Těhotná ve výpovědní lhůtě. Šla bych na neschopenku?

wrtulka
13. kvě 2008

Ahoj,
mám následující problém.
Už 1/2 roku se snažíme o mimi zatím se nadaří. Možná i z důvodu současného zaměstnání, je náročné psychycky i fyzicky. Proto jsem včera byla na pohovoru, kde mi nabídli lepší podmínky jak platové tak pracovní dobu, je tam lepší kolektiv no prostě vše.
Problém je, že se bojím že ve chvíli kdy dám výpově´d na současném pracovništi tak otěhotním. Se snažilkováním rozhodně přestávat nebudeme, když se nedaří..
Zajímá mě jestli bych v tu chvíli byla v nějaké ochranné lhůtě, pokud bych nešla na neschopenku hned? Nebo jak by to bylo z právního hlediska? Nebo bych prostě byla zaměstnanec jako každý jiný doběhla by mi výpovědní lhůta a pokud bych nenastoupila k novému zaměstnavateli tak bych byla nezaměstnaná? A tím pádem bych dostala malou mateřskou?
Pokud bych šla na neschopenku na celých 9 měsíců ještě ze stávajícího pracoviště ale už po podané výpovědi mám právo se tam potom vrátit?
A jak je to v případě že bych již byla na novém pracovišti a to tedy ve zkušební době?
předem díky za rady..

amj
13. kvě 2008

ahoj. mrkni sem https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
už se to tam probíralo
a hlavně z vlast. zkušenosti - holčina dala výpověd, nastoupila k nám, otěhotněla, a zkuš dobu přečkala, aniz by nikdo věděl že je těhotná,pak šla na rizikáč

lesnenka
13. kvě 2008

Wrtulka, mám jednu kamarádku, která taky nastoupila do nového zaměstnání a hned otěhotněla. Přečkala ty tři měsíce a potom šla na neschopenku. Problém je v tom, že při vstupu do zaměstnání ještě nesmíš být těhotná, protože musíš jít na gyn. vyšetření.

wrtulka
autor
13. kvě 2008

lesenka a na to vyšetření se musí jít?
Takže to znamená že když bych zjistila že jsem těhu ještě na stávajícím pracovišti ale už mi běžela výpověď tak co tak prostě neodejdu? Musí si mě tam nechat? Nebo jinak musím na neschopenku?
A do nového zaměstnání můžu nastoupit jen v případě že nejsem těhotná nebo o tom ještě nevím..

maxkatka
13. kvě 2008

Slyším poprvé, že se MUSÍ jít na gynekologické vyšetření při vstupu do nového zaměstnání popřípadě, že nesmí být těhotná!!!!! Záleží na zaměstnavateli jestli chce vstupní vyšetření či nikoliv a pokud ano, tak nevím, že by v tom byla i gynekologie...

mikca
13. kvě 2008

wrtulka v tom tématu jak ti sem hodila link amj tak tam píšu já a lenkabu že jsme na gyndu prostě museli jelikož jsme nastupovali na rizikové pracovištěa zaměstnavatel jí vyžadoval, takže jsem na ní MUSELA...ale ostatní píšou, že po nich nikdo takovou prohlídku nechce..takže bud v klidu..hlavně at se mimi povede 🙂
no a s tím těhu v novém zaměstnání....když to zaměstnavetel zjistí tak ti nemusí novou práci dát..jelikoý jsi těhu brzo mu odejdeš abude muset za tebe platit hledat za tebe dočasnou náhradu, jelikož ti musí pak místo držet 3 roky(teda po zkušebce) a tak prostě to není pro něj výhodně , když překlenete zkušebku tak tě samozřejmně jako těhu vyhodit nemůže...leda s odstupným ale stajně máš půl roční ochranou lhůtu..

wrtulka
autor
13. kvě 2008

Taky mi to příjde divné, podle mě by mi vstupní prohlídku rozhodně nedělali v mém oboru to není potřeba mám sedavou práci maximálně jezdím na služebky..
no asi tu práci vezmu a když se to povede tak se děj vůle boží..

janculovi
14. kvě 2008

ahoj holky,nevím jestli špatně čtu ,ale taky bych potřebovala poradit

když otěhotní ve výpovědní lhůtě(já výpověd podala) a ještě stihnu jít na nemocenskou,skončí mi smlouva přesně za 2m od podání výpovědi nebo tím že sem na nem se to protáhne až do té doby něž nemocenskou ukončím????

amj
15. kvě 2008

wrtulka - záleží na zaměstnavateli. někde to prostě chce, někde ne. Ze zákona není tvou povinností mít gyn prohlídku, ale.... u nás se podepisovalo čestný prohlášení. Když otěhotníš ve ZD, tak pak budeš v tý ochranný lhůtě, jak se tu píše, ale nebudeš se mít možná.... kam vrátit po mateřský. To všechno záleží na zaměstnavateli. Zkus a uvidíš. mimčo stojí za to. Z vlast. zkuš vim, že se stejně dost lidi nevrací na to původní místo, nebo jen na chvilku a hledá něco novýho.

janculovi - ahoooj. Když otěhotníš ve VL, tak ti běží, i po čas nemoci - a pak budeš v tý ochranný lhůtě. Nebudeš se mit kam vrátit po mateřský.

wrtulka
autor
15. kvě 2008

amj zjiš´tovala jsem si to i jinde.. když jsem v ochranný době tak mě nemůže propustit a musí mi držet místo než se vrátím.. max. 3 roky..

amj
15. kvě 2008

fakt jo??? no tak to je super.
pak jde zas o to, jestli ti to neznepříjemní tak, že stejně odejdeš... tak to budu mít předpokládám já 😲

janculovi
15. kvě 2008

diky za info,ale jěšte jedna otázka-když budu přecházet z nem na mateřskou-tak jestli sem to dobře pochopila jsem v té ochrané lhůtě???ja se tam stejně nebudu moct vrátit po mateřské tak to je jedno