Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Těhotná na dovolené a zaměstnavatel ji odvolal z dovolené na noční směnu. Může to udělat?

jirovapa
4. srp 2020

Kamarádka je těhotná v posledním trimestru a má hodně dovolené, takže teď posledních 14 dní před nástupem na mateřskou si jí chtěla vyčerpat. Dnes jí volali z práce, že musí jít na noční a že nemá důvod odmítnout, protože je na dovolené a ne na mateřské. Zdá se mi to nějaké divné. Prý může chodit na noční max. dva dny za sebou. Je to noční s přesčasem, protože jim chybí lidi. Neznáme s kamarádku žádnou účetní nebo někoho, kdo by věděl co může a nemůže. Není tady někdo, kdo by poradil?

nita1984
4. srp 2020

Z dovolené ji odvolat mohou, nicméně jako těhotné ji nemohou nařídit noční.

konidana
4. srp 2020

jako těhotná nemusí dělat ani přesčasy

olga_
4. srp 2020

@jirovapa Ať si zavolá na oblastní inspektorát práce, je to i lepší pro argumentaci se zaměstnavatelem. Každopádně jako těhotná nesmí dělat noční.

nita1984
4. srp 2020

@olga_ smí. Ale pouze pokud chce. Nemůže ji dostat nařízenou

olga_
4. srp 2020

@nita1984 Tak podstata je asi jasná.

olga_
4. srp 2020

Vyhláška 180/2015 sb.

zelenaesmolda
4. srp 2020

@meronym budes vedet?

meronym
4. srp 2020

@jirovapa Vezmeme to postupně. 1. Zaměstnavatel je oprávněn odvolat zaměstnance z dovolené z vážných, nečekaných provozních důvodů. Je však povinen nahradit mu náklady, které mu z důvodu odvolání vznikly. 2. Těhotná žena MŮŽE pracovat v noci. Vyhl. 180/2015 Sb. zakazuje některé práce těhotným ženám, ale práce v noci mezi ně nepatří. Těhotná, pracující v noci, sice může požádat o zařazení na denní práci a zaměstnavatel je povinen její žádosti vyhovět, v tomto případě však k ničemu takovému zřejmě nedošlo. 3. Těhotná žena NESMÍ pracovat přesčas. Zákoník práce to vysloveně zakazuje, není to tedy možné ani s jejím souhlasem. Závěr: Kamarádka je povinna odpracovat řádnou noční směnu, nikoli však jakýkoli přesčas. Pokud by cokoli nebylo jasné, ptejte se.

meronym
4. srp 2020

Ještě doplňuji, že náklady, které zaměstnanci vzniknou v souvislosti s odvoláním z dovolené, jsou typicky - cestovní náhrady na cestu zpět do bydliště nebo na pracoviště, stornovací poplatky cestovních kanceláří, má-li zaměstnanec zakoupen zájezd, apod.

olga_
4. srp 2020

@meronym A teď už o to zařazení na denní zažádat nemůže?!

meronym
4. srp 2020

@olga_ Ono je to ještě komplikovanější. Ne každý, kdo koná noční práci (mezi 22. a 6. hodinou), je dle zákona "zaměstnanec pracující v noci". Zjednodušeně lze říci, že „zaměstnancem pracujícím v noci“ je pracovník, který odpracuje během noční doby (tedy mezi 22. a 6. hodinou) nejméně 3 hodiny ze své pracovní doby v rámci 24 hodin po sobě jdoucích v průměru alespoň jednou týdně. Pokud by ji tedy povolali na noční směnu jenom výjimečně, tak ji prostě odpracovat musí. K tomu ale nemáme dost informací od zakladatelky.

jirovapa
autor
5. srp 2020

@meronym děkuji za odpověď. Nakonec kamarádka odpracovala noční směnu. Jsem ráda, že už víme, jak to je. 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli