Těhotná zaměstnaná na dobu určitou

xjarka
25. kvě 2017

Ahoj, jdu si pro radu.
Jsem zaměstnana od 1.3.2016 smlouva mi končí 31.8.2017. Předpokládaný termin porodu 24.11.2017
Kdyby se stalo, že mi pracovni smlouva vyprší. Co mam dělat?? Na mateřskou nastoupit ještě nemůžu. Nahlasit se na ÚP?? Nebudu mit pak automaticky mateřskou na 4roky? Nebo jit marodit před koncem pracovní smlouvy (to se mi moc nechce)?
Vůbec nevím jak to chodí. Tohle řeším poprvé.
Děkuji za rady Jarka

j.a.n.i
25. kvě 2017

@xjarka Normálně se nahlásíš na UP a 6 týdnů před termínem porodu půjdeš na PPM, papír na ni dáváš do bývalé práce, není v tom žádný problém 😉

xjarka
autor
25. kvě 2017

A co ta mateřská??
Jinak děkuji jsem klidnější.

marryjanew
25. kvě 2017

Já jsem na tom úplně stejně (smlouva na konci srpna a rodit na konci listopadu) a také mě to zajímá 🙂 Někdo tvrdí že smlouvu prodlouží ale já si na 100procent jsem jistá že prostě skončí. Jenže co potom ... nárok na mateřskou určitě mít budeme protože tam je ochranná lhůta 180 dní. Mimochodem já už marodím a smlouva na dobu určitou stejně skončí takže mám pocit že jít marodit je stejně zbytečné :(

xjarka
autor
25. kvě 2017

@marryjanew já jsem taky na pochybách co bude. Nastoupila jsem na jinou pozici jako záskok za mateřskou. A teď by měla přijít náhrada ještě za mě. Tak věřím že pujdi z kola ven. Tolik lidi na jedné pracovni pozici firma určitě nevyužije.

marryjanew
25. kvě 2017

No to asi ne no :( nám zas prodlužují smlouvu 3X a pak dávají na neurcito a mě teď právě konci ta 3ti... Těhotenství bylo tedy neplanovany. A já teda myslela že budu na nemocenské pod firmou až do mateřské. Tak taky nevím no co bude....

xjarka
autor
25. kvě 2017

Tak pak dejte vědět jak jste dopadla.

arnostek
25. kvě 2017

@marryjanew 3x, myslím, že byla změna v zákoně a lze to již jen 2x.., pokud tedy nejsi agenturní zaměstnanec

marryjanew
25. kvě 2017

@arnostek ne nejsem .. 2x dávají na půl roku a pak 1x na rok.. takhle to prostě oni mají. Pracuju v Legu 🙂

j.a.n.i
25. kvě 2017

@marryjanew Takže ji neprodlužují 3x, ale 2x 🙂

adula000
25. kvě 2017

@marryjanew kdysi to tak mohlo být. ale teď je to změněné a dané zákonem, že mohou prodloužit jen 2x.

j.a.n.i
25. kvě 2017

@adula000 No, vždyť jo, prodlužují jim to 2x, pouze @marryjanew zaměňuje celkový počet smluv a počet prodloužení.

marryjanew
25. kvě 2017

@j.a.n.i a no jo .. holky to jo .. já to zaměnila s tím že mi jakože 3x dali smlouvu na dobu určitou 🙂