Těhotenství a zaměstnání. Jak dlouho jste pracovaly?

1980mat
6. pro 2007

Ahoj holky,

zajímalo by mě, jak dlouho jste v těhotenství chodily do práce a z jakého důvodu jste případně přestaly chodit do práce ještě před nástupem na mateřskou dovolenou? Najde se tu někdo, kdo chodil do práce až do 34 tt? Já zatím plánuji chodit do práce, co nejdéle to půjde. Jsem na konci prvního trimestru a nemám kromě únavy žádné zdravotní problémy, ale člověk nikdy neví, co ho v těhu potká. Také by mě zajímalo, jestli Vám Váš doktor dělal problémy, když jste po něm chtěly napsat neschopenku.

nikitazak
6. pro 2007

ahoj, me doktorka nabidla neschopenku hned na zacatku- jen pro muj dobry pocit. odmitla jsem a chodim do prace jeste ted. Pristi tyden koncim. A jsem rada, ze jsem chodila. Jestli nebudes mit zadne problemy, tak doporucuju byt v praci do 34.tt.

bambulik
6. pro 2007

ahojky, tak já mám 27.1.rodit a ještě chodím do práce, na MD nastupuju 17.12., takže makám do poslední chvíle a fakt už se těším jak skončím 😀

kristi
6. pro 2007

asi do 12 tydne

bera
6. pro 2007

ahoj, já jsem chodila do práce až do 34tt a pak rovnou šla na MD 😉 problémy jsem skoro žádné neměla až na tvrdnutí břicha, kvůli kterému jsem mohla být už cca 3 měsíce před porodem doma, dr. mi to sama nabízela 😵

eho
6. pro 2007

1980mat: gratuluju k těhotenství.
Já jsem chodila do práce do 34tt, můj lékař mi nabídl neschopenku od 13tt - měla jsem náročné povolání. Byla jsem bez zdravotních problémů, jen večerní nevolnosti. V práci mi to svědčilo až do konce, nakupovat výbavu jsem začala až někdy ve 33 tt, prostě jsem žila nejenom těhotenstvím 🙂. Doporučuju chodit do práce co nejdéle, doma pak budeš dost a dost.

many
6. pro 2007

ahoj,tak mě doktorka nechala doma,protože dělám v rachotu a v prachu a tahala jsem těžký 😉 dřevo 🙂

1980mat
autor
6. pro 2007

Holky, jsem ráda, že se tu našel někdo, kdo taky chodil v těhu do práce. Přijde mi, že skoro všechny holky na koníkovi se snaží být doma skoro od začátku těhu a občas jsem si tu přišla divná, že chci chodit do práce i v těhu. Taky si myslím, že si domova užiju až až až se mi narodí děcko a pokud opravdu nemám žádné problémy, nevidím důvod, proč být doma. Jsem ráda mezi lidmi a už teď vím, že doma budu tak trochu trpět. Proto se snažím chodit do práce, i když někdy bych s tím nejradši sekla. Vstávám po páté ráno, jedu 50 km do práce, celý den jsem v práci, pak zase jedu 50 km z práce a večer přijdu úplně grogy, najím se, umyju se a jdu spát a tak pořád dokola. Ale myslím si, že je to lepší varianta než být zavřená celé dny doma, pozorovat se a nudit se. Ale trochu si nedovedu představit, jak s velkým břichem polezu do rychlíku a pojedu 50 km do práce. Ale to je ještě předčasné. Dokud to půjde, budu radši chodit do práce.

nikitazak
6. pro 2007

urcite, taky zalezi na tom co delas za praci jak pise many.

many
6. pro 2007

záleží co děláš za práci 😉

many
6. pro 2007

nikitazak - 😀 😀 😀

1980mat
autor
6. pro 2007

Já jsem právnička a pracuju v kanclu u PC, takže žádné těžké věci netahám, stresy taky většinou nemám. Práci mám tedy v pohodě. Jen mě trochu zneklidňuje to dojíždění do práce. Přeci jenom ztrávím dvě hodiny denně v dopravních prostředcích (jezdím vlakem - rychlíkem a do něj někdy vylézt je těžké, i když je člověk zdravý a netěhotný). A ještě mám jeden "handicap". Mám vrozenou srdeční vadu. Je sice nevýznamná, ale jsem kvůli ní každoročně sledována na kardiologii, ale snad by to podle tvrzení lékařů nemělo mít na těhu a porod vliv. Nikdy jsem s tím nebyla na operaci, neberu na to žádné prášky.

