Těhotenství a smlouva na dobu určitou. Na ÚP, nebo na neschopenku?

salvache
30. črc 2019

Hezký večer přeju, obracím se sem s dotazem ohledně oznámení těhotenství a smlouvy na dobu určitou.. Začali jsme zkoušet v červnu s tím, že všem okolo to trvalo pár měsíců, tak jsem (ano naivně) předpokládala, že nám to bude taky chvilku trvat, ale zadařilo se brzy a už těhotná jsem (❤️). Termín bych měla mít v dubnu 2020. V práci mám smlouvu na dobu určitou do konce prosince 2019.
Vím, že nemusím oznamovat těhotenství, ale zaprvý je mi jasný, že to na mě bude vidět brzy a za druhý jsou v práci fajn a hodně mi vycházeli vždycky vstříc, tak jim to chci říct včas, aby si našli náhradu. Zajímalo by mě proto, jestli pro mě pak bude ty cca dva měsíce do nástupu na mateřskou (nárok mít budu, to jsem zjišťovala) jít se zaevidovat na Úřad práce a brát podporu, nebo být na neschopence? Samozřejmě mi jde o to, co vychází finančně lépe.. 🙂 Děkuji za vaše odpovědi a přeji pěkný večer. 🙂

baruska24
30. črc 2019

@salvache nemocenská určitě vyjde lépe

priefi
30. črc 2019

@salvache nemocenska vyjde lepe a budes mit mene chozeni a vyrizovani 😉 nicmene, pokud jsou s Tebou spokojeni, muzou smlouvu prodlouzit (ano, i to se stava). Takze to v praci oznam, az budes pripravena 😉

petaov
30. črc 2019

Na ty dva měsíce to vyjde na stejnou a na pracáku máš výhodu v tom, že nejsi omezená vycházkami. Nemocenská vychází lépe jen v případě, že bys byla doma déle jak dva měsíce, pak se totiž výplata z úřadů práce snižuje. Mi šlo taky jen o dva měsíce, takže jsem raději volila pracák, ať mě neomezují vycházky.

salvache
autor
30. črc 2019

@priefi já jsem tam taky za slečnu, co šla na mateřskou, tak za normálních okolností by mi smlouvu prodloužili. Teď tedy uvidíme, až se budu cítit, tak řeknu no 🙂 spíš z čistě lidského hlediska jsou to fajn lidi a ráda bych, aby to bylo k oboustranný spokojenosti. 🙂

salvache
autor
30. črc 2019

@petaov já to teď nějak zhruba propočítávala v kalkulačce na netu, na neschopence bych měla celkově cca o 500,-, tak asi fakt lepší bude ten pracák, představa, že bych mohla ven jen v omezenou dobu, se mi nepáčí úplně.. A když jde jen o ty cca 2 měsíce 🤔