Těhotná v práci. Proč bych měla zůstávat doma?

sius
9. říj 2007

Ahoj holky, chodite do prace?
Vsechny moje byvale kolegyne i kamaradky, okamzite po zjisteni ze jsou tehotne zustaly doma. Co si o tom myslite?
Ja jsem momentalne dost unavena, je mi blbe ale porad pracuju. Kdyz si predstavim ze bych byla doma, kdyz mi nic neni,asi bych se ukousala nudou.
Snazim se ale nestresovat, prvni tehotenstvi jsem taky dochodila, ale nervovala jsem se v praci a malej byl dost neklidnej. Mozna to bylo tim...cert vi...

janula319
9. říj 2007

Ahoj sius, do práce chodím a řekla jsem si, že dokud mi bude dobře, tak chodit budu, kdybych měla zůstat doma, byla bych za chvíli jako koule, už takhle mám 4kg nahoře 😒 Nevím, nějak nezastávám ten trend teď, že jakmile ženská zjistí že je těhu, tak hned je doma. Pokud to zdrav.stav dovolí a v práci nemusí dělat něco fyzicky namáhavého, tak proč nechodit do práce 😉

vlnka1
9. říj 2007

Sius, i já chodím do práce a budu až do konce roku (pokud vše půjde hladce). Zatím není důvod zůstat doma. Asi bych se taky doma ukousala nudou. Jen když bude nejhůř a bude mě to v práci hodně štvát,půjdu marodit 😀
Ani já nevidím důvod, proč zůstávat doma, pokud je zdravotně vše v pořádku. Alespoň se člověk dostane mezi lidi 😉

vlnka1
9. říj 2007

Jo, i já jsem na začátku byla unavená a bylo mi blbě, ale přežila jsem to 😅
Teď si akorát ráno, když vstávám v 6:00 říkám, jestli to mám zapotřebí, ale asi mám 😀

sius
autor
9. říj 2007

Ja si zase pripadam jak exot ze chodim do prace. Pri prvnim tehostenstvi mi sam doktor rikal ze jsem jedna z mala co to dochodila. A ted mi rekl ze kdyz mi to bude v praci stvat, ze mi to napise, ze musim byt doma.
Nas je v kanclu 5....strasne me vadi kava. A kolegove pijou 2-3 denne. To desne trpim...

marfuska01
9. říj 2007

Ahoj..
Sius já taky chodím do práce. Jsem po zamlklém těhotenství, tak jsem v počátku tohoto těhu byla doma, cca 3 týdny, dokud nebylo vše v pořádku, ale pak jsem valila do práce.
Já bych se doma unudila. Myslím že pro miminko to taky není nejlepší, když maminka nic nedělá. Samozřejmě, v práci se nenamáhat a nestresovat, ale doma bych myslela jen na bříško a myslela bych na blbosti a tak..
Jsem ráda že můžu chodit do práce.
V kanclu je nás 10, když si jde někdo zapálit tak mi to dost vadí, navíc sedím pod sklopeným oknem, kam celý den svítí sluníčko a mě sluníčko nedělá moc dobře, ale jsem ráda že tu jsem 🙂

Navíc pracuju v centru Brna, tak je super, že si po práci nakoupím, pak na Vánoce a pro miminko a jdu domů a mám celý den zaplacený. Kdybych byla doma, tak bych nejen byla izolovaná od lidí ale navíc bych nikam chodit nemohla. Neschopenka je neschopenka 🙂

vlnka1
9. říj 2007

Mě se ani doktorka vůbec neptala na to, zda chci zůstat doma a sama bych si jí o neschopenku neřekla, když mi nic zvláštního nebylo (nepočítám únavu a nevolnost 😉 )
S tou kávou tě chápu, taky mi ze začátku hrozně vadila přesto, že jsem ji předtím sama pila 😀
Záleží na tom, jak se cítíš. Jestli je to nepřekonatelné, tak můžeš na neschopenku a za pár týdnů se klidně můžeš vrátit, vždyť to není definitivní ne? 😉
Mě vyhovuje, že mám lepší plat, když chodím do práce, než kdybych se válela doma 😉

marfuska01
9. říj 2007

že jo? Ten plat se pak bude hodit na nákupy pro miminko 🙂
V práci už to stejně všichni vědí, takže když něco, tak mi pomáhají..

