Tatínkovská dovolená, platí pro rok 2015?

rehakovamonika1
15. čer 2015

Ahoj, chtěla bych se zeptat zda nemáte někdo přesné informace o tatínkovské dovolené, zda pro rok 2015 platí či nikoli. 10 dní mít tatínka doma bude určitě potřebné 🙂 děkuji

mysonek
15. čer 2015

Žádná tatínkovská dovolená v ČR neexistuje. Pokud chce být doma, tak si musí vzít dovolenou v práci. Teď schválili státním úředníkům 2 dny volna po narození dítěte. Jako taky by se mi to líbilo, mám rodit každým dnem a doma máme 20 měsíční holčičku.

janulkav
15. čer 2015

Nemáte spíš na mysli že by si vzal 10 dní OČR

gepe
15. čer 2015

Nejedna se o dovolenou, ale jak psala @janulkav Osetrovne clena rodiny. Nevztahuje se na osvc, ale jen na zamestnance i kdyz si osvc plati nemocenske. A pocitaji se do toho i vikendy, ma to sva jasne dana pravidla. Je to tzv. Paragraf. Pokud jsi Ty pecovatelem o dite, jsi zdravotne zpusobila se o nej starat, tj nejsi nemocna/nemohouci, tak ho nedostane na dite. Muze ho dostat na Tebe, pokud by jsi nebyla provozu schopna a to jen na zaklade zpravy od Tveho lekare. Coz neni ve stylu, dejte mi papir 🙂 takze jedine dovolena viz @mysonek

xpila
15. čer 2015

Určitě máš na mysli to, co je teprve v návrhu. Opravdu to je "tatínkovská dovolená" a ne OČR, jak tu někteří píší. Nicméně to nebylo schváleno a pochybuju, že v dohledné době bude.

simdan
16. čer 2015

Na paragraf nemá nárok každý,u nás to budeme řešit dovolenou,jedině,kdybych nedejbože šla na akutního císaře,tak bych asi paragraf žádala,ale i tak 60% z platu je málo,dovolená je určitě lepší a manžel má stále 22dní 🙂