1980mat
autor
6. pro 2007

Jinak moje kolegyně, co rodila před cca měsícem, chodila do práce taky do 34 tt, moje svědkyně ze svatby a kamarádka z práce, které jsou teď také těhotné obě chodí do práce a budou chodit dál, dokud jim to zdraví dovolí. Takže asi záleží hlavně na zdraví, pracovní náplni a na tom, jak se člověk cítí.

nikitazak
6. pro 2007

many hahahaha

many
6. pro 2007

to určitě,proč být doma za málo peněz,pokud to práce a zdraví dovolí 😀

markeeta
6. pro 2007

Ahoj Leni, me taky prijde, ze ty co dneska pracujou dlouho, tak jsou za exotky 🙂Casem uvidis, ze to nalejzani a vylejzani z/do vlaku bude tezsi a tezsi. Ono je jedno co delas, trpet unavou budes vzdycky.
Tady u nas je uplne bezne, ze zenska pracuje az do porodu. Midwife mi doporucovala si vzit volno tak 2tydny pred porodem, abych si odpocinula. Ja uz sem svoji praci fyzicky nezvladala, tak jsem sla asi v 37tt k doktorce pro neschopenku.

mausi
6. pro 2007

Ahojky, ja jsem mela to stesti, ze jsem do prace nemusela vubec. Sotva jsem odeslala prvni zadost o praci, tak jsem otehotnela a vic se tim uz nezabyvala. 🙂 A ukazalo se, ze to tak bylo dobre, protoze v 1. trimestru mi bylo tak spatne, ze bych musela byt na neschopence. Pak mi sice dal uz bylo fajn, ale byla jsem unavena a hodne jsem spala. Navic jsem psala disertaci a travila tim hodne casu, takze jsem se nenudila a vlastne praci mela doma - bohuzel neplacenou. 😉
Jinak pokud se nepletu, tady v Nemecku se snad doma zustava 6 tydnu pred porodem ?

anka.
6. pro 2007

Ahoj, já zatím do práce (i do školy) normálně chodím a chci chodit i nadále... ale je fakt, že se mě pár lidí už udiveně ptalo, jaktože jsem ještě v práci (jako bych byla jediná 😨

kacka.va
6. pro 2007

tak já do práce hodlám chodit až do řádného odchodu na mateřskou, pokud nebudou nějaké komplikace. A to že jsem unavená taky nepovažuju za komplikaci 😉.
mausi: v Čechách se na mateřskou chodí taky 6 týdnů před porodem

marfuska01
6. pro 2007

Já jsem taky chtěla chodit do práce až co to půjde, ale ted mi začal dělat problémy šéf. Pricházím a odcházím vystresovaná zda zase nedostanu sjeba, přesunul mi pracovní dobu a posílá mě na dvě různá pracoviště, i když na to nemá nárok. Když se snažím protestovat, tak mi hned přistane v uších známá odpověd: "To me nezajímá!".. 😖
Navíc bych měla být legálně na rizikovce, první těhu se nepodařilo, tak jsem se rozhodla, že při první kontrole v poradně si poprosím o neschopenku..
Můj MUDr. je super, "nabízí" mi ji na každé kontrole a ze začátku těhu mě nutil zůstat doma, dokonce mi odmítl ukončit neschopenku 🙂

Záleží individuálně na každém.. Někomu vyhovuje zůstat doma a připravovat se na příchod miminka, někomu na to staší těch 6 týdnů 🙂

holidayinn
6. pro 2007

ahoj holky, ja bohuzel musela byt doma od 6-14tt kvuli krvaceni: Nicmene uz opet chodim do prace. 😀 😎 😎 Naopak jsem byla divna, ze jsem chtela zpet do prace mezi lidi, protoze doma jsem vice resila pripadny potrat a mela jsem pouze 4 hodiny denne vychazek. 😲 , coz znamena pro skoro zdraveho a extrovertniho cloveka temer vezeni.

