Tehu a zmluva na dobu určitú. PN/čekať na novú zmluvu?

zuziiika1911
19. lis 2012

chcela by som sa spytat...mam zmluvu na dobu urcitu...zistila som ze som tehotna....neviem ci sa mam dat na pn-ku teraz alebo pockat po novom roku na novu zmluvu...ale mam strach ze nato pridu a nedaju mi novu zmluvu...co mam robyt???dakujem

bocinka
19. lis 2012

@zuziiika1911 s novou smlouvou bych nepočítala, pokud budou vědět, že jsi těhotná..... bohužel doba je zlá 😖 😖 pokud čekáš na smlouvu na dobu neurčitou, neříkala bych nikomu nic.... já to šéfovi narovinu řekla, samo, že mě nechal dojet smlouvu a konec.... pak jsem se bila do hlavy, že ostatní maminy pak dostaly aspoň odstupné a já nic

swarovski
19. lis 2012

@zuziiika1911 no ak si este len na zaciatku tehotenstva, nemusis to hovorit. pockaj do noveho roka. aj tak sa to zamestnavatelovi zvykne oznamovat az okolo 3-4 mesiaca, ked uz sa na istotu vie, ze vsetko je OK. Samozrejme, ak nemas nejake zdravotne problemy a tehotenstvo ta neobmedzuje v praci. Vtedy si povinna to oznamit.

lrg
19. lis 2012

Podle zákona nemusíš těhotenství zaměstnavateli dřív než máš odejít na mateřskou. Ale to je samozřejmě nereálný. Každopádně bych určitě nic neříkala, nechala si dát novou smlouvu a pokud je ti to blbé, tak dělat překvapenou, že jsi nevěděla, že jsi těhotná 🙂

zuziiika1911
autor
19. lis 2012

dakujem...no to je tak ze kamarati mojho priatela to vedia a vsetci pracuju tam kde ja...a mam strach ze sa to prevali...a ide aj o poistenie na dalsi rok citala som o nejakej ochrane....ja vobec tomu nerozumiem.... priatel aby som isla uz teraz na pn-ku aby som bola doma a aspon poistenie by mi mala firma platit ale neviem ci to tak bude

lrg
19. lis 2012

No a jak dlouho jsi tedy těhotná? Pokud jen krátce, tak vůbec nic neřeš. Jednak do konce 3. měsíce se to nebere jako definitivní, i těhotenský průkaz ti vystaví až po 12. týdnu, takže nemá smysl (a ani se to nemá) o tom mluvit. A konec roku je za měsíc a půl, tak se předpokládá, že ještě několik měsíců po novém roce budeš určitě pracovat ne? Tak proč bys nepodepsala novou smlouvu. Neukvapuj se, přece nebudeš sedět 9 měsíců zbytečně doma za almužnu, když můžeš normálně chodit do práce a mít korunky.

zuziiika1911
autor
19. lis 2012

tak ked to pocitam teraz 12tyzden...priatel ma strach lebo kolegine co boli tehotne tak isli hned na pn-ku koly praci....

lrg
20. lis 2012

A co děláš za práci? Něco manuálního?

swarovski
20. lis 2012

@zuziiika1911 no, za chvilku to zacne byt vidno, takze ak chces cakat na novu zmluvu, tak si vyhrab zo skrine sirsie tricka a svetre 🙂))))
Sice u mna to nebolo vidiet takmer do 22tt, ale ti, co vedeli, ti videli 🙂

zuziiika1911
autor
20. lis 2012

tak ja som vo fabrike vyroba plastov...8hodin stojim pri pase....este musim zistit ohladom poistenia ako to bude...

lrg
22. lis 2012

Aha, tak to je něco jiného, to bys asi měla jít od válu. Ale nevím, jaké jsou podmínky pro nezaměstnané, takže už ti neporadím ☹

zuziiika1911
autor
24. lis 2012

tak ked som podrobnejsie popisala lekarke moju pracu tak ma dala na pn-ku....tak sedim doma....