Ty nevolnosti jsem v počátku přetrpěla doma a v práci jsem si prostě na hodinu sedla na záchod a zvracela 🙂

luucia
9. říj 2007

Holky, já sem chodila do práce až do 32.tt a nelituju! Těhotenství mě krásně uteklo, nenudila sem se, byla sem mezi lidma!! Nebyla sem omezená vycházkama jako všechny moje kamarádky, které zůstaly na neschopence! A ono i ty peníze se pak hodí na výbavičku! Samozřejmně záleží na práci jakou kdo dělá a na tom jak se kdo cítí!! Já dělala zdravotní sestru na JIPce, takže práce psychicky i fyzicky náročná! Správně bych hned po zjištění těhotenství měla zůstat doma, protože to je riziková práce, ale na vlastní žádost sem zůstala! Teď si někdy říkám, co se mohlo stát a že jsem o mimi mohla přijít! Ale neměnila bych!!!

vlnka1
9. říj 2007

Luucia, tak kdybych asi dělala na jipce, tak bych doma zůstala, musí to být náročné 😒 Más můj obdiv. Já sedím celý den v kanceláři, takže se fakt nepředřu 😉
A penízky na nákupy pro mimčo se opravdu hodí 🙂

petul.a
9. říj 2007

Holky, souhlasím s vámi se všemi. Já jsem taky unavená, občasná nevolnost taky přichází, pracuju v kanclu, kde je 20 lidí, jezdím busem, ale doma bych nezůstala. Za prvé bych úplně zblbla, za druhé jsou tu ty penízky, no a taky mě napadá, že člověk získává protilátky proti různým těm chřipkám atd. Kdybych se izolovala doma, tak přesně vím, že bych pak přišla někam do kolektivu a okamžitě něco chytla 😉

misakulicka
9. říj 2007

Ahoj holky,
to já to mám tak, že by mi ani tak moc nevadilo být v práci, ale to dojíždění do práce mi dělá hrozně špatně-denně jezdím hodinu celkem autobusem a jsem vždycky hrozně vydrncaná. A ta práce mi už taky nepřináší radost, takže plánuju tak do měsíce to tady zabalit.první miminko se nám nepovedlo-minulý rok, tak bych přece jen nerada o to další přišla....

sius
autor
9. říj 2007

misakulicka: tak to je jasny, kdyz dojizdis. Taky bych to pochopila u holek co pracuji manualne...a treba stoji...to pak musi byt peklo byt v praci.

evi3
9. říj 2007

Ahoj holky, tiez si myslim, ze pokial praca nie je fyzicky narocna, nie je v znecistenom prostredi, cestovanie nie je neprijemne a ste zdravotne v poriadku, je lepsie chodit do prace. Jednak ste stale v kontakte s realitou 😉 , nezaoberate sa len sami sebou a cela ta doba ubehne ako voda, a budete na tom lepsie aj psychicky... Ja som doma az tento tyzden a som s tym spokojna 😉

marfuska01
9. říj 2007

Míšokuličko a v kolikátém měsíci se vám to stalo? To první mimi? A řekli ti proč se to stalo? ☹ Jestli nevadí že se ptám 🙂

noangel
9. říj 2007

ja ted muzu srovnavat protoze sem stravila 2 mesice zavrena doma kvuli chudokrevnosti a uz sem malem lezla po zdi a neuveritelne se tesim do prace kam me konecne od pristiho pondelka pusti; vcera sem tam byla na navsteve a ani odejit se me nechtelo kolegove jak zjistili ze su tehu tak hned organizovali co budu delat abych se nerozcilovala a ze me koupi i nakej gauc abych mohla pres den odpocivat, mam stesti protoze sefova zena je v 6 mesici tak ma pro me pochopeni

sisstin
9. říj 2007

já si pořád stráááášně stěžovala, že v práci je to děsný..bylo teda...absolutně nedodržovali nic..ale zpětně, kdy už jsem od prvního července doma..tak lepší v práci, jak šílená nuda doma 😎

pufina
10. říj 2007

Ahoj holky, taky chodím do práce bez přestávky a pokud se nebude něco dít tak budu chodit až do 34 tt pak už prý ze zákona nemůžu 🙂 Někdy je to fakt otrava to vstávání, ale přesně jak říkáte doma bych se ukousala. Říkám si, že až budu tři roky doma, tak ještě ráda zavzpomínám na chození do práce.
Určitě to všechny zvládnem 😀

misakulicka
11. říj 2007

marfuska: no bylo to v 9. týdnu-takže ještě přece jen brzy. No nikdy ti to neřeknou proč se to stalo-asi se to nedá zjistit taková věc. Může třeba za to genetika, špatná spermijka potkala špatné vajíčko....kdo ví...snad jsme si to špatné vybrali a teď už nám to vyjde. Budu pracovat do 31.10. pak si vyberu zbývající dovolenou a pak půjdu na neschopenku. S tím dojížděním je to pro mě opravdu martýrium.Ale čemu dát přednost-práci? nebo dítěti?a nudit se doma určitě nebudu. Už se těším.

breberka
12. říj 2007

ahojky holky, já do práce chodim, protože bych se asi doma zbláznila a hlavně mi nic neni a práce mě baví. Chtěla bych tam vydržet co nejdýl, dokonce mi šéf nabídl, že bych mohla zůstat po porodu na zkrácený úvazek, jak mi to bude vyhovovat, že by nerad hledal někoho novýho. Takže já možná budu v práci pokračovat i s miminkem. 😉 . "Všechno se dá když se chce, jen malý děti se musí nosit!"

gabba
13. říj 2007

ahoj holky já taky chodím do práce i když do 5 měsíce mi bylo zle pak jsem musela na plodovku tak jsem byla doma týden a zase do práce na konci roku mám jít na mateřskou zatím je mi dobře a chtěla bych dochodit do práce doma bych se asi unudila 🙂 🙂
breberka: podnikám a proto jsem se po roce a čtvrt vracela do práce malý šel do jesliček vše ok záleží na miminku některé jsou hodně ale ten rok doma je podle mě to minimum už kvůli tomu že začíná chodit mluvit atd. záleží co děláte ale určitě doporučuji přijít i na jiné myšlenky než na mimi 🙂 🙂
misakulicka:taky mam spíše obavy ze sněhu to bych moc nerada řídila i když to mam po pěkné cestě tak snad nám moc nenasněží 😉

janahakova
13. říj 2007

Ahoj holky. I já chodím do práce - denně dojíždím 25 km autem, ale nedovedu si představit co bych dělala sama doma. Manža je přes den v práci, jsme nově přistěhovaná v jeho vesnici, takže známí skoro žádní, moje rodina a kamarádi jsou trochu z ruky a stejně tak chodí do práce. Dělám ve školství, takže co se týče klidu to není žádný med, vždycky když se rozčílím, říkám si jestli ten náš prcek nebude neurotik 😉 . No ale mám víc kolegyní, které během těhotenství učily a děti mají normální 😵 . Vzhledem k ježdění doufám, že sníh napadne až na Vánoce, to totiž budu nastupovat na mateřskou. Těhotenství přece není nemoc a pokud nejsou nějaké zdravotní problémy, myslím že chodit do práce je lepší, doma si to ještě užijeme až až! 😉

tribulus35697
Odpověď byla odstraněná
Zobraz