Těhotná na konci RD. Můžu jít na neschopenku?

aneta15
10. říj 2010

Ahoj všichni, nevíte někdo ...? Jsem na rodičáku na tři roky a jsem zaměstnanec. Chtěla bych otěhotnět ale už nestihnu porodit do dceřiných tří let. Pokud tedy budu například v 5 měsíci a skončí mi rodičák...jaké jsou možnosti....můžu jít na neschopenku? jde mi o to abych si mohla vybrat rodičovskou na 3 roky a bojím se, že mi automaticky přidělí 4-letou variantu.

fiallinka
10. říj 2010

když jsi zaměstnanec, tak oficiálně nastoupíš po třech letech do práce, ale v naprosté většině se to řeší právě neschopenkou, takže se myslím nemáš čeho bát 🙂

aneta15
autor
10. říj 2010

No už vidím to nadšení až se s břichem přihrnu na 2 měsíce do práce 😀 to budou všichni rádi, takže můžu na neschopenku a pak nastoupit 8 neděl před porodem na mateřskou a vybrat si 3-letou variantu....jestli to tak je, tak se mi pořádně ulevilo, protože si neumím představit jak žiju z 3800 a ještě to mají snižovat....

fiallinka
10. říj 2010

@aneta15 jo, mělo by to tak být - nejsem odborník, ale co vím, tak v tomhle problém není 🙂

vojtisek2007
11. říj 2010

@aneta15 jestli máš stále prac.poměr tak dnem po dceřiných třetích narozeninách bys měla nastoupit do práce, když už budeš těhu a lékař tě nechá na neschopence, tak to samozřejmě jde taky, jít na dva,tři měsíce do práce většinou nechce ani zaměstnavatel....takže můžeš jít na neschopenku a zůstat na ní do mateřské, na kterou máš zase znovu nárok a pak máš zase znovu nárok si vybrat délku rodičáku, neboj 😉