• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Tehu a zmluva na dobu určitú. PN/čekať na novú zmluvu?

24. listopadu 2012 
chcela by som sa spytat...mam zmluvu na dobu urcitu...zistila som ze som tehotna....neviem ci sa mam dat na pn-ku teraz alebo pockat po novom roku na novu zmluvu...ale mam strach ze nato pridu a nedaju mi novu zmluvu...co mam robyt???dakujem
19. lis 2012 ve 13:55  •  čeká miminko, termín má v červnu 2013  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuziiika1911 s novou smlouvou bych nepočítala, pokud budou vědět, že jsi těhotná..... bohužel doba je zlá :confounded: :confounded: pokud čekáš na smlouvu na dobu neurčitou, neříkala bych nikomu nic.... já to šéfovi narovinu řekla, samo, že mě nechal dojet smlouvu a konec.... pak jsem se bila do hlavy, že ostatní maminy pak dostaly aspoň odstupné a já nic
19. lis 2012 ve 13:57  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@zuziiika1911 no ak si este len na zaciatku tehotenstva, nemusis to hovorit. pockaj do noveho roka. aj tak sa to zamestnavatelovi zvykne oznamovat az okolo 3-4 mesiaca, ked uz sa na istotu vie, ze vsetko je OK. Samozrejme, ak nemas nejake zdravotne problemy a tehotenstvo ta neobmedzuje v praci. Vtedy si povinna to oznamit.
19. lis 2012 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Podle zákona nemusíš těhotenství zaměstnavateli dřív než máš odejít na mateřskou. Ale to je samozřejmě nereálný. Každopádně bych určitě nic neříkala, nechala si dát novou smlouvu a pokud je ti to blbé, tak dělat překvapenou, že jsi nevěděla, že jsi těhotná :slight_smile:
19. lis 2012 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
dakujem...no to je tak ze kamarati mojho priatela to vedia a vsetci pracuju tam kde ja...a mam strach ze sa to prevali...a ide aj o poistenie na dalsi rok citala som o nejakej ochrane....ja vobec tomu nerozumiem.... priatel aby som isla uz teraz na pn-ku aby som bola doma a aspon poistenie by mi mala firma platit ale neviem ci to tak bude
19. lis 2012 v 15:03  •  čeká miminko, termín má v červnu 2013  • Odpověz  • To se mi líbí
No a jak dlouho jsi tedy těhotná? Pokud jen krátce, tak vůbec nic neřeš. Jednak do konce 3. měsíce se to nebere jako definitivní, i těhotenský průkaz ti vystaví až po 12. týdnu, takže nemá smysl (a ani se to nemá) o tom mluvit. A konec roku je za měsíc a půl, tak se předpokládá, že ještě několik měsíců po novém roce budeš určitě pracovat ne? Tak proč bys nepodepsala novou smlouvu. Neukvapuj se, přece nebudeš sedět 9 měsíců zbytečně doma za almužnu, když můžeš normálně chodit do práce a mít korunky.
19. lis 2012 v 16:41  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak ked to pocitam teraz 12tyzden...priatel ma strach lebo kolegine co boli tehotne tak isli hned na pn-ku koly praci....
19. lis 2012 v 18:59  •  čeká miminko, termín má v červnu 2013  • Odpověz  • To se mi líbí
A co děláš za práci? Něco manuálního?
20. lis 2012 v 08:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuziiika1911 no, za chvilku to zacne byt vidno, takze ak chces cakat na novu zmluvu, tak si vyhrab zo skrine sirsie tricka a svetre :slight_smile:))))
Sice u mna to nebolo vidiet takmer do 22tt, ale ti, co vedeli, ti videli :slight_smile:
20. lis 2012 v 08:33  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak ja som vo fabrike vyroba plastov...8hodin stojim pri pase....este musim zistit ohladom poistenia ako to bude...
20. lis 2012 v 16:34  •  čeká miminko, termín má v červnu 2013  • Odpověz  • To se mi líbí
Aha, tak to je něco jiného, to bys asi měla jít od válu. Ale nevím, jaké jsou podmínky pro nezaměstnané, takže už ti neporadím :frowning2:
22. lis 2012 v 09:09  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak ked som podrobnejsie popisala lekarke moju pracu tak ma dala na pn-ku....tak sedim doma....
24. lis 2012 ve 13:44  •  čeká miminko, termín má v červnu 2013  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek