• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Stačí k práci v MŠ kurz asistent pedagoga?

14. listopadu 2016 
Dobrý večer, měla bych dotaz jsem vyučena bez maturity. Pracuji v MŠ jako pomocná učitelka. Od 1. září 2014 nemuže dělat nikdo v MŠ kdo nemá školské vzdělání. Začala jsem si dělat kurz asistent pedagoga. A chci se zeptat zda někdo nevíte zda mi to bude stačit či si k tomu budu ještě muset něco dodělat. Děkuji :slight_smile:
17. únor 2014 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca77 Kurz vám bude stačit na funkci asistenta pedagoga.
17. únor 2014 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petuch Děkuji za odpověd. Protože jsem slyšela, že to stačit nebude, tak nevím zda s kurzem pokračovat či nikoliv.
17. únor 2014 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca77 Také záleží,o jaký kurz se jedná. Měl by být akreditovaný.

Mrkněte např. tady:

http://www.inkluzivniskola.cz/sites/default/files/uploaded/zi.pdf
17. únor 2014 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petuch Děkuji název kurzu je STUDIUM Vzdělávacího programu pro asistenty pedagoga“
17. únor 2014 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musí být kurz akreditovaný. Dosud to na asistenta stačilo, ale je fakt, že jinak jsou bakalářské programy na VŠ určeny pro asistenty. Až od Mgr. jsou pak samostatní učitelé. Takže je i možné, že to změní, aby ti s kurzama nezabírali místa vysokoškolákům. Těžko říct.
18. únor 2014 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uztotakbude Bakalářské programy na VŠ rozhodně nejsou určeny pro asistenta pedagoga. Absolventi bakalářských programů předškolní a mimoškolní pedagogika jsou učitelé mateřských škol...
18. únor 2014 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petuch Je fakt, že u MŠ nnevím jak to je. Ale u ZŠ jsou bakalářské programy veden jako Asistent :slight_smile: Vím to, studovala jsem jeden z nich :slight_smile: Pokud je to u předškolky a mimoškolky jinak, pak se omlouvám za mistifikaci. Myslela jsem, že to mají obdobně.
19. únor 2014 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca77 Ahoj
Uvažuji o kurzu pro asistenta pedagoga v mš,jsem jen vyučená a chci se zeptat jestli to tedy jde i bez maturity a jestli ten kurz stačí...popřípadě,kde sis ho dělala.
Děkuji
4. zář 2014 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vegal Kurz mi stačí na to bych mohla dělat asistenta pedagoga. Mám také vyučení bez maturity. Dělala jsem ho v Praze. V případě zájmu zašlu i adresu kde jsem ho dělala. Děkuji
22. zář 2014 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den,mohu se zeptat zda mi bude stačit výuční list Pečovatele a Osobního Asistenta ?
6. kvě 2015 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petr12 Pokud chcete pracovat jako učitel, nebude vám stačit v žádném případě. Pokud jako asistent, řekla bych, že ani tak. K nám do Mš, když sháněli asistentku, tak byla podmínkou maturita
6. kvě 2015 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@apacheee Dobrý den, děkuji za odpověd :slight_smile:
6. kvě 2015 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, mám zjistěno že na práci Asistenta mi bude stačit středním vzděláním s výučním listem získaným ukončením vzdělávacího programu středního vzdělávání a studiem pedagogiky, :slight_smile:
6. čer 2015 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca77 se zeptej přímo ředitelky v MŠ, kde pracuješ, ta by to měla vědět, né? :slight_smile:
6. čer 2015 ve 12:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosím vás, probíhají kurzy ve Zlíně, popř. kde přesně ?
5. led 2016 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
poraďte kde udělat kurz asistenta pedagoga na Vysočině?
Děkuji
J
24. led 2016 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca77 pro práci AP potřebujete maturitu a minimálně kurz pro asistenty pedagoga. S výučním listem a kurzem můžete vykonávat pouze pomocné práce.
24. led 2016 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli kurz asistenta pedagoga je v ústeckým kraji. Děkuji :slight_smile:
6. říj 2016 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca77 mohu tez adresu a nejake info jak a co probihalo?
14. lis 2016 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kvetinka34 Kurz asistent pedagoga jsem dělala v Praze
14. lis 2016 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc dekuji za rady :kissing_heart:
14. lis 2016 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosm existuje střední škola pedagogicka jaký koliv obor bez maturity jen s výučným listem dik moc.
14. lis 2016 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek