Stačí k práci v MŠ kurz asistent pedagoga?

romca77
17. únor 2014

Dobrý večer, měla bych dotaz jsem vyučena bez maturity. Pracuji v MŠ jako pomocná učitelka. Od 1. září 2014 nemuže dělat nikdo v MŠ kdo nemá školské vzdělání. Začala jsem si dělat kurz asistent pedagoga. A chci se zeptat zda někdo nevíte zda mi to bude stačit či si k tomu budu ještě muset něco dodělat. Děkuji 🙂

petuch
17. únor 2014

@romca77 Kurz vám bude stačit na funkci asistenta pedagoga.

romca77
autor
17. únor 2014

@petuch Děkuji za odpověd. Protože jsem slyšela, že to stačit nebude, tak nevím zda s kurzem pokračovat či nikoliv.

petuch
17. únor 2014

@romca77 Také záleží,o jaký kurz se jedná. Měl by být akreditovaný.

Mrkněte např. tady:

http://www.inkluzivniskola.cz/sites/default/fil...

romca77
autor
17. únor 2014

@petuch Děkuji název kurzu je STUDIUM Vzdělávacího programu pro asistenty pedagoga“

uztotakbude
18. únor 2014

Musí být kurz akreditovaný. Dosud to na asistenta stačilo, ale je fakt, že jinak jsou bakalářské programy na VŠ určeny pro asistenty. Až od Mgr. jsou pak samostatní učitelé. Takže je i možné, že to změní, aby ti s kurzama nezabírali místa vysokoškolákům. Těžko říct.

petuch
18. únor 2014

@uztotakbude Bakalářské programy na VŠ rozhodně nejsou určeny pro asistenta pedagoga. Absolventi bakalářských programů předškolní a mimoškolní pedagogika jsou učitelé mateřských škol...

uztotakbude
19. únor 2014

@petuch Je fakt, že u MŠ nnevím jak to je. Ale u ZŠ jsou bakalářské programy veden jako Asistent 🙂 Vím to, studovala jsem jeden z nich 🙂 Pokud je to u předškolky a mimoškolky jinak, pak se omlouvám za mistifikaci. Myslela jsem, že to mají obdobně.

vegal
4. zář 2014

@romca77 Ahoj
Uvažuji o kurzu pro asistenta pedagoga v mš,jsem jen vyučená a chci se zeptat jestli to tedy jde i bez maturity a jestli ten kurz stačí...popřípadě,kde sis ho dělala.
Děkuji

romca77
autor
22. zář 2014

@vegal Kurz mi stačí na to bych mohla dělat asistenta pedagoga. Mám také vyučení bez maturity. Dělala jsem ho v Praze. V případě zájmu zašlu i adresu kde jsem ho dělala. Děkuji

petr12
6. kvě 2015

Dobrý den,mohu se zeptat zda mi bude stačit výuční list Pečovatele a Osobního Asistenta ?

apacheee
AMBASADORKA
6. kvě 2015

@petr12 Pokud chcete pracovat jako učitel, nebude vám stačit v žádném případě. Pokud jako asistent, řekla bych, že ani tak. K nám do Mš, když sháněli asistentku, tak byla podmínkou maturita

petr12
6. kvě 2015

@apacheee Dobrý den, děkuji za odpověd 🙂

petr12
6. čer 2015

Dobrý den, mám zjistěno že na práci Asistenta mi bude stačit středním vzděláním s výučním listem získaným ukončením vzdělávacího programu středního vzdělávání a studiem pedagogiky, 🙂

victress
6. čer 2015

@romca77 se zeptej přímo ředitelky v MŠ, kde pracuješ, ta by to měla vědět, né? 🙂

boobinka
5. led 2016

Prosím vás, probíhají kurzy ve Zlíně, popř. kde přesně ?

jir454
24. led 2016

Ahoj,
poraďte kde udělat kurz asistenta pedagoga na Vysočině?
Děkuji
J

snany
24. led 2016

@romca77 pro práci AP potřebujete maturitu a minimálně kurz pro asistenty pedagoga. S výučním listem a kurzem můžete vykonávat pouze pomocné práce.

dgghjnfgjhzjkjlkhdrhz563
6. říj 2016

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli kurz asistenta pedagoga je v ústeckým kraji. Děkuji 🙂

kvetinka34
14. lis 2016

@romca77 mohu tez adresu a nejake info jak a co probihalo?

romca77
autor
14. lis 2016

@kvetinka34 Kurz asistent pedagoga jsem dělala v Praze

Moc dekuji za rady 😘

Prosm existuje střední škola pedagogicka jaký koliv obor bez maturity jen s výučným listem dik moc.

pavlayop
20. čer 2020

Dobrý den chci se zeptat když jsem vyučena v jiném oboru (aranžerka, vyučení list ) zda si mohu udělat kurz na asistentku pedagog do školky nebo na to musí být přímo škola a maturita?

snany
21. čer 2020

@pavlayop stačí kurz

sasui1
21. čer 2020

@pavlayop tak zalezi co chcete delat. Jestli asistenta tak vam kurz staci ale na ucitelku musite mit vystudovano...

pavlayop
21. čer 2020

@sasui1 jen asistentka mám nemocnou dceru s Cystickou Fybrozou a chtějí učitele aby si ve 4letech brala sama prášky a má všelijaké omezení tak stoho mám trochu strach aby se jí učitelky věnovali a všechno dodržovali 😊😉

sonaxoxo
21. čer 2020

@pavlayop hodne stesti💝