Těžká práce v těhotenství, přeřazení, o co můžu žádat?

pakra
6. kvě 2016

Zákoník jsem pročetla, ale zajímalo by mě o co přesně mohu zažádat, nevím jestli vše chápu dobře. Dělala jste některá podobnou práci, jak jste řešily v těhotenství? Jedná se o práci ve fabrice na autodíly, 3 směny nepřetržitý provoz. Normy, nemožnost si sednou, celou dobu ve stoje, za směnu nazvedám plus mínus, někdy i více než 2 tuny ( cca v průměru 1000 kusů), oleje, smrad, hluk. První trimestr na neschopence, zákaz dělat v takovém prostředí od dr. Přeřadit hned jsem nechtěla, aby se o mém těhotenství nevědělo, ale od dalšího měsíce bych ráda nastoupila, ale samozřejmě ne na stejnou práci.

weronicaaaa
6. kvě 2016

Zaměstnavatel tě hold musí přeřadit na lehčí práci a určitě nesmíš dělat noční! Takže si to vydupej a nenech se odbýt 🙂

pakra
autor
6. kvě 2016

To rozhodně chci. Ale co třeba směny, může mi nařídit odpolední na střídačku s ranní?

salenas
6. kvě 2016

A na neschopence zůstat nechceš? U nás těhulky chodí ranní a odpolední

pakra
autor
6. kvě 2016

Nechci právě, když mám nárok na něco lehčího. Nejen kvůli penězům, ale hlavně jsou děsný ty vycházky, když mi vlastně nic není.

lv
6. kvě 2016

ranní a odpolední, + nic kde by ses musela shýbat, ohýbat, jít až do dřepu..a musíš mít možnost střídat polohy, střídavě sednout, projít..asi bych to oficiálně sepsala ..něco jako..na základě paragrafu xy zákoníku práce Vás žádám o přeřazení na pozici ...

j.a.n.i
6. kvě 2016

@pakra Jojo, odpolední ti nařídit může, pokud nezasahují do doby, která se bere jako noční práce... jinak ad ty noční, kdybys chtěla, tak je dělat smíš, pouze ti je zaměstnavatel nemůže nařídit proti tvé vůli, ale pokud by se je jednalo u jednodušší práci, tak dobrovolně je dělat smíš. Zbytek je tak jak píše @lv

lucysmidkova
6. kvě 2016

Taky jsem dělala ve fabrice tahala těžké věci vydržela jsem to do 7. Měsíce pak konečná tvrdnuti břicha, krvácení tak už jsem byla doma

weronicaaaa
6. kvě 2016

Já sem dělala poštovní doručovatelku..takže tahání kil pošty a hlavně letáků! Denně i přes 15 kilo. Vedoucí mě okamžitě bez komentáře přeřadila na papírování 🙂 že si to neriskne..teď si oddělám svou práci a jdu domů 🙂

pakra
autor
7. kvě 2016

A nevíte jak dlouhou dobu má zaměstnavatel na to, aby to jiné místo vymyslel? Někde jsem četla 14 dní, ale nikde sem to oficiálně nenašla.

weronicaaaa
7. kvě 2016

@pakra tak to nevím..mě přeřadili hned jak sem si řekla 🙂

bagrunka
22. kvě 2016

Uplne nejjistejsi je podle zakona posudek od lekare, ktery rozhoduje o tom, ze tvoje soucasna prace je pro tebe nevhodna, ale v tvem pripade jsou v zakonu jasne pokyny, jake prace nesmi tehotna vykonavat. Proti tomu nemuze zamestnavatel nic udelat. A pokud vy s tim mel problem, tak jim rekni, ze to zacnes resit pres pravnika. Toho by sr uz mohli leknout.