případně mi řekla, že chtějí starší paní,která mě měla původně jen zastoupit...Ale podle právníka, pokud nemám svědka tak nemám důkaz...Jestli má cenu něco hlásit na inspektorátu práce...

lavazza
6. led 2014

Právník mi poradil,že pokud by chtěla vyvolat spor,tak že to musí být do dvou měsíců od výpovědi a pak že by firma zaplatila soud, když bych vyhrála,jako že diskriminace je zakázaná...