• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Stres a strach z práce. Co mám dělat?

22. července 2012 
Pracuju už pár měsícu v jedné firmě - a potřebuju radu, co dělat - neuvěřitelně mě totiž ta práce stresuje a mám z ní jakýsi strach. Nevím co dělat zdali se na to vykašlat, nebo to nějak překousnout a jít dál. No není snad normální, abych mi večer po víkendu svíralo žaludek, že jdu na druhý den do práce. Už při pomyšlení, že tam musím jet, je mi zle. Nevím co dělat - najde sa tady někdo kdo mi pomuže? Práci potřebuju, no taky vím, že by se mi nesmírně ulevilo, kdybych dala výpověď, ale kde najít další??? Máte některá podobné zkušenosti, nebo pocity. Vím že tohle je spíš server pro maminky, no snad mi poradíte...
11. bře 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kathlyn A z čeho máš konkrétně strach? Co přesně Tě na tý práci stresuje? Máš pocit, že je to práce pro Tebe? Co by si chtěla dělat v životě? Jakou práci si představuješ, aby tam nebyly práve ty faktory, který tě stresujou? Asi jde hlavně o to zjistit, jestli problém je v Tobě (tzn. Tvoje psychika. Jestli třeba nejsi úzkostná, nebo nemáš radši míň/víc zodpovědnou práci a tak podobně) nebo jestli je problém v konkrétních podmínkách v práci (kolegové, práce, kterou provádíš). Jestli je problém jen ve vnějších podmínkách, asi bych uvažovala o změně zaměstnání, i kdybych chvíli byla bez práce. Lepší míň peněz, než se ničit stresem. No a pokud je problém v Tobě, tak vždycky můžeš zaskočit za terapeutem nebo psychologem a probrat to s ním, nebo jednoduše zvážit, jaká práce by víc vyhovovala Tvojí povaze. Držim palce ;)
12. bře 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Problém je, že dnes je opravdu těžký sehnat práci a tak nejde jen tak dát výpověď. Asi bych se zamyslela nad věcma co už psala skotskaa a zkusila najít co přesně tě na tý práci stresuje -jestli náplň práce, kolektiv, konkrétní osoba... Určitě bych ale začala koukat po jiný práci . Nemá cenu se stresovat. A pokud bys cítila, že ti to přerůstá přes hlavu, zajdi k psychiatrovii nebo psychologovi, dokážou Ti pomoc. Znám spoustu lidí, kteří to odkládali a pak se kvůli práci zhroutili a skončili tam stejně. A jako u všeho tu platí - čím dřív, tím líp. Pokud už se ti svírá žaludek ze stresu, není to sranda. Tak hodně štěstí ať seženeš něco kde budeš spokojená :slight_smile:
21. bře 2012 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, takové pocity jsem měla až po několika letech v zaměstnání, v práci jsem pokulhávala (nedokázala jsem vykonávat práci tak rychle jako ostatní, spíše jsem pomalejší, ale zase pečlivější), jedna kamarádka odešla na mateřskou a od té doby jsem už s jinými kolegyněmi nedokázala najít kamarádský vztah (spíše byla většina o několik let starší často se bavily o rodině dětech a v té době jsem se na tohle téma moc nechytala), no a nakonec mě začal hodně vadit ten stereotip, každé ráno do práce, odpoledne z práce, pak jen kratičký víkend a zase znova, tak jsem se nemohla dočkat až budu na mateřské (to je sice také po čase stereotip, ale aspoň pěkný stereotip).No a teď k věci, nechci zakládat novou diskuzi tak píši sem, vrátily jste se všechny do původní práce po mateřskej pokut to tedy šlo nebo jste to zkusily jinde a něco třeba úplně jiného?Mě se právě nechce vracet se na původní místo, ráda bych zkusila něco nového co by mě nejlépe bavilo.Udělat si nějaký kurz, kosmetika, kadeřnictví, masáže, atd. problém je jedině kde sehnat nějaké místo.Tak bych chtěla vědět které z vás se třeba po mateřské povedla nějaká fajn práce, jaká to třeba byla a co to všechno nejprve obnášelo?Zatím se mě naštěstí tohle ještě netýká, ale hrozně to doma utíká a brzy tohle budu muset řešit.
22. črc 2012 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek