Těhotenství v Německu. Je lepší zůstat nebo se vrátit do Čech?

baraamayka
26. črc 2019

Dobrý den, pracuji od ledna v Německu jako pokryvač a klempíř střech, chtěla jsem se zeptat jak to chodí když by jsem otěhotněla jestli je lepší zůstat tam a nebo to vše nahlásit v Čechách... Moc dekuji

olga_
26. črc 2019

@baraamayka Záleží, jestli tam chceš zůstávat. Pokud nebudeš bydlet v České republice (nesouvisí to s trvalým bydlištěm), nebudeš mít nárok na rodičovský příspěvek.

zelenaesmolda
26. črc 2019

@baraamayka
zjistila bych si tam,na co mas vlastne narok ale pokud jsi tam teprv pul roku tak to zadna hitparada asi nebude,materska par mesicu a pak do prace...

janina92
26. črc 2019

Ahoj, pracovala jsem v Rakousku asi 14 dní a otěhotněla jsem. Zůstala jsem pak v práci ještě tři měsíce. Pracovala jsem pod leasingovou firmou v mlikarně. Dostala jsem dva měsíce před a dva měsíce po porodu tzv. Karenz, to byla částka mé výplaty. Po ukončení karenz mi začala chodit mateřská (je to podle mě jako rodičak v ČR) nastavila jsem si ji na rok, kdy mi měsíčně chodí 1000 eur 🙂😉 je to sice Rakousko, ale bude to asi podobné jako v Německu 🙂jinak ještě poznamenám, že jsem pracovala 15 hodin týdně (měla jsem kolem 700 eur)..snad ti to nějak pomůže 🙂

janina92
26. črc 2019

Chodila jsem v Rakousku na gynekologii, rodila jsem tu taky..jsou to podmínky pro mateřskou v Rakousku 🙂