paolin
6. pro 2007

ja chodila az do nastupu na materskou. a po ni jeste obcas na vypomoc 🙂
nastesti jsem v prvnim tehu nemela zadne problemy.
podminky nebyly zrovna hodny tehotne, pracovni stres byl temer na dennim poradku, ale ta sranda s kolegy k nezaplaceni 😀

krista
6. pro 2007

Ahojky já chodila do práce do 6tt+1 😅 Jakmile se potvrdilo že je srdíčko musela jsem kvůli špinění na PN a taky jsem pracovala na 12tky a na PN jsem doteď 😉 Sama nevím jestli bych tam vydržela dýl, kdybych nešpinila, byla to dost stresová práce 😖

vampirice
7. pro 2007

Ahoj,
taky si připadám trochu jako exot, s manželem podnikáme a já počítám že z práce pojedu rovnou do porodnice 😀 . Pokud nebudu v práci, budu muset platit někoho jiného a já jako OSVČ jsem na tom tak že nemám ani nárok na mateřskou, přesto že platím sociální, zdravotní i daně. Ale naqštěstí jsem úplně OK a užívám si i při pracovním nasazení.

markyfrana
7. pro 2007

ahoj
tak já chodím do práce taky a doufám, že budu moc chodit co nejdéle 😀 a upřímně si taky připadám někdy jako exot, většina těhulí co chodí se mnou do poradny, tak už jsou od potvrzení těhu doma.
pokud to půjde, tak chci v práci zůstat i po porodu, budu dělat z domu na dohodu o pr.práce.

gimulka
7. pro 2007

Ahoj já jsem sice na začátku, ale do práce chci chodit, špatně mi není vůbec, sem tam mě teda bolí břicho, ale kvůli tomu doma nebudu. Chtěla bych chodit do práce co nejdéle, dělám v kanceláři žádné stresy, jenom to ranní vstávání ve 4:20 je děsný, ale aspoň jsem ve 14:15 doma...Doma bych se asi nudila a jedla a kynula...

alcatko.j
7. pro 2007

Chodila jsem do prace do 36. tydne a pak jeste parkrat jsem tak strasila 😅 jsem mela pocit, ze to bezeme nezvladnou totiz 😀 A jsem rada, ze jsem tam tvrdla do posledni chvile, aspon nebyl cas na kraviny 😀 Doma bych se jenom pozorovala a nudila a tvrdla 😕
I kdyz bylo par epizod, kdy jsem litovala, ze jsem nezvala doktorkou nabizenou neschopenku, a to, kdyz jsem vstavala v 5, pote, co jsem zaboha nemohla vecer usnout, nebo kdyz jsem po ceste na vlak blila u poulicni lampy a pak jeste ve vlaku na hajzliku, nebo kdyz mi v praci tvdrlo bricho a ja mela ubytovavat hosta a misto toho jsem v podrepu kurvovala 😅

gimulka
7. pro 2007

alcatko to jsi napsala fat pěkně 😀

alcatko.j
7. pro 2007

Gim 😀 😀 😀 😀 😀

noangel
7. pro 2007

sem rada za vase nazory taky si pripadam jak exot ze pracuju a odmitam neschopenku. zas ale diky me v praci kolegove zmenili nazor na tehule. ze to nejsou jen tlusty valici se koule ktery se celej den vali doma a i odprisahli odpurci deti uz prupistili moznost ze by je mohli nekdy mit. je fakt ze sou dny kdy dojedu z prace a jdu rovnou spat jak se vyrizena ale za ten pobyt mezi lidma mi to stoji. doma budu az az.

luucia
7. pro 2007

Tak já sem taky pracovitá!! 😀 Do práce sem chodila do 32.tt, ikdyž sem měla od začátku nárok na neschopenku, pže sem dělala sestru na JIP. Ale doma bych se zbláznila a unudila a utratila strašně peněz, pže bych furt nakupovala na MMB! Stačilo mi těch 8. týdnů! Je fakt, že někdy to bylo náročný, pže děláme dvanáctky, ale kolegyně na štěstí hodně pomáhaly! Teď si říkám, co všechno se mi mohlo v práci stát, ale sem ráda, že sem chodila! 😉