Syn se narodil 3.3. a já v březnu nedostala rodičák

ajurka
11. dub 2014

chtěla bych se zeptat.. syn se narodil 3,března a já ten měsíc nedostala rodičák.. tak jsem myslela, že ho dostanu tenhle měsíc 2x ale jak vidím, tak jsem ho dostala jen jednou.. jak je to možné?

andelka
11. dub 2014

V dubnu jsi dostala rodičák za březen. V květnu dostaneš za duben..

terezka85
11. dub 2014

Mě se prcek narodil 20. ledna, a rodičák jsem dostala v březnu za leden i únor...pokud se ti malej narodil v březnu,tak jsi teď dostala rp za ten březen,vyplácí se zpětně..

ajurka
autor
11. dub 2014

@andelka Podle mě berete rodičák za ten měsíc co se díte narodilo né měsíc pozadu

ajurka
autor
11. dub 2014

@terezka85 tak teda by mi měl přijít ještě jeden rodičák tenhle měsíc

blahova_andrea
11. dub 2014

rodičák se vyplácí zpětně, takže za březen v dubnu, za duben v květnu atd, holky mají pravdu 😉 když budete dělat ve výši rodičáku změny a uděláte je v červnu, tak tu novou výši taky dostanete až v červenci (např.)

vilibalda
11. dub 2014

@ajurka Rodičák za březen přichází v dubnu. Chodí to vždy až poté, co měsíc skončí. 😉

andelka
11. dub 2014

@ajurka rodičák chodí vždycky měsíc pozadu, vyplácí se zpětně. Takže máte všechno tak jak má být. Když se dítě narodilo v březnu, tak v tom měsíci rodičák nedostanete, přijde až v dubnu.
Taky záleží kdy jdete žádat. Mi se mladší narodil koncem března, žádat o RP jsem šla v dubnu a první rodičák přišel v květnu tuším, za duben a březen. Ano, je to od narození, ale vždycky měsíc zpětně.

ange_de_la_morte
11. dub 2014

@ajurka : ne další rodičák tenhle měsíc už ti nepřijde, vždy se vyplácí měcí zpětně. Tedy teď v dubnu jsi dostala rodičák za březen. Další rodičák dostaneš zase v květnu a bude to zase měsí zpětně - tedy za duben. Rozumíš ?

ajurka
autor
11. dub 2014

@blahova_andrea
@vilibalda
@andelka maminka když porodila nejmladšího bráchu ten se narodil 25. prosince a ona dostala v lednu 2x rodičák

andelka
11. dub 2014

@ajurka těžko. V lednu mohla dostat za prosinec, ale za leden ne. To bude nějaký omyl..už pobírám RP nějaký ten rok abych věděla že se to vyplácí zpětně.

blahova_andrea
11. dub 2014

@ajurka to si maminka po tolika letech pamatuje, jo? a i kdyby...nemyslíš, že zákony a úřady jsou dávno za těch x let někde jinde a fungují jinak?

laurital
11. dub 2014

Rodicak se vzdy vyplacel zpetne, uz v roce 2002, kdy jsem ho brala poprve 🙂 .

andelka
11. dub 2014

Mě napadlo, nemohlo to být kdysi třeba porodné? Nebo jestli nebyla předtím na rodičáku se starším dítkem, tak že by přišly dvě poměrné části..ale pokud přišel 2x celý rodičák v průběhu ledna, na dítě narozené koncem prosince, tak to je blbost (omyl, chyba nebo nějaká další zvláštní situace)

xmarg04
11. dub 2014

@blahova_andrea Jen poznamka - slecne/mlade pani je 24, braskovi muzou byt klidne 3 roky...😉

laurital
11. dub 2014

@andelka Podle me to bylo spise tak, ze si RP vyridila v nasledujicim mesici po porodu a pak, po priznani, dostala zpetne oba.

ajurka
autor
11. dub 2014

@andelka
@blahova_andrea
@laurital
@xmarg04
@laurital je pravda, že to byla před 9 lety.. takže se ty zákony změnili.. o co už čekala jsem více peněz 😒 😀

laurital
11. dub 2014

@ajurka Tak to rikam, ze je blbost 😉 , protoze v te dobe jsem jeste byla na RD se starsi dcerou a i tehdy se vyplacel zpetne, ne s predstihem.

blahova_andrea
11. dub 2014

@ajurka tak dostala jsi tolik, kolik sis napsala žádost, ne? no lepší už to na rodičáku holt nebude, musí se snažit tatínci 😉

andelka
11. dub 2014

@laurital jo, ale i kdyby si šla požádat hned na začátku ledna, tak by výplatní termín byl stejně v únoru ne? Rodičák za leden by určitě nedostala v lednu. V lednu jedině za prosinec.

laurital
11. dub 2014

@andelka Ja jsem to myslela spise tak, ze pozadala v lednu a v unoru dostala oba dva, tedy zpetne za prosinec i leden.Jen se ji popletly mesice 😉 .Kdyz rodila 25.12., par dni v porodnici a urcite nezadala na Silvestra, ne?

mataharyy
11. dub 2014

@ajurka No to je možné, mohla dostat (pokud jí RP navazoval na předchozí) poměrnou část (nebo tehdy možná celou, je otázka jak to bylo) na předchozí dítě a druhý, zase poměrnou část na poslední dítě. Nebo si to mohla splést s mateřskou, tam se dostává poměr za mateřskou a poměr za rodičák...

Každopádně když se ti dítě narodilo v březnu, v dubnu ti vyplatili peníze za březen a tak dále a tak dále. Poslední RP ti taky přijde až měsíc po tom co už nejsi na rodičku 😉

andelka
11. dub 2014

@laurital no právě..to bych taky neřekla. Podle mě i tebe je jediná možnost že se zakladatelka nebo její máma spletly a dostala dva rodičáky v únoru. Jako já, mám syna v květnu, ale kvůli zdravotním problémům jsem se dostala na úřad až v červnu a pak jsem v červenci dostala rodičáky za květen a červen (plus tehdy ještě porodné)

ratatooy
11. dub 2014

@ajurka a na mateřskou nemáš nárok?